Oké het is niet vraag maar wil het toch meegeven. Wij hebben een tuin op het zuidwesten. Voordeel hiervan vind ik vooral dat het op koude maar zonnige dagen toch warm is door de beschutting huizen en schuttingen. Wij kunnen vroeg en laat in het jaar na het werk buiten zitten in tegenstelling tot onze achter buren. In de zomer is het soms erg heet maar dan zitten we tegen de schuur aan in de schaduw. Dus persoonlijk zou ik wel rekening houden met jullie werktijden. Alleen ochtend of middagzon is denk ik geen optie voor jullie.
Dit wilde ik idd ook zeggen. Hoogzomer is een tuin op het zuiden wellicht te warm, maar in het voorjaar en met een beetje zon is een tuin op het zuiden heerlijk en kan je al vrij snel lekker warm in het zonnetje zitten.
Met een tuin op het noorden heb je overdag over het algemeen wel zon, maar in de avond niet. Dus geen bbq in het zonnetje dan. En je hebt vaak veel groene aanslag op je stenen. En in de winter geen zonnetje lekker in je woonkamer als je een tuingerichte woonkamer hebt.
Tuin op het noorden lijkt mij fijner dan zuiden. Heb zelf jaren een tuin gehad in het zuiden en zomers kon ik de tuin s middag.s niet in werd je levend gebraden. In het noorden is het in de zomer ook warm maar dan heb je geen parasol nodig om onder te zitten. Klinkt fijn..
Wij zouden echt niets anders willen als onze tuin op het zuiden: heerlijk! Vrijwel het gehele jaar bij het minste zonnestraaltje al een lichte en warme tuin en woonkamer. Hebben achterin een schaduwplekje door een boom, maar het is echt prima te doen hoog zomer (ook binnen!). Zonnescherm hebben we wel, maar heerlijk van 10 tot zonsondergang zon. 's Avonds samen nog heerlijk genieten van wat zon, bbq'n in het zonnetje, zelden echt wind dus in het voorjaar en najaar ook nog heerlijk warm: love it!
Wij hebben een redelijk kleine tuin richting het oosten. Vind het verschrikkelijk. Vanaf 14u in de zomer begint die schaduw te komen en om 17u is alle zon weg. (Schaduw van ons huis) Met een kindje is dat wel leuk, hoef je niet panisch uit de zon te houden maar verder?nee liever een tuin richting het zuiden
Wij hebben een kleine tuin op het noorden ik vind het ideaal. In de winter geen zon maar goed dan zit je niet in de tuin. Vanaf dat het lekker weer begint te worden april mei kunnen we al in de zon zitten achterin de tuin Groot voordeel vind ik dat er tegen het huis aan altijd schaduw is dus het huis blijft lekker koel en je hebt ook geen gedoe met een parasol.
Ik heb een foto gevonden van onze tuin toen deze nog 1 groot onkruidwoud was van de vorige eigenaar, gemaakt op 13 Juni om 16:15 uur. Je ziet het, een en al zon.
Wij hebben een tuin op het noorden. Ik vind het ideaal. Wij hebben 2 terassen. 1 in de zon en 1 in de schaduw.
Hier een tuin op west. Dus middag- en avondzon. Mijn eis was zuid of west maar ik vind t dan ook heerlijk om in de zon te zitten. Voordeel van west vind ik dat je in de middag en in de avond (als iedereen vrij is) ook nog zon hebt. Lekker buiten eten enzo Vrienden van mij hebben tuin op t noorden maar dat is een hele grote tuin. Die hebben wel zon in de zomer. Zou idd paar keer kijken op verschillende tijdstippen.
Hier een tuin op het zuidwesten, op het noorden zou ik niet willen. Ik vind het juist heerlijk dat je 's avonds nog lekker lang buiten kunt zitten.
Wij hebben onze tuin op het noorden en ik vind het ideaal. Onze woonkamer blijft zomers heerlijk koel en vanaf het midden van de tuin schijnt de zon de hele dag. We hebben twee terrassen. Eentje met een grote hoekbank en vuurkorf redelijk achter in de tuin, hier zit je de hele dag heerlijk in de zon. Vervolgens hebben we een grote eettafel aan het begin van de tuin. Hier komt de zon net niet en hier kun je dus zomers heerlijk zitten eten zonder parasol etc. In het voor een najaar hebben we daar een terrasverwarmer staan dus wanneer het nog net te koel is doen we die aan. Heerlijk. Ik vind het echt heel fijn dat onze woonkamer zomers lekker koel is terwijl je buiten stikt van de hitte. Vrienden van ons hebben een tuintje van 4,5 meter breed bij 8 meter lang op het zuiden. Nou echt afschuwelijk. Het voelt net als een brandend hok als het warm is en je kunt er echt niet fijn zitten.
Lastig. Wij hebben een tuin op het zuid -westen dus hele jaar door zon. In het voorjaar komen vaak mensen langs die graag willen genieten van het zonnetje, maar het nog niet kunnen in hun eigen huis. Barbecue kan ook heerlijk vroeg in het jaar en ook in het najaar! Onze overburen (we hebben met 4 verschillende overburen leuk contact) die zitten eigenlijk altijd in de voortuin, erg gezellig want ik schuif regelmatig aan, maar ben blij dat mijn achtertuin zo zonnig is. In het voorjaar kunnen de kids heerlijk in de tuin spelen zonder het koud te hebben en zonder dat ik voortdurend op moet letten dat ze niet weglopen
Het meerendeel van onze tuin ligt aan de zijkant van ons huis (ipv achter) op het zuiden. Onze woonkamer ligt dus ook op het zuiden. In de zomer ga ik juist vaak achter zitten (het noorden) omdat het me te warm is pal in de tuin. Veel lekkerder met bloedheet weer.
Wij hebben een tuin op het zuidwesten, dus erg veel zon. Maar, schaduw kun je voor zorgen waar nodig, andersom gaat niet als er echt geen zon in komt. Als jullie wel veel interesse in het huis hebben, zou ik de buren vragen of en vanaf wanneer er zon in valt (weet je meteen wat voor buren er wonen). Vandaag kom je daar niet achter, want de zon staat veel te laag begin februari, die komt waarschijnlijk niet over het huis heen, dus als de tuin vandaag volledig in de schaduw ligt, zegt dat niets over het voorjaar en zomer.