Wat betreft premature kindjes hangt het er ook vanaf hoe vroeg ze geboren zijn denk ik. De tweeling was bij ons 7 weken te vroeg en hebben het prima gedaan en gehad, geen complicaties. Maar onze zoon die 9 weken te vroeg was, heeft een zware start gehad. Het heeft hoe dan ook een impact die je voor de rest van je leven. Het is gewoon het allermooiste als je kindjes op tijd zijn. Maar buiten dat mogen we heel blij zijn dat deze zorg er is natuurlijk. Dus meiden hou die kindjes zo lang mogelijk binnen!
ben ook op uitzending gemist aan het zoeken naar die docu waar jullie het over hebben.... welk net en wanneer was dat..?
Samloes: kindje was geboren met 25.2 wk, dus wel extreem. Met hoeveel wk zijn jouw kindjes ook alweer geboren? Daar zal natuurlijk ook nog wel verschil in zitten denk ik. Maar wel fijn om te weten dat het geen drama hoeft te zijn!
Jemig! Wat een heftige documentaire! Ik heb zitten janken! Pff! Kreeg al kippevel van al die piepjes en zo! Jemig, dan komt alles even terug... Geeft wel een realiteitsbesef... Als ja dan ziet hoe onze meiden het doen, mogen we daar nog veel trotser op zijn dan we nu doen!
docu is inderdaad ook heftig, 25+2 is eigenlijk gewoon veel te vroeg. Bij mij kwamen ze met 36+3, in principe ook te vroeg, maar overlevingskans veel groter uiteraard. Tis inderdaad van geluk spreken dat ze tegenwoordig zoveel voor vroeggeboortes kunnen betekenen. Het beste is natuurlijk zo lang mogelijk. Wat mij alleen opviel bij mij was toen ik vertelde dat ik kon kiezen vanaf 36 weken wanneer ik ingeleid wilde worden en koos voor de snelste datum, was dus 36+3, dat ik van sommige (niet van hier hoor)een soort van verwijten kreeg en boos op me waren dat ik dat niet moest doen! Dat kun je niet maken, laat ze tot het einde erin zitten! Nou, ik kon niet meer en had volste vertrouwen in de deskundigen om mij heen. De docu gaat uiteraard over extreem vroeggeboorte en bij mijn was niet extreem.
Samloes: 36+3 klinkt als een heel nette termijn. Ik denk dat het ook heel erg afhankelijk is van jouw conditie en die van de kinderen wanneer inleiding mogelijk is. Ik denk dat andere mensen daar niet zoveel van te vinden hebben. Ik vertrouw wat dat betreft wel op de artsen. Bij mij was het anders. Mijn dochter kwam niet vanzelf. Drie keer gestript, 41 wk zwanger. Ik wilde gewoon dat ze kwam! Ik begon mij zorgen te maken. Tijdens bevalling vele hartdips, dreigend zuurstoftekort eindigend met spoedks. Reden? Overtijd gaan. Ik ben blij dat ik naar mijn eigen gevoel geluisterd heb.
hoi hoi mama's en aanstaande mama's dank je wel voor alle felicaties. heb nog niet veel teruggelezen maar dat ga ik straks denk ik alle rust eens doen. Eerst jullie snel even vertellen hoe het ongeveer gegaan is. met 36.3 weken had ik een groeiecho. Deze was goed en goed op schema. Dezelfde dag ging de gyneacoloog voelen of de baarmoeder al aan het verweken was. Dat was alzo, er was iets van 3 cm ontsluiting, dus we zouden ingeleid worden op 15 januari. dezelfde dag, die donderdag had ik toen we weer thuis waren wat buikpijn, ongesteldheidskrampen in buik en rug. Smiddags geslapen en het was iets rustiger in de buik. Om een uur of 17 had a.nne ook nog een lekkere poepbroek met echt alles eronder dus daarmee bezig en toen realiseerde ik me eigenlijk. dit is niet gewoon buikpijn maar weeen. Mijn man besloot ook nog even te bellen en te zeggen dat hij later thuis kwam. Oke,,,,dacht ik dat kan er ook nog wel bij. Om 19 uur heb ik toch het zh gebeld met het verhaal. Mijn man was ondertussen thuis en nog snel de laatste dingen bij elkaar zoeken omdat a.nne uit logeren ging. Om 2015 uur in het ziekenhuis en tja daar al 5 cm ontsluiting en toen ging het razendsnel met om 2230 persdrang en 2303 2313 2 gezonde dochtersl. L.isa had in het vruchtwater gepoept en ook flink vruchtwater binnengekregen. M.eike opzich prima alleen zo teer en klein. Nu positief en L.isa in de wieg en M.eike gaat zich per keer sterker voelen en nu nog zo sterk dat ze alle maaltijden zelf gaat eten en zichzelf lekker warm kan houden en dan is het vooruitzicht na het weekend en gezin met zn 5 en of zelfs nog eerder. beknopter kon niet geloof ik. zijn er vragen.........ik hoor het graag en vanavond eens rustig jullie verhalen weer lezen want er is me toch veel geschreven doei deoi
Van harte gefeliciteerd met jullie gezonde meiden!!! Goed om te horen dat alles goed is gegaan, neem maar lekker rust! Hoeveel wegen ze? Heerlijk he dat je ze eindelijk in je armen kunt nemen!
Ook ik heb de docu gekeken en de tranen vloeiden rijkelijk.....wat komt er dan weer een hoop boven en ben je dan toch echt bevoorrecht om toch twee gezonde kinderen te hebben ondanks een vroeggeboorte. Dan besef je pas echt dat een zwangerschap gecompliceerder is dan je denkt...en dat het een wonder mag zijn dat alles goed gaat. Brrrr nog steeds kippenvel ervan Friesje ik ben ook wel benieuwd naar de gewichten van je twins
Inderdaad ben ook benieuwd hoeveel ze wegen! Maar vlot gegaan zeg! Hoe is het met jou zelf...? Goed uit de "strijd" gekomen?
Hier nog even het bewijs dat Elize eindelijk langs iets loopt en dat eindelijk op platte voet en niet op haar tenen....toch wel een trots momentje ondanks dat ze al 17 maanden is
aaahhh jane schatjes hoor!!! friesje fijn dat t vlot gegaan is en idd gewicht vindt ik ook wel leuk om t horen en idd hoe het met jezelf nu is!! Hier hebben we net een zieke jade gehad begint nu op t knappen is kleine jax aan de beurt....aaah stumpert!! Ben wel blij ze slapen nu aardig door lekker hoor pfieuwwww dacht da t nooit zou gaan gebeuren haha Heb strx ook een stuk van de docu zitten kijken heftig hoor!!Respect voor de dames die in "soortgelijke"situati hebben gezeten... X
Hoera Friesje, van harte. Meiden ik heb sinds 2 dagen als ik sta en loop onwijse druk in mijn schaamstreek en daar en in mijn liezen flinke snijdende steken. Dit is vast het eerste kindje wat steeds dieper indaald denk. Jullie?
Dat had ik inderdaad ook. Volgens de gyn was het inderdaad het kindje wat op je schaambeen ''rust''. Heel vervelend gevoel, dat weet ik nog wel!
Dat dacht ik ook al en nee het is inderdaad helemaal niet fijn, maar rustig op de bank blijven zitten/liggen dus (echt niet erg) bedankt
/kan idd dat ze naar beneden afzakken en je dit voelt! Woow even trots mededelen dat F.leur zich vandaag optrok tot staand vandaag precies 8 maanden en dan al uit zich zelf gaan staan! En het frustreerd haar enorm dat het niet meteen lukt of niet meer naar beneden durft.. dus ben vandaag alleen maar bezig om haar te helpen
Hoi hoi. De gewichten zijn l. 2890 gr en m. 2140. L. Gaat vanavond mee naar huis. Verder gaat het hier prima het bekken moet allee n nog even goed meewerken.