Hoii, Nu de uitgerekende datum dichter bij komt begin ik toch wat meer vragen te krijgen. Ik hoop thuis te bevallen maar mocht ik toch onverwachts naar het ziekenhuis moeten hoe gaat dit dan? Gaat de verloskundige dan met je mee? Waar moet je parkeren? Ik neem aan dat je niet nog fatsoenlijk kan lopen vanaf de parkeerplaats het ziekenhuis in Rijd je naar de ingang van 'spoed' of gewoon de hoofdingang? Stom dat ik nu pas zit te denken om naar een voorlichtingsavond te gaan van het ziekenhuis want afgelopen woensdag was er 1 die ik dus gemist heb en de volgende is pas een week na mijn uitgerekende datum Hopelijk kan iemand me wat antwoorden geven of vertellen hoe het bij jou ging?
Kun je niks vinden op de website van het zkh? Je vk weet ook ongetwijfeld alles over de gang van zaken bij het zkh, ze zal het vaker bij de hand hebben gehad. In het zkh hebben ze rolstoelen. Neem een muntje mee (hier van 2 euro nodig) dan hoef je niet vanaf de parkeerplaats naar de verloskamer te lopen (dat is hier nogal ver van elkaar af). Dat kon hier gewoon op de hoofdingang, maar als het echt spoed is mag je partner jou ook afzetten bij de spoedingang, en dan zelf gaan parkeren. Mocht het echt enorme spoed zijn, dan belt de vk voor jou een ambulance. De vk rijdt er vaak wel achteraan, heb ik begrepen. Ben zelf thuis bevallen, en heb niet naar het zkh hoeven gaan. Maar ik heb me er destijds wel even in verdiept, omdat ik dezelfde vragen had als jij.
Vk is achter ons aan gereden. Mijn man heeft geparkeerd bij de hoofdingang. Parkeer plek was voor de deur. Heb "gewoon" gelopen, tussen de weeen door even stilstaan Tevens ook gewoon met de lift naar boven en blijven lopen naar mijn kamer. De weeen opvangen moest ik echt staand doen, zitten of liggen werd overgeven. Je kan wel direct een rolstoel krijgen als je deze wilt Ik was wel blij dat het 11 uur savonds was toen ik in het ziekenhuis aankwam, aangezien er toen haast geen kip was. Kzag er niet uit, puffend door de gang
Ik ging met 6,5 cm ontsluiting naar het ziekenhuis. De vk reed voor ons uit zodat zij vast kon parkeren. Mijn man,heeft mij voor de ingang afgezet en ik heb binnen gewacht toen hij parkeerde. Ik wilde zelf naar boven lopen, maar dat mocht niet van de vk, moest in de rolstoel. Toen naar boven,en bevallen
Ik ben met weeën naar t ziekenhuis gereden. Met mn moeder. Gewoon door de nacht ingang, een hele gang door en met de lift naar de vierde verdieping. In een rolstoel. Daar op bed aangekomen, twee weeën, persdrang en 9cm. Was net op tijd.
De eerste keer ben ik ingestuurd voor de gynaecoloog tijdens de bevalling. De keer heeft mijn man me bij de ingang eruit gelaten, en de auto daar ook even neergezet(normaal spoedplaats). De verloskamers lagen vlak bij de hoofdingang. Dus 2keer onderweg een serie weeën weggepuft, nog een keer bij de balie, en toen snel naar de kamers gebracht. Bij de tweede kwam de vk eerst thuis langs, toen ik bijna genoeg ontsluiting had, moest ze nog even ergens anders langs. Wij hebben toen 45 minuten later afgesproken bij de verloskamers. We hebben geparkeerd in de parkeergarage, een setje weeën halverwege tot de uitgang van de garage. En daarna in de rolstoel nog een paar naar de kamers ( nu achterin het ziekenhuis op de 1e verdieping). De verpleegkundige heeft me daar opgevangen en 5 minuten later kwam de vk ook aan. Alle keren waren de weeën wel rustiger inde auto en onderweg. Ze kwamen pas weer goed terug toen ik eenmaal rustig was..
Hier bij de eerste ook met weeën naar het zh gegaan. Op de parkeerplaats voor het zh geparkeerd en tussen de weeën door gelopen
Hier bij de nachtingang geparkeerd.. (Het was ook 05.30 uur ) Stonden rolstoelen klaar maar ik heb gelopen.. Was toch verder als ik dacht Maar was goed te doen, tussendoor ff stilstaan en wee wegpuffen Ik zou gewoon een muntje in je ziekenhuistas stoppen voor het geval je een rolstoel nodig hebt..
Oke dus mocht het nodig zijn kan manlief me afzetten bij de ingang, hij parkeert ondertussen, rent vervolgens als een gek naar binnen waar ik op hem aan het wachten ben.. We hebben een muntje mee voor de rolstoel en we racen naar de receptie ofzo? Ik geloof dat ik er nu wel een duidelijk beeld bij heb Bedankt!!
Wij gingen via de spoedingang. Toen ik boven op de verloskamers was is de verlos even bij me gebleven zodat mijn man de auto op de gewone parkeerplaats kon zetten en toen hij terug was heeft ze overdracht gehad met verlos van ziekenhuis. Moet wel zeggen dat het hier om een klein streek ziekenhuis ging.
Ik ben bij de VK ingestapt en vriendlief reed er achter aan. Zij heeft mij in een rolstoel gezet op de eerste hulp (ook die ingang genomen) en daarna snel de auto weg gezet. Was overigens niet leuk, stond ik daar met persweeen op de eerste hulp geparkeerd in een hoekje Mijn vk heeft zelf muntjes voor de rolstoel bij. Maar altijd handig om die in ieder geval in je auto klaar te hebben liggen.
Hier 1x met persweeen en 1x met 10 cm ontsluiting (ben goed in ontsluiten maar daarna houdt de boel helaas op) in de auto naar het ziekenhuis gereden. De eerste keer ging de vk mee en die belde het ziekenhuis dat we eraan kwamen. Omdat het laat was, werd de portier op de hoogte gebracht en die deed de hoofdingang voor ons open. De 2e keer (medische indicatie) gebeld met de vk van het ziekenhuis die eveneens de portier (eveneens laat) belde dat we eraan kwamen, deze deed de deur open van de hoofdingang. Vervolgens zelf op zoek moeten gaan naar de verloskamers. De 1e keer bleef de vk bij mij tot de overdracht aan de ziekenhuis vk, de 2e keer was er alleen sprake van een ziekenhuis vk (vanwege de medische indicatie) en heb ik met 36 weken al afscheid genomen van mijn eigen vk. Zou als ik je jou was nog even bellen met de vk, om te horen wat bij jullie ziekenhuis gebruikelijk is, want om nu te wachten tot een week na de bevaldatum voor de rondleiding?
Hier met 5 cm ontsluiting naar het ziekenhuis. De verloskundige reed achter ons aan. Ik heb het stuk van de parkeerplaats naar de verloskamer (via de hoofdingang) lopend/schuifelend en al puffend afgelegd. Het was 11 uur 's ochtends dus lekker druk in het ziekenhuis. Voelde al die mensen wel kijken maar dat kon me op dat moment weinig schelen. Wat was ik blij toen ik eenmaal in de verloskamer was! Een eventuele volgende keer zou ik toch om een rolstoel vragen!
Mijn man heeft geparkeerd bij de taxi's, pal voor de hoofdingang. Daar hebben we een rolstoel gepakt (moet een muntje in) en hij heeft mij naar de kraamafdeling gebracht. Vervolgens is hij terug gegaan om de auto fatsoenlijk te parkeren. Ik las laatst een goede tip, stop vast een briefje in je 'vluchttas' zodat je dat op je dashboard kunt leggen. ("Ik breng mijn puffende vrouw even naar de verloskamer. Zo terug om de auto te verzetten." zoiets.)
Hier heeft de vk voor ons uit gereden (je vk gaat sowieso mee voor overdracht) Ik ben via nachtingang naar binnen gegaan in een rolstoel geregeld door de vk. Niet te veel zorgen maken een beetje goede vk begeleid je de hele bevalling zelfs tijdens spannende auto ritjes
Ik heb het vannacht ervaren. Had 10cm ontsluiting en vol in de persweeen. Doordat meneertje er na ruim anderhalf uur persen nog niet was, werd er met spoed een ambulance gebeld. Met 130km ( hoorde ik achteraf van m'n man, ik heb er zelf niet veel van mee gekregen) en sirene naar het ziekenhuis. Uiteindelijk is hij in de ambulance geboren. Ik vond het echt vreselijk, gun het niemand om dat mee te maken. Vechten tegen de persweeen terwijl het hoofdje zo goed als helemaal tussen je benen hangt. Gelukkig deed ons mannetje het super, en mochten we toch vandaag naar huis.
Misschien is het ook handig dat je in hè verlof straks alvast toch een keer naar t ziekenhuis gaat met je man en je dan naar de verlos kamers loopt,mocht de nood hoog zijn hoef je dan niet acuut in paniek te zoeken. Hier ben ik ook met 4 cm ontsluiting naar ziekenhuis gegaan,op achterbank wat weeën weg gepuft, man heeft me bij hoofdingang waar spoedparkeerplaatsen zijn(als je eerder gaat kijken weer je ook waar die zijn) En heeft me naar verloskamers gebracht in rolstoel,daarna ben ik gaan douchen en is hij auto goed gaan zetten. @Bellaswan heftig zeg in ambulance bevallen maar gelukkig is alles goed,gefeliciteerd met je mooie zoontje!
Hier ging het precies zo!! Hihi met 5 cm ontsluiting en weeën die elkaar opvolgde.. Dan wel via de SEH ingang (was ook 4.00 in de nacht) De verloskundige reed voor ons uit en was er 3 minuten eerder en die had ondertussen een rolstoel gehaald