Bij mijn man zijn er aan één kant van zijn familie 24 neven en nichten. Samen goed voor 28 achterneefjes en -nichtjes. Een behoorlijk grote familie dus. De meesten zien we hooguit 1 á 2 keer per jaar op een feestje of begrafenis. Nu heeft een neef zijn dochter 3 jaar geleden een enorm leuke naam gegeven, eigenlijk staat deze naam ook heel hoog op ons lijstje. Het is geen top 20 naam, maar afgelopen jaar zijn er wel meer dan 150 kinderen geboren met deze naam. Deze neef spreken we zelden en we sturen elkaar ook geen geboortekaartje bijvoorbeeld. Wat vinden jullie, kunnen wij deze naam ook gewoon geven? De voor én achternaam zijn dan gelijk.
Ik zou het doen. Als je ze zo weinig ziet of spreekt. Met zo'n grote groep kan er een dubbeling in zitten. Zoiets kan gebeuren. Toevallig heb ik een schoonzus die ook Linda heet en na onze bruiloft hebben we ook allebei dezelfde achternaam. Och we lachen er gewoon maar om haha.
Als ik het weet zou ik een andere naam kiezen. Of een 2e naam erbij doen. Dit omdat de achternaam hetzelfde is.
Wonen jullie bij elkaar in de buurt? Anders is dezelfde voor- en achternaam niet zo praktisch voor scholen/instanties.
Ik zou het niet doen. Ik ben van mening dat een nou eenmaal naam bezet is als dat zo is, ook al is het soms heel zuur. Helemaal als de achternaam hetzelfde is, is het ook nog onhandig.
Tsja onze meid krijgt ook dezelfde voornaam als mijn nicht. Ik ben 1 van 53 kleinkinderen. Ze woont in Canada, spreek haar nooit. Daarbij is het ook nog eens mijn eigen derde naam en de naam van mijn oma aan de andere kant. Het zij zo... ik heb het wel overlegd met mijn moeder maar meer om te polsen en die had er geen moeite mee
Gewoon doen. Je zal ook tig personen vinden die Jan de Vries heten dus ach. Mijn zus heeft haar zoon dezelfde voornaam gegeven als onze neef. Mijn tante zei; snap ik volledig, het is ook een mooie naam! Ik hou ook geen rekening met achterneven. In onze familie hebben zelfs 2 broers hun kind dezelfde voornaam gegeven. Tja krijg je met vernoeming haha Iets anders is als het echt een zeer unieke naam is zoals J'elleba Heavnleaigh ofzo. Maar gewoon een standaard naam als Hannah, Isabelle, Louise ach.
Ik vind deze situatie wel anders dan die van TS. Bij jou is het een soort ‘familienaam’ als ik dit zo lees. Hij is in ieder geval al vaker gebruikt. Dan is je drempel om hem nog eens te gebruiken, lager. Ts: als dit DE naam is voor jullie, en jullie komen echt geen mooiere meer tegen, zou ik het doen.
Oh niet goed uitgelegd dan. Nicht is van de ene kant vd familie (vader) en oma andere kant (moeder). Moeders kant is geen warme band (moeder is zelfs onterfd door haar moeder met de naam)... ik heb het daarom voorgelegd aan Mn moeder maar het is de naam voor ons dus wij gaan er ondanks alles voor.
Pfoe dat is inderdaad geen warme band! Maar dan nog... het is ook jouw derde naam. Dus meer ‘logisch’ ofzo. Er worden vaker kinderen vernoemd naar ouders. Maargoed: wel goed dat jullie ervoor gaan!
Met zo'n grote familie vind ik dat het prima kan. Zeker ook omdat jullie ze toch weinig zien en het nou ook geen naam is die maar weinig gegeven wordt. Zou er wel een tweede naam bij geven.