Afgelopen augustus heeft mijn partner het dan eindelijk gevraagd! Joepie, leuk, alvast een beetje snuffelen naar mooie jurken en we hebben al een locatie vastgelegd. We hebben er zin in en na 7,5 jaar samen en 2 mooie kindjes een mooie bekroning op wat we samen hebben. Nu belde gisteren mijn broertje. Hij had zijn vriendin ten huwelijk gevraagd en hun datum ligt precies 2 maanden vóór die van ons. Zij zijn net 1 jaar samen, hij 28, zij 21. Om een lang verhaal kort te maken, ze is totaal niet mijn type schoonzus. Ze is ontzettend egocentrisch en gisteren sprak ik mijn moeder, die gaf dus aan haar ook enorm egoïstisch te vinden (zonder dat ik het al had gezegd hoor). Natuurlijk spreken we dit niet uit naar hem, want het is tenslotte zijn keus, maar ik voel me er echt zo onprettig bij. Ze hebben ook nog helemaal niets meegemaakt samen, niet eens een vakantie. Ik weet niet zo goed wat ik er mee wil bereiken en richt me maar vooral op mijn eigen huwelijk en de plannen daarvoor. Maar mensen, wat ben ik teleurgesteld in zijn keuze en ook een beetje in de planning van hun voorgenomen trouwen. Gelukkig heb ik nog 3 wel hele leuke en lieve schoonzussen
Als eerst, Gefeliciteerd! Ik zou niet op vakantie willen met mijn broertje en schoonzus. Ik snap daarentegen wel dat je je zorgen maakt over je broertje, als ze nog zo kort samen zijn. Misschien kan je je zorgen wel kenbaar maken, ik zou hem alleen niet gaan vertellen wat hij wel of niet zou moeten doen. Lastige situatie, maar als hij gelukkig is, dan is het prima toch?
Lengte van een relatie zegt niks. Wij zijn na 3 maanden samen gaan wonen en nu zijn we 4 jaar getrouwd en 2 kinderen verder. En daf terwijl ik volgende maand pas 23 word. Ik snap wel dat het zuur is dat jullie haar niet leuk vinden maar uiteindelijk gaat het om her geluk van je broer. Als hun gelukkig zijn dan is dat toch prima?
Ik zou het ook niet leuk vinden😅 Het komt bij mij over dat ze hoorde van jullie plannen en dan snel voor jullie gaan trouwen zodat hun 'eerst' zijn. Maar gefeliciteerd met jullie voorgenomen huwelijk!
Waar lees je dat dan van vakantie, staat toch dat haar broertje dat nog niet eens heeft meegemaakt met zijn liefde en nu wel wil trouwen? Ts, zou het compleet naast me neerleggen, wat heeft hun keuze met jullie huwelijk van doen? Richt je op eigen feestje en bekroning van jaren samen, het is geen wedstrijd en als je proeft dat zij dat op deze manier wel proberen is dat hun probleem.
We gaan ook niet op vakantie hoor, ik bedoelde dat ze in de zin van "nog niets meegemaakt samen" nog niet op vakantie zijn geweest. Tuurlijk wil ik dat hij gelukkig is, maar ook daar heb ik mijn vraagtekens bij helaas.
Oh meid wat balen! Ik kan het me goed voorstellen! Ik had een soort gelijk iets met mn moeder mijn (nu) man had mij na 10 jaar relatie dan eindelijk gevraagd... Ik was helemaal hoteldebotel en we hebben gelijk een datum geprikt. Mijn moeder verteld van onze plannen en ze was erg enthousiast. Nu komt het ingewikkelde deel mijn moeder was op dat moment al 10 jaar "verloofd" ze was ooit gevraagd alleen ze hebben in al die jaren altijd voor andere dingen gekozen. Reizen verbouwen etc. Toen wij onze plannen deelde werden zei een beetje besmet met een huwelijk virus... Nu wilde ook zei het echt gaan doen. M'n moeder wilde 1 maand na ons trouwen want dat was precies 10 jaar na het vragen... Ik ben toen ook redelijk boos geweest en had aangegeven dat ik dat echt niet leuk vond. Mensen gaan dan toch "vergelijken" en m'n moeder gaat dan toch ook voor haar zelf kijken ipv als moeder van de bruid... Om het toch een beetje samen te vatten😜 We hebben het er lang over gehad en zei hebben toen hun datum een jaar verschoven dus wel zelfde dag alleen een jaar later. Mijn advies praat erover met je broertje dat je dit wel kort op elkaar vind... Misschien kunnen ze een andere "passende" datum vinden... Succes!!
Is dat verder iets wat je met je broertje zou kunnen bespreken? Waar jij je vraagtekens bij hebt? Of zou hij zich aangevallen voelen? Anders gewoon zo laten... Je kan niet veel meer doen dan je advies geven. En genieten van je eigen trouwparty!
Zijn keuze zijn leven. Daar heb je je bij neer te leggen of je nu een jaar zangen bent of aal jaren en gaat trouwen. Als ze maar lief is voor hem. Dat is het allerbelangrijkste. Wat jij of je moeder er van vinden doet er niet toe. Geen en huwelijk geeft garantie voor de toekomst. Is het Express zo gepland hun eerder trouwen? En als dat nog zo is dan is het nog steeds hun keuze. Sta er achter je moeder ook. Straks zij schoonmoeder zus. Van hel. Die je hier dagelijks leest. Elkaar waarderen om wie je bent en wat je bent voorkomt familie problemen. Je hoeft elkaar niet te liggen wel te accepteren een feest fatsoenlijk mee met ook hun huwelijks gedachten. Gefeliciteerd jullie en je broer en aankomende schoonzus.
Ik vind je OP eigenlijk best een beetje onaardig klinken met je 'ze hebben nog niet eens iets meegemaakt samen'. Dat je het snel vindt is prima, maar je broertje is blijkbaar heel verliefd op haar en heel zeker van zijn zaak. Mocht het niet goed gaan, merken ze dat vanzelf. Ik zou zeggen: gefeliciteerd en wat leuk, twee feestjes in zo'n korte tijd Mijn oom en tante zijn 3 weken achter elkaar getrouwd, tante had een hekel aan de vriendin van haar broertje en zij hebben inmiddels geen contact meer, dus uit ervaring kan ik zeggen: wees voorzichtig. Het zou jammer zijn als je broertje en jij gedoe zouden krijgen hierom.
Heb je dat echt zo gedaan. Je moeder moet wel veel om je geven om zo iets uit te strekt voor haar dochter. Persoonlijk vind ik het jaloers over komen. Echt zou niet in mijn hoofd. Komen om moeder te vertellen dat haar plannen dan maar uit gesteld moeten worden echt te bizar om te lezen.
Ik zie mezelf idd al zo'n schoonzus topic plaatsen . Nee hoor, ik houd me oppervlakkig en wijd me er naar hun toe ook niet te veel over uit. Morgen ga ik lekker één van mijn andere schoonzussen bellen om een afspraak te plannen voor een ochtendje bruidsjurken passen.
Dat was dus ook mijn gevoel... Dat doe je niet. Je wil al bruid (to be) dat "alles" om jou gaat en dat jij de aandacht krijgt met bv jurken passen. En niet dat ma dan half voor zichzelf in de rekken kijkt. (Heeft ze overigens ook echt niet gedaan hoor) En ze vond het toen zo belangrijk dat ze het al 10 jaar constant opschoven, dus dat ene jaartje maakt ook niet uit... Dit is inmiddels 5 jaar geleden en nu lachen we erom
Ben je zelf getrouwd? Want krijg een beetje het idee dat je niet weet hoe het voeld als je met je bruiloft bezig bent. Dan wil je niet horen dat een familie lid rond jou voorgenomen datum gaat trouwen. Want dan moet je alles "delen" en trouwen is toch wel iets waar veel "meisjes" van dromen... En niemand droomt dat ze het wil delen denk ik zo