Ik zou graag in contact komen met een groothandel uit Turkije waar onderstaande mozaïek lampen vandaan komen. Ik heb alleen geen idee waar te beginnen met zoeken;( Is er iemand die mij een beetje op weg kan helpen?
En een laatste foto Ik hoop dat hier een Turkse dame is, of iemand die goed bekend is in Turkije, die misschien een naam van een groothandel oid. aldaar heeft. Wie O Wie?!
niet in Turkije wel in Marokko. Zijn dit geen Marokkanse lampen? Een djerbalamp? In Marrakesh zit een winkel die deze lampen verkoopt samen met talloze andere lampen welke uit koper zijn geslagen. Naam weet ik niet maar hij zit volgens mij aan het djemaa el fna plein.
Dat zijn Ottomaanse lampen. Daar moet je echt voor in de Grand Bazaar in Istanbul zijn als je ze wilt importeren. Dat is van oudsher een export markt aan de haven. In Haarlem heb je trouwens een importeur van oude Ottomaanse spullen. Winkel heet Byzance. Elke zaterdag staan ze op de (Grote) Markt met die lampen. Hier een link naar een exporteur İstanbul Lamp, Ottoman Lamp, Grand Bazaar, Kapalı ÃarÅı, Lamp, Osmanlı Lamba, - Traditional - Lighting - other metro - by İstanbul Lamp
Maar hoe zou je daar achter komen? Dat lijkt me nog lastiger? Heb jij een idee? TS. Echt prachtige lampen! Je komt ze soms weleens tegen in NL idd maar zijn over het algemeen prijzig. Ik heb ook een aantal items in deze sfeer in huis. Onze inrichting is oriëntaals gericht en heb een zwak voor dit soort spullen. Hoop dat het je gaat lukken!
De grand bazaar is tegenwoordig geen export markt meer en ook niet meer aan de haven . Gewoon een toeristische attractie. Deze lampen zie je overal in de toeristische plaatsen in Turkije, ik ken geen enkele Turk die ze in huis heeft hangen maar bij de toeristen zijn ze erg populair.
Als je googelt op 'ottoman lamba' 'osmanli lamba' krijg je wel wat dingetjes. Bijvoorbeeld hier, groothandel waar je minimaal 10 stuks moet bestellen Ottoman lamp (ID#433707), fiyat
Hebben ze die niet op de Zwarte markt in Beverwijk? Ik heb daar vroeger jaren gewerkt en alles wat je zo'n beetje in Marokko, Turkije etc kon krijgen, kon je daar ook wel krijgen.
Dank voor je info Eylem! Moet trouwens gniffen om je laatste stukje Ben zeker wijzer geworden. Je eerste link is even Turkse site dus wordt wat lastig voor mij maar ik heb ze inmiddels een mail gestuurd in het Engels. Hopelijk gaat contact leggen via de mail lukken. Nogmaals dank!
ja ik zie mijn schoonmoeder zo'n lamp niet ophangen maar ze zijn wel erg gaaf! Leuk, hopelijk kunnen ze een beetje Engels en kun je er wat mee.
Klopt. Maar wij lopen ook niet allemaal op klompen toch!? Die gaan ook als zoete broodjes over de toonbank bij souvenirs winkels
Begrijp ik hoor. Is altijd wel een leuk fenomeen dat je als toerist denkt iets typisch van dat land te kopen...haha! (sorry ts voor het vervuilen van je topic)