Hoi dames, Is het raar om op een geboortekaartje te schrijven hoe je de naam uitspreekt? Bijv. heel klein tussen haakjes eronder of met een klein sterretje en dan ergens onderaan? Niet dat we een onuitspreekbare naam in gedachte hebben, maar 1 letter spreek je anders uit dan dat het er staat (een klinker) en ik wil eigenlijk voorkomen dat ik straks 100 keer moet verbeteren hoe de kleine heet. Wat denken jullie? groetjes
Zou ik niet doen. Je noemt de naam van de je kindje vaker dan je denkt en mensen om je heen pakken dit vanzelf op.
Nee, dat zou ik absoluut niet doen al kan ik er geen goede reden voor geven waarom niet. Vind het gewoon 'raar' (maarja...wat is raar hihi)
Hey, Nee,ik zou dat ook niet doen hoor. Mensen komen er toch snel genoeg achter hoe je het uitspreekt.
Ik zou het alleen grappig vinden als je het als een soort woordenboek opschrijft, dus bijv: JUNE: [djuun]; Klein lief meisje dat net geboren is. dan zou ik de humor er wel van inzien, anders zou ik het denk ik ook niet zo snel doen. succes
Thanks voor jullie meningen dames! Ik vond het zelf ook best een raar idee en als ik op internet zoek, kom ik er niets over tegen. Maar ik kan me ook altijd irriteren aan mensend ie constant een naam verkeerd uitspreken, ook al heb je het 10 keer verbeterd. Maar misschien doen ze dna ook nog wel als je het erbij zet.
Ik heb het laatst bij iemand gezien, en zo raar stond het nu ook weer niet, maar hert kaartje komt vaak 3 dagen na de geboorte en dan weet vaak iedereen wel hoe het uitgesproken moet worden, via via! Zelf zal ik het niet doen!
Ik denk niet dat het binnen 3 dagen bij iedereen bekend is (collega's bijv.). Ik werk in een andere stad en met familie is nou ook weer niet dagelijks contact... maar wel goed om te horen dat het toch wel eens gedaan wordt... (was t dus toch geen heel gek idee hihi).
Maar die mensen zullen het ook verkeerd uit spreken wanneer je de uitspraak op het geboortekaartje vermeld, dus ik denk niet dat het veel nut heeft. De opa van mijn vriend noemt onze zoon ook al 3 jaar lang "Lilian" terwijl hij toch echt heel anders heet hoor! Daar had de uitspraak vermelden op het geboortekaartje echt niets aan veranderd.
Ja daar heb je gelijk in! Ik denk dat ik het dan gewoon hou bij de naam alleen en geen uitspraak erbij.
Ik zou het zelf niet doen, maar op de manier zoals Ellaa beschrijft vind ik het wel leuk! Hier ook zo met de naam van ons zoontje, die heel veel toch iedere keer weer verkeerd uitspreken...