Tweede bevalling meestal sneller?

Discussion in 'Zwangerschap' started by MamaLara, Apr 12, 2017.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. MamaLara

    MamaLara Bekend lid

    Dec 22, 2012
    575
    1
    18
    NULL
    NULL
    Eerste bevalling samengevat: rond 01.00 begonnen de weeën, goed op kunnen vangen, eerste bezoek vk om 9.00 bleek ik 9 cm ontsluiting te hebben. Snel naar zh waar ontsluiting stagneerde vanwege ligging (sterrenkijker) waardoor uiteindelijk keizersnede.

    Volgens de vk, gynaecoloog en yogajuf ging de ontsluitingsfase erg snel en heb ik daarom nu het dringende advies meteen naar het zh te gaan bij de eerste weeën. Zelf denk ik dat het allemaal wel mee zal vallen, maar ze blijven het benadrukken. Ik word er een beetje zenuwachtig van, ik herkende niet goed dat de bevalling was begonnen, dacht lange tijd dat het voorweeen waren, die had ik al weken. Dus nu ben ik on full alert, al is alles nog rustig. Maarja, bij twijfel moet ik dus in actie komen: man optrommelen, dochter wegbrengen. En dat misschien een paar keer voor vals alarm. Pffff.

    Wat is jullie ervaring? Loopt het echt zo'n vaart de 2e keer?
     
  2. Roos32

    Roos32 Bekend lid

    Jun 2, 2013
    923
    137
    43
    Female
    Ik ga er wel vanuit. Ik ben met 3,5 uur bevallen van onze eerste zoon en heb nu het dringende advies van 2 aparte verloskundigen gekregen om thuis te bevallen. Het komt ook heel vaak voor dat je al met 2cm ontsluiting begint de 2e keer. Ik kan dus ook met de eerste wee naar het ziekenhuis rijden, maar vind thuis bevallen in dat opzicht wel iets fijner. Mits er geen complicaties zijn natuurlijk.
     
  3. Donutlover

    Donutlover Fanatiek lid

    Jan 1, 2017
    3,316
    1,730
    113
    Jaa dat ging sneller hier....
    Bij mijn dochter duurde bevalling iets van 16uur en ging de ontsluiting heel langzaam of eigenlijk kwam t helemaal niet verder dan 1cm. Pas na wen ruggenprik zat ik binnen een uur op 10cm.
    Dat was voor mij een reden om met de tweede thuis te bevallen zodat ik me beter kon ontspannen en de ontsluiting sneller zou gaan.

    Rond half 4 in de nacht begonnen de lichte weeen,
    Om 7u heeft ze mijn vliezen doorgeprikt toen had ik 3cm en 7:34 is hij geboren. Dat ging dus mega snel haha
     
  4. Eppo82

    Eppo82 VIP lid

    Jun 25, 2007
    15,230
    6,091
    113
    Vind het wel meevallen hoe snel je eerste ging eigenlijk. 8 uur is toch redelijk normaal?
    Maar goed, de 2e gaat meestal wel sneller.
    Dus ik zou het advies maar gewoon opvolgen, dan is het misschien maar een paar keer voor niks.
    (Overigens zou ik zelf wel eigenwijs zijn, maar dat zou ik je dan net niet adviseren :p)
    Mijn eerste heb ik 8 uur over gedaan, 2e 1,5 uur en 3e 45 min.
    Bij de derde was de vk 6 min voor de geboorte binnen.
     
  5. Luna30

    Luna30 Fanatiek lid

    Aug 8, 2014
    1,567
    420
    83
    Zuid-Holland
    Ooh, ik ben benieuwd naar de ervaringen!

    Ons mannetje is nooit ingedaald tot de bevalling begon. Ik had 2 dagen voorweeën af en aan, toen uiteindelijk rond etenstijd regelmatiger, om 02:00 uur in het ziekenhuis met 6cm ontsluiting, om 7 uur nog steeds 6 cm en hebben ze mijn vliezen gebroken en toen ging het los, om 9 uur geboren.

    Ik ben dus benieuwd of a) deze baby wel in gaat dalen van tevoren, b) ik weer dagen voorweeën ga hebben en c) of het dan als het eenmaal op gang gaat gewoon soepel gaat. Maar ja, only time will tell haha! :p
     
  6. Donutlover

    Donutlover Fanatiek lid

    Jan 1, 2017
    3,316
    1,730
    113
    Woow hahaha
    Die laatste twee zijn thuis geboren of had je nog de puf naar het zkh te rijden?
    Ben benieuwd bij deze, zal je zien dat het deze keer weer heel lang gaat duren haha
     
  7. MamaLara

    MamaLara Bekend lid

    Dec 22, 2012
    575
    1
    18
    NULL
    NULL
    Ik vond 8 uur ook wel meevallen, daarom was ook zo verbaasd over de reacties van de deskundigen. En ik ben dus ook eigenwijs haha. Maar als ik zie hoe snel jij de 2e en 3e keer bevallen bent dan moet ik het toch maar wat serieuzer gaan nemen ;)
     
  8. Eppo82

    Eppo82 VIP lid

    Jun 25, 2007
    15,230
    6,091
    113
    2e wel in het ziekenhuis, maar ingeleid, dus daar begonnen.
    3e idd thuis, heerlijk!

    Maar je ziet het kan dus nog sneller dan bij je 2e, dus wees gewaarschuwd haha.
     
  9. MamaLe

    MamaLe Fanatiek lid

    Mar 28, 2015
    1,998
    221
    63
    Hier een stuk sneller. Bij de eerste een bevalling van 22 uur waarbij de ontsluiting 19 uur duurde. Dochter lag scheef met haar hoofd.
    Tweede bevalling was vanaf echte weeën 4 uur tot volledige ontsluiting (eerstw half uur waren het pijnlijke krampen voor het echte weeën werden). Totaal vanaf breken vliezen en krampen 5 uur. Zou dus toch wel snel naar het zh gaan.
     
  10. Eppo82

    Eppo82 VIP lid

    Jun 25, 2007
    15,230
    6,091
    113
    Ja, better safe than sorry. ;)
     
  11. Tijm86

    Tijm86 Fanatiek lid

    Aug 7, 2013
    1,149
    774
    113
    Female
    Ja tweede gaat sneller .. dus idd beter te vroeg gaan dan te laat . Eerste 28 uur over gedaan , tweede in 1 uur en 58 minuten , dus wie weet de derde ooit in een paar seconde denk haha . Als er enige regelmaat in je weeen zit , zou k meteen maar bellen hoor beter een keer te veel bellen . Succes !
     
  12. Vita Rose

    Vita Rose Fanatiek lid

    Aug 6, 2015
    1,047
    34
    48
    Female
    Mijn eerste bevalling begon om 9.30 met gebroken vliezen. Aangezien hij een maand te vroeg kwam moest ik naar het ziekenhuis. Uiteindelijk is om 20.30u onze zoon geboren. Ik vond het een heftige dag en door complicaties moest hij uiteindelijk met een knip snel eruit.

    Tweede bevalling begon tegen 3.30 en om 7.30 was onze dochter er al: dit was trouwens een heerlijke snelle thuisbevalling waar ik positief op terugkijken.
    Ik ben benieuwd hoe het deze keer gaat verlopen.
     
  13. medj1983

    medj1983 Fanatiek lid

    Jun 12, 2012
    3,201
    509
    113
    De eerste was horror.. 36 uur in totaal aan rug weeën, opwekkers, ruggenprik, hoge koorts bij mij, 70 minuten persen, knip, vacuüm, navelstreng om haar nek.. zes weken niet kunnen plassen..
    Tweede keer was inleiding met ballon.. vanaf gebroken vliezen 3 uur weeën en 10 minuten geperst.. wel weeën opwekkers, maar laagste stand dit keer en geen pijnstilling nodig gehad. Ook direct weer kunnen plassen.. wat een verschil :)
     
  14. Kache

    Kache VIP lid

    Jan 11, 2012
    6,257
    1,165
    113
    Als je uit gaat van 2 keer zo snel, dan kom je vaak best goed uit ;). Ik vind 8 uur overigens ook helemaal niet zo snel...

    Mijn eerste was 4 uur, tweede 2 uur en de derde, tja... ;) 8 uur (pech gehad, het liep allemaal een beetje anders. VK en ik waren eigenlijk een beetje uitgegaan van 1-2 uur max...)
     
  15. Korenbloem86

    Korenbloem86 Fanatiek lid

    Mar 1, 2013
    1,835
    1,343
    113
    De eerste in 3,5 uur van eerste wee tot ze geboren was.
    De tweede 8 uur.
     
  16. harlene2014

    harlene2014 Fanatiek lid

    May 23, 2014
    3,426
    920
    113
    Haaglanden
    Ben benieuwd. Eerste 8 uur. Hoop de tweede wat vlotter is ;) eerste was niet volledig ingedaald.
     
  17. LMSB

    LMSB Fanatiek lid

    Feb 24, 2017
    3,994
    3,321
    113
    Laten we het hopen :D
     
  18. Meisje@12345

    Meisje@12345 Fanatiek lid

    Aug 19, 2014
    2,423
    271
    83
    Ik hoop het 🍀

    Bij de 1ste 16 uur over gedaan vanaf de 1ste wee.
     
  19. Donutlover

    Donutlover Fanatiek lid

    Jan 1, 2017
    3,316
    1,730
    113
    Woow nou inderdaad haha ben benieuwd of het deze keer dan nog sneller gaat
     
  20. Hopsatee

    Hopsatee Niet meer actief

    Ik denk het wel. Ik ging in 1,5 uur van 2 naar 10 cm waardoor ik thuis ''moest'' bevallen. Mijn hele bevalling duurde 5 uur bij mijn eerste. Er word nu dus al een duidelijke bel instructie meegegeven. Maar ik herken wat jij zegt, mijn weeen deden niet echt pijn. Ik wist dat het begonnen was door het breken van mijn vliezen maar dat hoeft niet altijd. Ik ben ook bang dat ik het nu ga missen en INEENS beval haha.
     

Share This Page