Heeft iemand een uitbouw laten bouwen of nog beter, een dichte serre (met veel ramen, zowel in het 'dak' als een glazen schuifwand. Heeft iemand tips, ik heb al zoveel op internet zitten snuffelen, maar zie door de bomen het bos niet meer. Op de éne site staat dat je zo 25.000 euro kwijt bent en op andere sites zie ik prijzen van 8000 - 9000 euro. Dat klinkt toch iets leuker! En hoe zit het met de vergunning, in hoe verre kunnen buren dit tegen houden (de hele straat heeft bijna een uitbouw, alleen onze buren links nog niet en wij dan...)
Wij hebben deze zomer een serre laten plaatsen. De vloer hebben we zelf gestort. Onze serre is 3,5 bij 6 m en heeft warmtewerend polycarbonaat dak en voor hebben we kozijnen met veiligheidsglas met 1 enkele deur en 2 openslaande deuren (dus wel compleet glas). Het totale plaatje koste iets van 12.000 euro. 8/9000 euro klinkt leuk, maar dan heb je hele slechte schuifpanelen met kieren (dus niet geschikt om de ruimte in de winter te gebruiken), en vaak is t dan een zelf doe bouwpakket. En ik weet niet of jullie zelf zo handig zijn om t waterdicht te maken? Gewoon offertes aanvragen en dan een keuze maken
Hier een serre van 3 meter bij 5. Kostte, toendertijd, 23000 euro. We hebben een glazen dak en een drie dubbele schuifpui met van die vierkante raampjes erin (snap je het nog? ) http://i.marktplaats.com/00/s/NDgwWDQ4MA==/z/QN4AAOSwa39Url9C/$_82.JPG Dit idee kwa ruitjes.
Lees even mee... Wij willen ook graag... buren hebben stenen aanbouw, maar vind ik vrij donkere ruimte worden dan... Vraag me wel af hoe de regen op zo'n glazen dak klinkt Bij ons zou hij dan 5 meter breed worden en 3 meter lang... En wil liever openslaande deuren... Denk dat stenen aanbouw goedkoper zou zijn, zeker in ons geval.. zouden de deuren e kozijnen dan overzetten, dus scheelt al in de kosten...
Onze buren aan beide kanten hebben een uitbouw. Rechts hebben ze een glazen dak en links niet, glazen dak vind ik zelf veel mooier, creëert meer licht. Collega van had het erover dat het er aan ligt hoever je uitbouw komt, als het geloof ik niet meer dan 2 of 3 meter is dan hoef je geen vergunning, maar ligt ook aan je gemeente dacht ik. Wij willen het ook heel graag, maar moeten eerst nog even sparen.
Wij gaan begin aankomend jaar aanbouwen. Je mag drie meter vergunningsvrij uitbouwen aan de achterkant van je huis met een maximum hoogte en totaal percentage bebouwing op je achterperceel. Dit kun je nakijken op de site van je gemeente. Voor een stenen aanbouw ben je zeker tussen de 22 en 35000 kwijt, afhankelijk van de afwerking (wat voor kozijnen, isolatiemateriaal, dakbeddekking), draagconstructies en fundering. Mijn ervaring is dat je voor 20000 geen fatsoenlijke aanbouw kan laten realiseren door een goed bedrijf. Dan moet het allemaal erg standaard zijn, geen heipalen, geen draagmuren binnen in huis hoeven door te breken(staal is duur!!) etc. Wij breken de volledige achtergeven open en maken een grote open keuken. De prijs loopt aardig op ivm het opvangen van draagmuren, nieuwe keuken, vloer, openslaande tuindeuren, vloerverwarming etc
Wij hebben afgelopen voorjaar uitgebouwd. We hebben een bekende die een montagebedrijf heeft en die heeft het gedaan. We krijgen geen korting oid maar ik vond het wel prettig om het bij een bekende te leggen. De totale kosten waren iets van 23000 euro. Maar we hebben ook onze kozijnen, zowel beneden als boven, laten vervangen door kunststof kozijnen en onze voordeur en garagedeur laten vervangen door kunststof deuren. Dat zat daar allemaal bij. Zij hebben, afgezien van het elektra werk, alles gedaan. De muren en het dak waren er al wel omdat wij een overkapping hadden achter. Die hebben ze dichtgemaakt in feite. Dat was 2,20 bij 6 m. Het dak hebben ze wel geschikt moeten maken voor binnen. We zijn er erg tevreden mee. Ik ben nog dagelijks blij met de keuze dat we het hebben gedaan. We hadden trouwens geen vergunning nodig maar het was wel aan de achterkant. Voor de voorkant hoeft het op zich niet tenzij het het straatbeeld veranderd of zoiets. Maar een serre zit meestal achter he? Wij hadden dus geen keuze in het dak, dat was er al, maar een glazen dak lijkt me heel naar met vogelpoep e.d. En regen klinkt ook wel lekker luid.
Hier 5x3 meter. We waren 19.000 euro kwijt, maar dit was dan wel casco. Dus wind en waterdicht. We hebben Electra, water (keuken), het tegelen van de vloer en vloerverwarming zelf gedaan. Ook kwamen de kosten van de stucer er nog bovenop. 8/9.000 euro is vast leuk voor een schuurtje voor je fietsen, maar niet om comfortabel in te wonen.
als je graag lichtinval in je serre wilt dan kun je ook kijken voor een koepel op je dak. Het ligt er denk ik ook een beetje aan hoe handig je zelf bent, je kunt ook een architect in de armen nemen en nav zijn tekeningen een aannemer gaan zoeken die het voor je doet... maar dat zal vast de hogere prijsklasse worden dan.. maar als er iets niet goed gebouwd word dan heb je alleen maar ellende van je serre!
oh en buren die iets tegen houden is volgens mij niet aan de orde met dit soort dingen hoor... daar zou ik me geen seconde druk om maken! een architect kan je ook vertellen of je hiervoor een vergunning moet aanvragen.