Ik vond het wel humor dat ze uit eten gingen (dat surinaamse stel) en dat die vrouw helemaal zat van 'schuldig naar de kinderen toe' etc etc ... en die man heel droog 'heb ik geen last van hoor!' Haha
Maar je moet er dan wel het geld voor hebben natuurlijk om in een grotere woning te wonen, en in a'dam een grote eengezinswoning??? met 1 gemiddeld loon ik denk niet dat die dat voor mekaar krijgen toch? En elke dag 5 appels (x 7 dgn in de week) is behoorlijk wat, als je kinderen inderdaad hun gang zou laten gaan dan gaan er kilos fruit doorheen op 1 dag dat is niet te betalen. Ik vind dat beide gezinnen het goed doen hoor, ze hebben allebei wel hun minpuntjes maar goed elk huisje heeft zn kruisje toch, of je nu met 14 of 4 gezinsleden bent.
die ruimte wordt er niet groter op door het blijven krijgen van kinderen. Als je de ruimte en middelen niet hebt is het misschien verstandig om aan de anticonceptie te gaan ipv niks gebruiken met de kans op nog meer kinderen. Nog een kindje was niet uitgesloten. Volgens mijn zijn deze vrouwen verslaafd aan zwanger zijn. Veel Kinderen oke maar je moet er wel de middelen voor hebben om ze groot te brengen.
Ik heb bewondering voor beide gezinnen. Sommige mensen zijn er voor gemaakt om zo te leven denk ik De 1 vindt het heerlijk om buiten huis te werken en een hoge functie te bekleden en de ander vindt moeder/huisvrouw geweldig. En de huisvesting is niet echt super nee. Koken op 4 pitten ( kan ik al bijna niet meer, ha ha) 6 kinderen op een kamer, pffff Bij het surinaamse gezin is het wel spik en span hoor. En vergeet niet, bij zoveel kinderen is er altijd wel een broertje of zusje dat op de andere kleinere kinderen kan letten. Ik moet bijvoorbeeld onze 1,5 jarige altijd in de kinderstoel zetten rond eten maken ( als man weg is) om hem uit de keuken te houden. Daar is wel een ander ouder kind die op het kleine kindje kan letten.
Misschien heb ik een oudbollige instelling. Maar hoe moest dat vroeger dan. Volgens mij komen geen van die kinderen tekort. Ze zijn goed gevoed en gekleed. Ik zou er niet voor kiezen maar volgens mij zijn die kinderen en ouders gelukkig en dan is het voor mij al goed. En misschien hebben ze geen merkkleding, nintendo of iets dergelijks maar ze hebben een warm en gezellig thuiskomen. Ik heb respect voor de manier waarop ze het runnen, beide gezinnen.
Luxe hoeft niet maar voor elk kind een eigen bed vind ik toch wel het minimale. En 1x per week douchen klinkt ook niet erg gezond. Na mijn idee zullen de kinderen ook weinig bereiken zoals studie etc. Bedoel hoe moet je leren in die gaos en wie betaald het. Het donkere gezin had het ondanks veel kinderen allemaal zoveel beter geregeld. Echt een voorbeeld van hoe het ook kan
Ze worden wel elke dag gewassen. Het is wel weinig douchen natuurlijk maar ongezond lijkt het me niet. Dat van die bedden daar moet ik je gelijk in geven. En over de opleidingen dat ligt misschien niet aan de grote maar meer aan de instelling van het gezin niet ieder gezin hecht waarde aan een opleiding. Is heel jammer maar helaas waar. Sommigen zij al lang blij als ze een betaalde baan hebben of dat nou putjesschepper of advocaat is.
Gisteren voor het eerst gezien. Het nederlandse gezin. Beetje ouderwets mama zorgt voor de kinderen en vader voor het geld. Moeders een dag op pad papa deed maar wat. En dan s morgens de oudste kinderen die het jongste kind moesten verzorgen terwijl papa nog op zijn bedje lag. Als je zo veel kinderen neemt moet de ouder toch altijd de verzorgende zijn en kinderen niet de verzorgende rol toe bedelen en dat deden ze zeker bij het Nederlandse gezin. het andere gezin dat Surinaamse dat ging wel papa was geen klus held maar dat geeft niet. Een gezellige boel op het eerste gezicht. Wel leuk om te volgen.
Ik kijk het het al vanaf het begin, vind het heel leuk om te zien hoe het er in grote gezinnen aan toe gaat. Het Nederlandse gezin: vind ik echt een beetje volks. Niks mis mee, het lijken mij ontzettende aardige mensen! Wel zou ik er niet aan moeten denken om op een flatje zoveel kinderen te krijgen. Matrassen op de grond vind ik ook niet ideaal. En 1x per week douchen is niet veel, maar als je je elke dag goed wast is het geen probleem. Wij zijn allemaal heel erg verwend door elke dag te douchen. Surinaamse familie: Lijkt me gewoon een super leuke familie. De ouders hebben alles goed op een rijtje. Dat de kinderen fruit moeten delen vind ik een prima oplossing. Ik vind dat ze erg leuk met de kids omgaan. Dat de groten voor de kleintjes zorgen is toch geen probleem? Zo ging dat vroeger ook....onze ouders zijn er ook niet minder van geworden. En dat de oudste kids nog thuis wonen....in Amsterdam kun je bijna niet anders! Wachtlijsten bij de woningstichtingen zijn enorm, particulier voor wat lager opgeleiden vaak niet te betalen.
Haha dat surinaamse gezin heeft me helemaal geinspireerd om ook 1x in de week naar de haagse markt te gaan en daar mijn groente, fruit, vlees en vis te kopen. Ik ga nu bijna elke dag naar de supermarkt en ben echt teveel geld kwijt. Ik heb dan wel niet zo'n groot gezin maar het scheelt toch onwijs
Het valt me alleen wel op dat je bij dat surinaamse gezin de kinderen nooit ziet spelen, ze zitten maar op de bank voor de televisie of met computerspelletjes maar speelgoed zie je nergens.
Klopt, maar de moeder zei in een van de afleveringen dat ze ze liever binnen ziet dan buiten... dus ze mogen het niet vaak denk ik. Ik vond het trouwens wel frapant dat die Nederlandse man in al die jaren nog nooit gekookt had. Geeft zij het gewoon niet uit handen? Het zou mij wel lekker lijken als ik 12 kids had (pfff, vind het al heerlijk met 1 kind) als mijn man zo nu en dan een keertje kookt!
Volgens mij heeft zij inderdaad al een keertje laten ontvallen dat ze de dingen moeilijk uit handen kon geven omdat ze dan het gevoel had geen controle meer te hebben.
Het valt mij op dat de gezinnen zo anders in beeld gebracht worden. Bij het Nederlandse gezin wordt er heel erg gefocust (vind ik tenminste) op de leefomstandigheden en op familiebanden, bij het Surinaamse gezin heel erg op het eten, met boodschappen doen etc. Van het Surinaamse gezin zie je bijna geen beelden van slaapkamers of idd van spelende kinderen, van het Nederlandse gezin zie je niet echt iets over boodschappen doen e.d. Ik denk dat het door die manier van in beeld brengen komt dat ik zo'n verschillend beeld bij die gezinnen heb.
Ik moet zeggen dat ik er een beetje moeite mee heb. Niet met grote gezinnen an sich, ik denk ook zeker dat kinderen in een groot gezin niet minder hebben. Maar dat blanke gezin.....tsja......ik vind het nou niet echt super. Dat eten, iedereen zit overal, achter de compter, aan de kleine tafel, enz. Niet echt netjes of gezellig. Over het slapen heb ik al een paar anderen gehoord, en vind ik anno nu niet echt meer kunnen. En het valt me op dat moeders eigenlijk alleen maar moppert: teveel boodschappen, te druk, enz enz. Ja, dan moet je geen 12 kinderen op de wereld zetten hoor! Maar waar ik echt moeite mee had was de opmerking die ze maakte: spelen doe je maar op school Ik ben van mening dat je alleen een groot gezin moet creëren als je er ook de middelen voor hebt. Dat betekent fatsoenlijke huisvesting ( genoeg bedden, een tafel om aan te eten/knutselen/enz). IK denk vast dat de moeder van haar kindjes houdt, maar of ze nou echt in het belang van die kindjes handelt dat vraag ik me af!
Ja wat me tot nu toe opvalt is ook dat die Nlse moeder steeds klaagt en zucht en ze lijkt ook heel erg emotioneel.Ik wil haar graag een dikke knuffel geven,en haar even de tijd geven om iets voor haar zelf te gaan doen,even tijd voor haarzelf. Dat meisje die met haar heeft gekookt,wil ik een draai om der oren geven,ze is echt een bijdehandje.Goed van die vader dat hij haar heeft aangesproken over die haar in het eten.Zij heeft lang haar,dus het is haar haar bla bla bla nu draaf ik door.
gelukkig ben ik niet de eingen die dat meisje iririri. wat een bijdehand kind zeg.ik ken toch patat baken . en je bent huismoeder dus die hoort tekoken en kind niet die hoord buiten tespelen. nouja zeg.je ken je moeder toch wel helpen .
Ik vind het echt knap dat ze op 4 hoog wonen en met zoveel kids,hoe hebben ze het gedaan toen ze nog klein waren!Daarom heeft ze nog een goed figuur,van al dat traplopen.