mijn verhaal in het kort: ik ben in april naar de weekend tandarts geweest ivm kiespijn. ben toen geholpen aan een ontstoken kies (zenuwbehandeling) de maandag erop meteen naar mn eigen tandarts geweest, en zij heeft de beahndeling nog eens over gedaan, was nog steeds goed ontstoken.. 2 dagen erna was de pijn weg, ik had een nood vulling. nu afgelopen vrijdag een week of 4 erna, heeft ze de nood vulling eruit gehaald, en heeft ze de diepte gemeten. het bleek dat de zenuw nog niet helemaal verwijderd was/niet dood was/misschien zelfs nog licht ontstoken was? vandaag dus weer enome pijn aan mn kies.. ik ben zwanger, kan dus geen sterke pijnstiller pakken.. heb nu uit nood toch maar paracetamol gepakt, in de hoop dat het zo begint te werken.. de pijn die ik nu voel, is bijna hetzelfde als toen de ontsteking erin zat.. zeurderig gevoel, en als ik mn kies aanraak, erge pijnstoot. is dit normaal? gaat dit vandaag of morgen weer over, of is er iets niet goed gegaan, en moet ik de tandarts meteen bellen? graag jullie hulp.
Probeer een warme kruik tegen je wang en vraag aan je tandard eventueel een a.b. kuur. Er is er een die je mag hebben als je zwanger bent. Had tijdens de zwangerschap van mijn oudste namelijk steeds kaak ontstekingen. Sucses en beterschap janna
de paracetamol werkt nu redelijk, dus hoop zo het weekend door te komen, maar blijf het vreemd vinden dat ik pijn heb, omdat ik geen pijn meer had (voor de behandeling van gisteren.) bedankt voor de tip. zijn er nog meer mensen die weten wat er te doen is, en of het normaal is?
NEEEEEEE geen kruik!! een ontsteking broeit alleen maar verder als je het warm houdt. Bacteriën vermenigvuldigen zich veel sneller met warmte. Eerder een ijspakking dan. Ik zou de spoeddienst even bellen. Een tandarts moet het zíén om een oordeel te kunnen vellen lijkt me Veel succes ermee. En geen kruik hoor!!!!
toen ik op bed ben gegaan ben ik op mn zere kant gaan liggen.. dat voelde het prettigste.. vanacht enkele keren wakker geweest, maar vanmorgen is de pijn redelijk.. te doen in ieder geval.. ik probeer het vandaag vol te houden, zodat ik naar mn eigen tandarts kan morgen, maar mocht ik te veel pijn krijgen bel ik zeker even op!
Idd geen kruik! Het is logisch dat wanneer je tegen drukt geeft op de pijnlijke (ontstoken) plek, de pijn minder is.. Hier kun je eigenlijk al uit opmaken dat er w.s. een ontsteking zit. Denk je het vandaag uit te kunnen zingen met paracetamol? Anders toch vandaag ff langs de tandarts gaan.. Succes! Ik weet hoe verrekte zeer het kan doen..
hier een tandartsassistente; je mag gewoon tijdens je zwangerschap max 6 paracetamol slikken pd. Napijn zeker bij een fikse ontsteking kan lang aanhouden. Maandag zeker even je eigen tandarts consulteren, dan kan er extra gespoeld worden. voornu is t evt te onderdrukken met paracetamol en evt. spoelen met koud water (of een koude zoutoplossing ter desinfectie) dat wil nog wel eens wat verlichting geven. en idd niets warms er tegen houden hoor.... koelen!!!!! Is je wang ook dik?
nee mn wang is niet dik.. de pijn is ook al ietsjes weggezakt gelukkig.. maar is het niet raar dat ik er voor de beahndeling geen pijn aan had en na die tijd wel? dat kan tch geen ontsteking zijn dan?
Het kan de napijn zijn. zo´n zenuw is een heel gevoeling ding en als het gebied er omheen ook ontstoken was, dan doet dat pijn. Net als een blauwe plek, dat heeft ook tijd nodig om te genezen.
oke, bedankt voor je reactie! ik vind het vreemd dat de napijn in eerste instantie dik 3 week over is, en vervolgens nadat het weer open is geweest, dat het weer begint.. misschien door zuurstof? maar het wordt beter, dus ga er vanuit dat het morgen over is! (positief blijven)
O, bij mij werken kruiken namelijk perfect bij kiespijn. Had namelijk alleen vorig jaar al 4 zenuwontstekingen. Hmmmm Sorry als ik perongeluk dus verkeerd advies heb gegeven. Maar wil het onderhand weer een beetje???
geeft niet hoor, was al lang blij dat je mee denkt.. en ik heb op die kant gelegen, dus wel enigzins warm gehouden, en dat hielp.. door de paracetamol is t te doen, ben niet helemaal verlost van pijn, maar t is te doen.. vanacht ff aanzien en anders morgen toch ff bellen..
vanacht nog een keertje wakker geworden van de pijn, molletje genomen, maar vanmorgen tot nu toe nergens last van! (hopen dat t zo blijft!)