Hoi, Ik heb me laten vaccineren in de zomer. Ik zeg heel eerlijk: dat deed ik vooral voor de vrijheid. Ook toen twijfelde ik al. Nu, een aantal maanden later, heb ik me verdiept en ben er echt anders over gaan denken. Ik wil die booster helemaal niet! Zijn er meerderen die twijfelen?
Volgens mij twijfel je helemaal niet? Je klinkt namelijk aardig zeker Hier geen twijfel, geen vaccins en geen boosters. Maar als je het enkel deed voor je vrijheid ven je nu van een koude kermis thuis gekomen… daar hoef je het dus iig al niet meer voor te doen
Haha ik klink inderdaad aardig zeker. Maar in mijn kring ben ik dan ongeveer de enige en dat zet mij onder druk. En ook weer dat stukje vrijheid wat ik verlies. Erg he, als je bedenkt dat ik er totaal niet meer achter sta. Mijn vriend gaat wel boosteren. Dat botst weleens. Hij begrijpt hoe ik erover denk maar hij is zo’n simpele die het dan maar gewoon laat doen.
Dit. Je klinkt idd aardig zeker. Ik ben niet gevaccineerd, en sta daar nog steeds vol achter. Ik laat me niet chanteren om om de zoveel maanden een prikje te nemen om mijn, onterecht afgenomen, vrijheid terug te krijgen. Mijn man heeft wel 1 gehad (ivm eerdere besmetting), maar wil nu gelukkig de booster niet. Want waar houdt het op hè? Er staan al meerdere prikken gepland komend jaar en ook al voor het jaar erna. Ik laat me niet als proefkonijn gebruiken, want zo voelt het wel.
Eigenlijk post je precies mijn verhaal. Wilde helemaal niet gevaccineerd worden, daarna toch gedaan, idd met een gevoel van druk van anderen en voor vrijheid. (Ik woon niet in Nederland en hier mag bijna niets als je niet gevaccineerd bent. Bijna alles behalve werken (werken is 3G, elke 24 uur een sneltest of elke 48 uur een PCR test) en supermarkt is 2G en zal over een paar weken wel overgaan in 2G plus). Ik weet nog dat ik bij de 2de prik echt op het laatste moment op het punt stond om weg te gaan. Ik denk dat ik het uiteindelijk wel ga doen, voor de vrijheid en omdat het ook praktisch bijna niet haalbaar is elke 24 uur een test te doen. Maandag werken, zou zondag testen betekenen. Ik vind het ook een stukje levenskwaliteit, nou ja een heel groot stuk dat verloren gaat als je niet met familie en vrienden uit eten kan (en met collega's, zelfs het restaurant op mijn werk is 2G). Anders val je er wel heel erg buiten. Ik heb voor mezelf wel besloten, ik wacht tot het allerlaatste moment.
Ohhh wat erg! Dan is het inderdaad bijna onmogelijk om het niet te doen. Jeetje ik zou ook wachten tot op het laatste moment maar ik begrijp het als je het uiteindelijk doet. Vanwege dat stukje levenskwaliteit ook. Wat leven we in een verschrikkelijk kromme wereld. Kan er zo boos om worden
Aanvulling als er voor werken in Nederland geen reges zijn en een (snel)test volstaat voor het restaurant, winkelen etc zou ik er denk ik voor kiezen het voorlopig niet te doen.
Ja, ik word er zelf ook heel boos en verdrietig van. Als ik nu wist dat het met die derde prik klaar was zou ik nog denken, ok, maar er komt vast ook nog een 4de, 5de etc. Vandaar ook dat ik het zo lang mogelijk uitstel.
Wel of niet ieder zijn keuze. Ik doe het wel maar meer op het oog dat wij graag naar het buitenland op vakantie willen. Dat is voor ons echt ultieme vrijheid. En daar heb ik die prik voor over. Ben je alleen in Nederland dan zie ik nu inderdaad weinig voordelen. Je mag op het moment net zoveel als je gevaccineerd of ongevaccineerd bent. Ook de quarantaine regels zijn gelijk. Ik heb echter twee keer Corona gehad en wens het niet nog een keer mee te maken. Vooral de laatste keer tegelijk met mijn man en oudste dochter tegelijk was heftig. Als je zelf beiden meer dan een week doodziek bent en je moet twee kinderen van 0 en 4 jaar verzorgen, daar wordt je niet vrolijk van. Ik hoop dat die booster het als ik het weer krijg wat minder heftig maakt.
Jeetje, waar woon jij dat er zelfs in de supermarkt 2G is? Wat erg dat je zonder vaccin eigenlijk geen kant op kunt. Te idioot voor woorden gewoon
Dit is de reden waarom ik de vaccinatie in eerste instantie gekozen heb. Het idee om beide wat erger dan griep ziek te worden met 4 kinderen met ass en 2 met medische achtergrond, zie ik niet zitten. Maar over de booster twijfel ik. Ze hebben mij niet overtuigd dat het voor 30ers zoveel beter werkt dan de eerste 2 prikken, en nu omicron ook nog eens milder lijkt te zijn en dominant wordt weet ik het helemaal niet zo zeker dat ik die booster wil. Iedereen in de omgeving stond meteen paraat om een afspraak te maken… wij komen ook nergens dus tja…
Sorry, het is misschien niet helemaal duidelijk, bijna alles behalve werken en de supermarkt is 2G. Supermarkt mag iedereen komen. Werken is 3G wat betekent dat je om te "mogen" werken elke 24 uur een sneltest nodig hebt of elke 48 uur een PCR test die je uiteraard zelf moet betalen.
Gisteren was hier in het nieuws dat doe 4e en 5e al gepland zijn voor volgend jaar. Het gaat niet stoppen na deze 3e.
Ik snap je overwegingen. Ik werk ook al bijna 2 jaar thuis maar kinderen gaan gewoon naar opa en oma, opvang en school en mogen ook gerust met anderen spelen. Dus in die zin ‘kom’ ik ook wel ergens. Volgens mij is er gewoon nog te veel onduidelijk over de omicron variant. Al zijn de besmettingen in bijv Frankrijk mega hoog. Je weet het gewoon niet…. In ieder geval kun je waarschijnlijk alsnog snel terecht mocht je hem toch willen.