Wij halen weer adem: ons meisje is helemaal goed gekeurd. Gelukkig een andere echoscopiste, maar ook deze had het moeilijk. Blijkbaar is ook deze baby extreem bewegelijk heb op mijn rug, mijn linker én rechter zij gelegen, en er is vaginaal gekeken. Maar uiteindelijk alles in beeld gehad: de nieren, het hartje, middenrif, longen, profiel. Het enige wat ze wel echt graag laat zien is dat ze een meisje is Groei lag op schema en we hebben een mooie echo foto voor onze dochter mee gekregen. Alleen de placenta blijft onduidelijk. Ze kwamen er met zn drieën niet uit. Hij ligt nu in ieder geval dicht in de buurt van de uitgang (0.3cm), en afhankelijk van de echoscopiste en de stand van het echo apparaat ligt 'ie over de uitgang. Met 32 weken gaan ze het nog eens bekijken, maar het neigt nu naar keizersnede. En geloof dat ik dat wel een rustige gedachte vind
Superfijn @Oilell! Dat geeft rust. Op naar de 32 weken echo voor de placenta-ligging! Hier krijg ik dat ook, want ik zit ook nog wat laag. Trekt waarschijnlijk genoeg bij om natuurlijk te kunnen bevallen, maar ook hier dus voor de zekerheid straks nog een check!
Ik ben er nog. Ik lees jullie berichtjes maar ben echt bizar druk. Alle offertes die we opstellen en moeten doornemen, de planning van de verbouwing. Blij als het achter de rug is. Dan een mooi huisje en kan het kleintje in een “nieuw” fris huis komen Helemaal niet gedacht aan dat kraampakket. Bij de vorige 2 ook helemaal niet gebruikt ….
Klinkt ook heel druk! Maar wel fijn als alles straks achter de rug is en jullie lekker binnen gaan genieten. Heb vorige keer alleen het kraamverband en de alcohol gebruikt geloof ik. Maar kraamzorg eist dat het aanwezig is. Dus maar braaf besteld.
Nou, het feest is compleet Vanmorgen de nabespreking van de echo gehad. Bloeddruk te hoog. Moest in een potje plassen en bloed afnemen... en het lijkt nu op een beginnende zwangerschapsvergiftiging. Dus morgen voor de 3e achtereenvolgende dag naar het ziekenhuis. Bloedprikken, opnieuw urine controleren, aan de hartmonitor en elk half uur bloeddruk controleren. Mag de uitslag niet thuis afwachten en de verloskundige adviseerde meteen een tandenborstel en een schone onderbroek mee te nemen. Mijn man moet morgen spreken voor 300 mensen, dus die kan niet rijden. Dus oma heeft last minute een dag vrij genomen en komt zo deze kant op. Ergens hoop ik dat het gewoon een uit de hand gelopen blaasontsteking blijkt te zijn, maar geloof dat de rest die kans vrij klein inschat.
Oefff hoe lang gaat het nog duren allemaal voordat het achter de rug is? Kan me voorstellen dat het heel wat drukte oplevert! Maar wordt vast heel mooi allemaal. Hier krijgen wij beneden drie nieuwe kozijnen/ramen half november, dus dan is dat ook mooi klaar voordat de kleine komt. Ik heb geen idee wat wel of niet gebruikt gaat worden, maar ook braaf besteld. Ik krijg als het goed is het uiterlijk eind december in huis.
Noooooo! Pfff wat heftig, kan er ook wel bij... Mocht het wel zwangerschapsvergiftiging zijn, wat dan?
Geen idee. Gezond eten (ben al blij als dat laatste lukt) en rust houden (doe ik al) is het advies. En waarschijnlijk pillen tegen de bloeddruk en eventueel medicatie tegen symptomen. Zei al tegen een vriendin: over 3 weken oid staat de suikertest gepland. Die zal ook wel raak zijn, misschien een bingo kaart aanvragen. Dat als het 3x raak is dat we de rest van de zwangerschap daar gratis mogen parkeren ofzo.
Neeeee…! Deze bingo willen we niet! Ik hoop ook dat het ‘gewoon’ een blaasontsteking is, jeetje! Ook hier rustig geweest, ik heb wel af en toe mee gelezen maar ik ben zo moe nog steeds..! Ik was bijna 2 weken af van de misselijkheid die de hele dag door was, maar helaas nu weer 5 dagen raak. Ik baal enorm. Gisteren wel de 20 weken echo gehad en alles was goed. Ze groeit heel anders dan onze zoon, die had constant P80 of hogere waarden maar dat is nu wel veel minder. Op zich geeft me dat wel rust, al heb ik met mijzelf afgesproken dat ik mezelf niet meer gek ga laten maken met die P waarden metingen. 1mm fout en het scheelt al een boel.. @Oilell ik denk aan jullie en succes morgen!
Helaas pindakaas, een beginnende zwangerschapsvergiftiging. Eiwitten in de urine waren toegenomen en bloeddruk nog steeds te hoog. Bloedwaarden waren verder goed dus mocht terug naar huis en voor nu is het vooral monitoren. Het is op het randje van ingrijpen. Daardoor moeten de eiwitten >70 zijn, die zijn 67. En/of onderdruk moet >90 zijn, die was gisteren 150/91 en nu 142/85. Vanaf nu dagelijks bloeddruk meten. Omdat we toch al 1x per week in het ziekenhuis komen nemen ze vanaf nu wekelijks bloed af op zwangerschapsvergiftiging en moet ik elke week urine inleveren. Verder stoppen met werken en heel rustig aan doen, maar dat had ik al Het kan lang stabiel blijven, dus daar hopen we nu dan maar op het kan ook in een uur extreem veel slechter worden. Dat vind ik wel spannend. Er werd me echt op het hart gedrukt om bij twijfel te bellen. Liever 10x op 1 dag, dan 1 dag niet als ik ook maar ergens vaag het idee heb dat het slechter wordt. Dus ze houden ons goed in de gaten en praktisch gezien veranderd er voor nu vrij weinig. #ishetalbijnafebruari?
Oeffff @Oilell Gelukkig 'verandert er nog maar weinig' voor nu, maar wel weer iets waar je op moet letten. Hopelijk blijf je héééééééééééééééél lang stabiel!
Pff wat een pech zeg. Hopelijk blijft het gewoon stabiel. Wat gebeurt er als het wel zou verslechteren?
Als het slechter wordt moet ik beginnen met medicijnen om de bloeddruk onder controle te krijgen. Daarvoor wordt je dan minimaal 2 nachten opgenomen om te kijken of het werkt en of het stabiel is. Afhankelijk van de waarden mag je dan naar huis. En afhankelijk van de symptomen die je hebt krijg je nog aanvullende medicatie. Het risico is dat het doorontwikkeld naar het HELLP-syndroom. De kans zou door goede medicatie en controle klein moeten zijn, maar de thuiszorg die net langs kwam zei ook al dat de kans wel echt aanwezig blijft ondanks de goede zorg. Met hellp sowieso opname in het ziekenhuis, absolute bedrust en vaak longrijpers. Dan wordt gekeken wanneer ze het kindje het het best kunnen halen, het liefst zo lang mogelijk in de buik, tot het te gevaarlijk wordt. De meeste vrouwen krijgen hier pas veel later in de zwangerschap mee te maken, maar nu moeten we echt nog wel 6-8 weken door komen wil het kindje überhaupt een redelijke kans van slagen hebben. En blijkbaar is dat een best lange tijd om het stabiel te houden.
Oh wat vind ik dit naar om te horen . Ik duim heel hard voor je, ook al heb je daar niets aan. Wat is dit spannend allemaal zeg. En wat oneerlijk dat juist jij al die pech in een zwangerschap moet krijgen. Als je af en toe even lekker je ei kwijt wil of zo moet je dat vooral doen hier. Hele dikke knuffel!
Oh beste Oilell, wat erg om te horen. Nu maar hopen en duimen dat je nog een hele tijd stabiel kunt blijven met de goede zorgen!
Lief allemaal <3 We gaan ons best doen. Vind het vooral spannend dat iedereen aangeeft dat het dus wel spannend wordt om de 30 weken te gaan halen. Dat is half/eind december dus gisteren mijn man en broer opdracht gegeven dit weekend te starten met de baby kamer. Niet dat het kindje dan al mee naar huis mag, maar wil het gewoon af kunnen strepen. Mijn moeder riep meteen dat ze dan de doos kleertjes van zolder ging halen, maar maat 56 lijkt me niet perse passen. Het voelt allemaal een beetje gek. Ik lag al in bed, daar blijf ik nu netjes liggen. De situatie is voor mij niet echt veranderd, maar het risico wel. Ondanks dat ik me niet slechter voel. Besef is er nog niet helemaal geloof ik. Gelukkig is het voor mijn man vanavond weekend, dus dan is er wat meer afleiding in huis. En onze dochter gaat logeren, dus man en broer kunnen flink aan het werk samen
Dat geloof ik dat je dat graag zo snel mogelijk in orde hebt. In dat geval is de periode heel kort.. Ik heb dat nu zelfs al dat ik liever heb dat manlief de babykamer morgen al af heeft, maar dat is niet zo realistisch We hebben zelf gebouwd en er moet nog zo veel in gebeuren, de muren nog geschuurd, plinten, deuren, trap afwerken... Ochja als de kinderkamers al af zijn ben ik al blij en de rest komt later wel. Hier verder een terugval gehad met de misselijkheid, heb terug medicatie gevraagd. Daar kan ik tenminste iets of wat mee functioneren. Ik vrees dat het voor de rest van de zwangerschap zo gaat zijn, ma goed we krijgen er iets heel mooi voor in de plaats.
Jeetje.. die onrust kon er ook nog wel bij Heel goed dat ze je zo goed onder controle houden, dat is een fijn idee lijkt me. Ik hoop zo dat het allemaal stabiel blijft en het niet ineens omslaat! Maar dat doen we natuurlijk allemaal. Denk ook goed aan jezelf he!