2009 20 % zelfstandig / 80% loondienst 2010 20 % zelfstandig / 80% loondienst 2011 20 % zelfstandig / 80% loondienst 2012 80 % zelfstandig / 20% loondienst 2013 bevalling van eerste + ZEZ over inkomen 2012 (verder geen inkomsten vanwege opzet nieuw bedrijf) 2014 bevalling van tweede + ZEZ 2013? Voor de berekening van de ZEZ kijkt UWV naar het jaar voor de bevalling. Deze is echter door de bevalling in het jaar ervoor 0. Dus dan kijkt men naar de 5 voorgaande jaren, maar de inkomsten als ZZP, waren toen nihil. Is dit echt zo of kan men dan ook de inkomsten uit loondienst in rekening brengen? In 2014 een goed lopend bedrijf gehad, maar dat jaar is nog niet afgesloten, zodat het niet meegenomen kan worden?
Beste Vier, Je wilt weten hoe de hoogte van jouw ZEZ-uitkering berekend wordt aangezien je in het voorgaande jaar geen inkomsten had en in de vijf jaren ervoor weinig. Start je ZEZ-uitkering in 2014? Dan wordt in eerste instantie gekeken naar je inkomsten (winst) in 2013. Heb je in 2013 minimaal 1225 uur als zelfstandige gewerkt maar geen winst gemaakt? Dan is je ZEZ-uitkering 100% van het bruto wettelijk minimumloon. Heb je in 2013 minder dan 1225 uur als zelfstandige gewerkt? Dan wordt de gemiddelde winst van de laatste vijf jaar berekend. Jaren met verlies worden op 0 gezet. De ZEZ-uitkering is gelijk aan je gemiddelde winst over deze jaren. Met als maximum 100% van het bruto wettelijk minimumloon. Ik kan me voorstellen dat het rot is dat 2014 niet meegenomen wordt. Er is jammer genoeg geen mogelijkheid dit mee te nemen in de berekening. Actuele informatie over de berekening van je ZEZ-uitkering vind je hier. Met vriendelijke groet, Ellen UWV Webcare Team www.uwv.nl/webcare
Vanwege zwangerschap en opzet nieuwe bedrijf zijn er in 2013 niet genoeg uren gemaakt. Dus dan wordt het de laatste 5 jaar. Maar gaat het dan om ZZP inkomsten of ook om loondienst? Want als ZZP er was ik toen nog niet fulltime begonnen. Als het alleen om ZZP inkomsten gaat, betekent het dan, dat ik deze zwangerschap geen inkomsten zal hebben? Het zou wel veel pech zijn. Dus 2012 en 2014 zijn goede ZZP jaren, maar 2013 niet vanwege bevalling. En juist naar dat jaar wordt dan gekeken.. De bevalling zal misschien in 2015 plaatsvinden (2-1-2015) In 2014 is er wel 1225 uur gewerkt (De jaarcijfers zijn ook al klaar). Kan dat nog helpen?
Beste Vier, Je wilt weten wat het voor jou betekent als je in 2014 of 2015 bevalt. Je vraagt of de ZEZ berekend wordt op basis van je verdiensten als zelfstandige. Het gaat inderdaad alleen om inkomsten als zelfstandige. De hoogte van de ZEZ-uitkering hangt af van de winst die je hebt gemaakt of het aantal uren dat je als zelfstandige gewerkt hebt in het jaar vóór het jaar waarin de ZEZ-uitkering wordt uitgekeerd. Het gaat niet om de bevallingsdatum, maar om de ingangsdatum. De ZEZ-uitkering zal uiterlijk vier weken (eind november, begin december) voor je uitgerekende datum ingaan. Dit houdt in dat er wordt gekeken naar het jaar 2013. Aan de hand van de informatie die jij verstrekt kan ik concluderen dat je minder dan 1225 uur als zelfstandige hebt gewerkt en geen winst hebt gemaakt in 2013? Zoals Ellen al aangaf wordt er dan naar de gemiddelde winst gekeken in de vijf voorafgaande jaren. Je geeft aan geen inkomsten te hebben deze zwangerschap. Echter schrijf je ook dat 2012 een goed jaar was. Je zult dan wel inkomsten hebben, maar deze zijn dan niet berekend op basis van 100% van het wettelijk minimumloon, maar over het gemiddelde van het jaar 2009 tot en met 2013. Ik wens je een voorspoedige zwangerschap. Met vriendelijke groet, Martijn UWV Webcare Team www.uwv.nl/webcare