Hallo dames, Sinds 3 weken weten we dat ik zwanger ben. In het begin was ik super blij en door het dolle heen! Nu voel ik me erg beroerd en heb ik erg weinig energie waardoor die blijdschap een beetje verdwenen is, waardoor ik me erg schuldig voel. Ik zie alles nu wat minder zonnig in en zie best wat bergen.. herkennen jullie dit? Gaat dit weer over?
Ja, ik herken het; ik vind zwanger zijn ook meestal niet zo leuk (vooral door lichamelijke beperkingen door bekkenklachten en in het begin misselijkheid), maar het gaat weer over (in mijn geval in de maanden na de bevalling de vorige keer). Probeer de mooie momenten te blijven zien (ik kan enorm genieten van een druk bewegend kind in mijn buik en hoe mijn dochter nu al lief is voor haar broertje door mijn buik te knuffelen en te oefenen met haar pop) en accepteer dat niet iedereen de hele zwangerschap op een roze wolk zit (wie die term heeft uitgevonden mag van mij achter het babykamerbehang geplakt worden!). Als je merkt dat je alleen maar beroerder en somberder wordt, trek dan aan de bel en bespreek het met je verloskundige of huisarts! Er zijn prima begeleidingprogramma's voor zwangere of net bevallen vrouwen die net even een steuntje in de rug nodig hebben (zonder er gelijk het predikaat depressie op te plakken, want dat is het lang niet altijd, er gebeurt gewoon heel veel in je leven en lichaam en niet iedereen kan dit even makkelijk verwerken)
Blij zijn en genieten als je beroerd bent is gewoon bijna onmogelijk. Is echt niets om je schuldig over te voelen. Probeer het een beetje los te zien, dat je het vervelend vindt dat je ziek bent zegt niets over dat je niet ook blij bent dat je zwanger bent.
Ja, heel herkenbaar! Hier ging het qua gevoel gelukkig na een week of 16 weer een stuk beter, dus komt vast goed!
Zwanger zijn is topsport! Dus geen wonder dat je je niet zo goed en niet zo vrolijk voelt. Over een paar weken voel je je wat beter en die bergen zijn dan ook weg
Jullie zijn geweldig! Dit had ik even nodig. Fijn om te lezen dat het wat later in de zwangerschap waarschijnlijk wegtrekt
Zo herkenbaar. Ik heb vandaag de kwaaltjes ook vervloekt, er hing een grote donderwolk boven mij ipv de roze wolk. En toch kan ik wel redelijk genieten van de zwangerschap. Gewoon het feit dat er een kindje in me groeit.
Heel herkenbaar hoor! Het gaat steeds beter maar als ik zo misselijk ben en pijn heb en het liefst de hele dag slaap dan zit ik ook niet bepaald op een roze wolk. Niet dat ik niet blij ben dat ik zwanger ben en mama mag worden, maar er is zoveel wat verandert, in alles. Mijn lichaam voelt eigenlijk ineens niet meer van mij, hormonen gieren door mijn lijf dus die maken alles nog een tikje dramatischer.. Zwanger zijn zal geen hobby van me worden denk ik