wat ik vandaag toch te horen kreeg moest er achteraf wel om lachen maar het stak mij wel even. namelijk de opmerking turbo kindjes zijn niet leuk want die zijn geen baby meer. en kindjes die langzamer zijn, zijn wel leuk want die zijn dus langer baby ik ben dus de mama van 2 turbo kindjes en met turbo bodoel ik dus echt turbo. beide rolden ze voor de 3,5 maand op hun buik en weer terug voor de 5 maanden konden ze zitten al je ze neer deed zetten voor de 5 maanden en 2 weken konden ze zelf gaan zitten voor de 6 maanden konden ze kruipen voor de 6 maanden en 3 weken konden ze zich op trekken aan de box en 2 tot 5 stapjes zetten de oudste liep dus met 7 maanden overal langs en met 9 maanden los zijn er nog meer mama's van turbo kindjes?krijgen jullie deze op merking ook wel eens?
hier ook een turbo kindje enkel met lopen is ze wat later dan de jouwe ze stapt nu los , ze kan het wel maar durft het niet goed ze is 1 geworden 24 februari , en zette toen ook al losse stapjes nu begint ze pas echt met stappen meer dan 5passen na elkaar . ik krijg die opmerking ook , maar trek het me niet echt aan al is het soms niet leuk om te horen maar ach ja
Naja wat is dat nou voor een domme opmerking zeg... Gewoon negeren meid, domme opmerkingen krijg je altijd. Mijn zoontje is juist extreem lui hij draait alleen nog maar van buik op rug, en dat ook niet eens altijd. Ook daar krijg ik wel eens commetaar over... laat maar lullen denk ik dan altijd maar!
Dat is toch hartstikke leuk! Super dat ze zo snel zijn, zit vast ook veel pit en doorzettingsvermogen in, geen slechte eigenschappen. Je kunt er trots op zijn! Hier ook maar een erg lui mannetje, wat snel op geeft hoor. Hij rolt wel af en toe van buik naar rug en rug naar buik, maar vaak lukt het niet en dan wordt hij boos, en geeft het op, en is pas weer blij als wij hem helpen (tja, en wij helpen dan natuurlijk want anders raak hij overstuur). Erg gemakzuchtig, dan kun je beter een turbo kindje hebben!
Die van mij is aan de snelle kant qua motoriek maar qua praten is hij niet overdreven snel. Ik vind hem prachtig, ik sta te juichen bij elke nieuwe overwinning die hij maakt (optrekken, lopen, vaatwasser mee uitruimen, lichtknopjes omzetten) maar ik vind hem net zo prachtig wanneer hij langzaam aan zijn brabbeltaaltje steeds meer ontwikkelt tot iets wat steeds verstaanbaarder lijkt. Ik vind de weg naar de nieuwe ontwikkeling zo mooi om te zien, of dat nou snel gaat of langzaam, je ziet die kleintjes proberen en testen en op een gegeven moment zie je ze een manier kiezen waarop ze het willen doen. Ik kan me niet voorstellen dat iemand zou zeggen dat een kind (welk kind dan ook) niet leuk zou zijn omdat hij of zij iets uitgevonden heeft en dat voortaan dus kan. En dat ze het leuker zouden vinden als de kleine simpelweg baby zit te zijn.
Mijn dochter zou je wel een turbo kindje kunnen noemen. De enige die daar ooit van heeft gezegd dat het toch wel jammer was dat ze maar zo kort baby was, ben ik zelf. Vooral omdat zij m'n laatste kind is, en ik de babytijd zo ontzettend bijzonder vind. Daar heeft ze duidelijk geen boodschap aan... Of een ander dat wel of niet leuk vindt kan me eerlijk gezegd niet zo boeien. Ze gaat er geen stap sneller of langzamer door, en uiteindelijk vind ik het allerleukst dat ieder kind gewoon zichzelf is.
Hier geen turbo kindje, maar wie zegt er dat baby's leuker zijn dan 'grote kinderen'...? Lijkt me voor iemand die dat vindt heel vervelend, want een kind is langer 'groot kind' dan 'baby'... (En ja, misschien vindt die persoon het juist daarom wel leuk...maar dan nog...) Wat ratatosk schrijft: juist de ontwikkeling is zo mooi om te zien of die nu snel of langzaam gaat. Ik vind het dus juist heerlijk om te zien dat één van mijn dochters weer iets nieuws kan...en wanneer ze dat kunnen boeit me een stuk minder.
Wat is dat toch altijd dat sommige moeders meetlatten naast alle kindjes moeten leggen (eigen onzekerheid?), het zijn geen robotjes, het zijn mini-mensjes die alles precies op hun eigen tijd doen, ze doen dat wat past bij hun persoonlijkheid.
ik denk dat het eerder een opmerking is van mensen die vinden dat mensen met 'turbo-kindjes' aan het opscheppen zijn en even een tegengeluid willen laten horen... als zijnde ook een soort van 'troost' naar ouders met 'langzamere' kindjes. Ik vind het altijd superschattig om van die ukkies te zien die al lopen. Kindje van m'n vriendin liep ook met 9 maanden. Mijn dochter is 6 weken jonger en loopt nu nog niet (echt) los. Ik zie nu beiden kanten: Kinderen die vroeg lopen hebben nog veel minder besef van (onder andere) 'nee' dus daar heb je je handen aan vol. Maar anderzijds sjouw ik me een breuk met m'n dochter En oja:Voor meisjes mama's: Ik vind jurkjes véél leuker staan als een kindje loopt.. Dus hier zijn bij beiden niet zo veel jurkjes in kleine maatjes gedragen helaas.
Wat een onzin zeg. Kinderen ontwikkelen zich in hun eigen tempo, tuurlijk ga je vergelijken maar het is maar net wat voor oordeel je er aan hangt. Hier een redelijk snelle (dacht ik tot ik dit topic las, haha), maar het allerbelangrijkste vind ik dat het een blij en tevreden meisje is, en dat we leuke dingen doen samen. Je druk maken heeft pas zin als er echt wat aan de hand is.
Wat een rare opmerkingen . Mijn dochter is verre van een turbo-baby (zie: http://www.zwangerschapspagina.nl/baby-dreumes/341811-dreumes-22-maanden-motorische-taal-achterstand-doorverwijzing-naar-ka.html) en is altijd met alles de laatste geweest. En dat is ook echt niet leuk als je alle kindjes mijlpalen ziet meemaken die jij met jouw kind niet meemaakt. Is misschien weer het andere uiterste, maar goed...
Mijn oudste was wel snel (uiteindelijk) de jongste doet het rustig aan. Maar beide waren groot bij de geboorte en de opmerking: da's bijna geen baby meer is hier ook 1.000.000 x gevallen. So be it. Voor mij lekker wel! Het steekt ook als je s.moeder zegt dat je jongste (die tonnetje rond is) last heeft van zijn gewicht en daardoor motorisch wel langzamer zal zijn. Grrrrr. En hij is zo vlug als water, maar volgt keurig de meeste gemiddelden.
mijn jongste is best wel snel ja als je het vergelijkt. Maar eigelijk doe ik maar aan weinig vergelijken... Als ik mijn vriendinnetje wel eens zag met een kindje van een week ouder die dan nog lekker bij haar op schoot lag terwijl die van mij al langs de tafel racete dacht ik wel eens : dat is ook leuk. Maar zei vond het weer hardstikke leuk dat die van mij liep. Ach echt kindje is anders. En het heeft allebei zijn charmes.
heeft je schoonmoeder last van overgewicht? Kan je iets zeggen van... ooo dus daarom loop je zo onhandig... haha
Mijn kindje is vrij snel qua ontwikkeling, maar ook erg groot voor zijn leeftijd. Ik krijg altijd te horen "Kan hij nu NOG niet lopen?" (vervelend wanneer je kindje bijv. pas 6 maanden is!) Alsof het hem leuker maakt wanneer hij wel kan lopen??
"hij moet ook veel gewicht meedragen he, dan lopen ze ook minder snel" :x rotopmerkingen zijn het. ik ga ze overigens voortaan wel terugkaatsen zoals debby hierboven noemt. ben t gezeik nu meer dan zat. laat t kind toch lekker! wil ie niet lopen, dan loopt ie nog niet. erger me er ook aan het ook wanneer iedereen hem maar bij de oksels of polsen vast pakt (au!?) en kijkt of hij al wil lopen. ik haat dat geforceerde gedoe. heb liever dat mijn zoon het zelf ontdekt.
Merk van mezelf wel dat ik de oudste en jongste vergelijk.. Moet ik niet doen, helemaal omdat ze zo verschillen haha. Maar kan wel meepraten over 'goh wat snel' en nu 'goh kan ze dat nog niet'. Oudste liep los met 9 maanden en toen kregen we zowel leuke als minder leuke opmerkingen te horen, de jongste is bijna 1 en loopt alleen langs de tafel e.d. en dan krijg je precies hetzelfde. Ieder kind doet gewoon alles in zijn/haar eigen tempo en als ouders zijnde kan je alleen maar je best doen zo goed mogelijk van elk moment te genieten En 'de rest' maar lekker laten lullen