Oh Yasmin, dat is geen lekker begin van je werkweek! Ze voelen het aan hè, dat het anders is. Ben benieuwd hoe je man het ervaart met drie kinderen. Voor mijn man was het wennen, maar het gaat eigenlijk altijd goed. Op één of andere manier lukt het hem wel altijd om Timo slapend te krijgen tussen de middag en mij nooit. Timo hangt tussen wel en niet slapen 's middags in. Succes vandaag! Twinkeltjes, hoe is het gegaan vannacht? Waar gaan jullie heen verhuizen?
Oeh Yasmin, hoe is het gegaan? Was vast wel even pittig na zon nacht. Twinkeltjes, hoe gaat het tegelijk voeden? Zo ik heb ook een pittige week achter de rug. De hele week heeft m'n man van 14.00 tot 23.00 gewerkt, waardoor ik er nagenoeg de hele week alleen voor het gestaan. Overdag valt het me reuze mee en hebben we een lekker ritme, maar de avonden vind ik vaak zo druk! Het is echt een race tegen de klok om na het eten de oudste om 20.00 uur in bed te doen. En nog de keuken en woonkamer etc opruimen. Meestal is het echt tegen 23.00 uur dat ik op de bank kan gaan zitten en het 'mijn tijd' is. Dat valt me wel even zwaar. Vind het echt wel een heel verschil of je alleen met ze bent of dat je man er ook is, herkenbaar? Nou ben ik vandaag extra moe omdat ik vandaag ben begonnen met zindelijkheidstraining met de oudste. Vandaag 3x in haar broek geplast, dus steeds omkleden en wassen etc. Ben benieuwd hoe lang dit zal duren!! Gelukkig is het weekend en werkt m'n man volgene week weer gewoon van 07.00 tot 15.00. Dat is een stuk beter te behappen..
Sammy, leuk dat je ons gevonden hebt! Hoe gaat het? Zawjatu, ik herken veel in je verhaal. Ja, vreselijk druk de avonden. Ik ben nu een week vrij en mijn man vanaf woensdag, heerlijk dat we alles samen kunnen doen, geeft veel meer rust. En Timo is ook begonnen met zindelijkheidstraining. Ik was er nog niet aan toe maar hij wel en hij bepaalt... Het gaat echt supergoed. Sinds zondag maar drie ongelukjes gehad en vanaf vandaag gaat hij niet meer op het potje maar op de wc. Stoere kids! Hoe oud is jouw oudste? Bad, twee keer per week. Meer niet vanwege de huidjes. Timo gaat mee onder de douche en Hidde en Teun gaan achter elkaar in bad. Meestal 's avonds, dan brengt mijn man Timo naar bed en doe ik de kleintjes in bad. Dan is hij in de buurt om de baby die op dat moment niet gebadderd wordt op te vangen als het nodig is. Maar wat een karwei hè? Ook daarom is twee keer per week genoeg...
Hier gaat het goed hoor, wel druk! En bij jullie? Hier gaan ze om de dag en dan ook achter elkaar. Ik doe het meestal voor de voeding van 7uur/half 8.. Hoe gaat t bij jullie met voedingen en groeien?? Geven jullie bv of fv en hoeveel? Al groente/fruit hapjes?? Hier was Jason met 3 maanden 5945 en 60 cm Joëlle 4680 en 55 cm Ik geef flesvoedingen mijn schema ziet er nu zo uit.. Jason : Fles 9.00 / 11.00 half potje fruit / 14.00 fles/ 16.00 half potje groente/19.00 fles/ 23.00 fles. Joëlle: Fles 9.00 / 12.30 / 16.00 / 19.30 / 23.00. af en toe paar hapjes groente of fruit.
Gezellig dat je mee komt kletsen Sammy88! Mijn oudste is van augustus 2011, ze wordt dus over drie maanden drie jaar. Gelukkig komt ze steeds meer uit de peuterpubertijd, al hebben we het gelukkig niet heel zwaar te verduren gehad. Vind het wel soms lastig en zwaar om de aandacht te verdelen onder de kids. Mijn dochtertje praat heel veel (vrijwel de hele dag door) en ik moet daar steeds op reageren. Ik moet vaak om haar lachen want ze zegt de grappigste dingen, maar het is soms ook heel vermoeiend. Qua zindelijkheidstraining gaat t super. Op dag 1 had ze 3x een ongelukje maar gister en vandaag heeft ze 4-5 x op de wc geplast! Ze gaf het ook zelf aan. Alleen met mij er ik heeft ze helemaal nog niet geplast. Gister hele middag hield ze d'r plas op, en in de avond bij opa en oma is ze 4x naar de wc gegaan om te plassen.. (??) Ze bleef daar logeren en vandaag heeft ze ook 4x bij oma thuis geplast. Ben nu dus wel benieuwd hoe het morgen hier thuis gaat, of ze het dan ook zelf zegt. Heb nu wel voor de zekerheid luierbroekjes aangedaan, maar ze weet dat die niet is om in te plassen. We noemen het ook haar onderbroekje en geen luier. In de nacht krijgt ze een gewone luier om en daar mag ze dan wel in plassen. Ben echt benieuwd hoe lang het duurt voor ze helemaal zindelijk is. Ik doe de kids om de dag in bad. Altijd in de ochtend, want de avonden vind ik al zo druk en dan heb ik ook de minste energie. Ik ga meestal eerst in de ochtend zelf douchen met de oudste. En daarna doe ik achter elkaar de tweeling in bad. Het is altijd een heel karwei maar wel een voldaan gevoel als iedereen weer schoon is. Alleen nu met het mooie weer speelt m'n oudste vrijwel elke dag in de zandbak en plakt ze van de zonnebrand. Dus doe haar nu bijna elke avond nog onder de douche.. De kleintjes krijgen borstvoeding. Ik geeft nog 6 a 7 voedingen. F.irdaws sliep een paar nachten door, maar wordt toch weer wakker laatste dagen. Na de voeding van 23.00 uur komen ze meestal tussen 04.00 en 05.00 uur weer. En overdag zit er altijd 3 of 4 uur tussen de voedingen. Hebben jullie hulp van buitenaf? En zo ja, waar bestaat die hulp uit? Ik heb helaas helemaal geen hulp, buiten de hulp van mijn man dan als hij thuis is.
Hallo dames, laatste tijd zo druk gehad met de meiden dat ik nu weer even kom kijken. Ritme creëren hebben we maar even uitgesteld, kleintjes werden er veel te onrustig van. Momenteel gaan de nachten redelijk, ze hebben al 1 nachtelijk flesmomentje samen. Ik denk dat we over een aantal weken wel meer in het nachtritme komen. Gelukkig komt mijn moeder 3x in de week overdag helpen zodat ik niet alles alleen hoef te doen. Andere 2 dagen is de buurvrouw er altijd als ik hulp nodig heb en in het weekend is mijn man gelukkig thuis. Waar ik wel heel benieuwd naar ben, wanneer gingen jullie kleintjes elkaar echt herkennen? Als ze naast elkaar liggen hebben ze op geen enkele manier contact met elkaar. Niet aanraken, aankijken of wat dan ook. Ze zijn natuurlijk nog heel jong dus ik denk dat dit misschien wel logisch is maar ben er toch benieuwd naar.
Wauw Zawjatu! Druk!!!.. Echt respect.. ik vind t al druk met alleen de tweeling.. laat staan nog een peuter erbij!.. Vind t heel knap van je. . En wat goed van je dochtertje dat ze nu zelf zegt dat ze op de wc moet plassen.. Hoe is het gegaan toen ze thuis was? Hier geen hulp van buitenaf.. Kan ik wel krijgen hoor.. Er zijn volop mensen die willen komen helpen en willen oppassen maar ik wil dat niet.. Red t prima zo.. Twinkeltjes Fijn dat je moeder komt helpen.. en vervelend dat het ritme nog niet echt lukt.. Komt vanzelf wel hoor meid! Hier gaan ze elkaar nu echt herkennen.. In t begin sliepen ze samen in 1 bedje.. Toen ze ieder apart gingen merkte ik wel dat ze onrustiger waren.. En als ze samen in de box lagen lagen ze bijna altijd hand in hand... En toen ze begonnen met druk bewegen en schuiven lagen ze altijd tegen elkaar aan.. Joëlle had Jason wat eerder door volgens mij.. Nu ligt ze vaak met 2 armen zijn been stevig vast te houden en hij pakt haar handje of ligt met zn hand op haar hoofd.. Zij ligt schreeuw geluidjes naar hem te maken als hij niet kijkt.. En hij ligt alleen maar heel de dag naar haar te lachen hahaha echt leuk om te zien..
Ja Zawajtu vind je? Qua ontwikkeling zo verschillend... En die van jou? Mn babys doen mee met baby vd maand😁
Ja ze lijken heel veel op elkaar, echt een jongens-en meisjesversie haha. Zo lief. Zelf zie je dat vaak niet, ook niet als ze op jou lijken. Zo hoorde ik altijd dat m'n oudste precies mij is, maar zelf zag ik dat niet.. Qua ontwikkeling gaat t hier nog hetzelfde op. Zal pas later meer verschil in komen denk ik..
hallo, ik ben er ook nog...maar drukdrukdruk met combinatie van kids en werk... Ik zie een paar hele leuke foto's voorbijkomen, blijft toch wel een mooi wonder he, zo'n tweeling Ik doe ons duo smorgens in bad, rond 10 uur, meteen na elkaar. Ze zitten dan in de wipstoel te wachten om in bad te mogen... Ze kunnen gelukkig al in zo'n bad-ligstoeltje in bad, dan heb je net wat meer de handen vrij. Ze gaan hier ook twee/drie keer per week in bad, net hoe het uitkomt... Onze oudste gaat om de dag/elke dag, ligt aan waar ze mee gespeeld heeft (zand/verf) Wat betreft zindelijkheid, onze oudste is zindelijk sinds 2,9 jaar, wij vonden het het makkelijkste om dat afgelopen zomer te doen, dan had ze al weinig kleertjes aan (soms alleen een jurkje en een onderbroekje) en we hadden het potje buiten staan, onder het spelen ging ze dan vaker even zitten. Mocht er een ongelukje zijn, hoefde je niet veel te verschonen qua kleding Wij vonden het ideaal, en ze was ook in 2 weken helemaal zindelijk (ook snachts!!) Dus dat was echt fijn. Ik denk wel dat je kind er ook echt aan toe moet zijn...(merk dat ook in mijn omgeving dat het vaak niet lukt omdat het gewoon te vroeg is) Onze twee hebben echt een ander ritme, het zijn echt twee verschillende kindjes. De flessen (het zijn er nog 4) gaan wel gelijk, maar het slapen loopt meestal helemaal anders. Soms wisselen ze elkaar echt af, staat de ene op, gaat de andere slapen! dan lijkt het niet dat je een tweeling hebt haha Ze herkennen elkaar wel al een beetje, al moeten ze allebei het meeste lachen als ze hun grote zus zien, dat is echt leuk om te zien. Verder hier dus op 4 flessen (ca.7,11,15,19 uur), en ze slapen van 19 uur tot half 7 smorgens, dus ben echt wel happy ermee. Ze krijgen verder fruithapje rond half 10 smorgens, en rond half 5/5 uur groentehapje (met beetje beschuit erdoor) Het fruit gaat goed op, de groente nog niet echt... Ze hebben nu allebei wat mindere dagen, het lijkt erop dat er al een tandje aan gaat komen, ze hebben wat koorts en kwijlen heel veel...dus we zien het wel. Ons meisje kan nu net omrollen, alleen snapt ze nog niet helemaal hoe het komt dat ze ineens op haar buik ligt haha, onze zoon is heel goed in allerlei geluiden maken. Ik kan naar ze blijven kijken!!
zo ondertussen mag ik mij zelf ook hier melden. sinds 27-05-2014 zijn wij trotse ouders geworden van een mooie dochter Sky 2465 gram en lieve zoon Dex 2800 gram. Ze zijn geboren met een termijn van 37,6 en doen het prima. we zijn nu lekker sinds vrijdag thuis en de kraam zorg is sinds gister weg dus vandaag is onze eerste dagje alleen thuis. gelukkig is mijn man nog thuis en onze dochter nu lekker naar school. ik hoop wel wat mee te kletsen hier.
Wauw gefeliciteerd Sherly!! Mooie namen!! Ben je vaginaal bevallen en ging het snel?? Fijn dat je thuis bent!! Lkkr genieten!! Mijn babys doen mee met babys vd maand.. Willen jullie stemmen