Ik ben ook 20 weken en voel haar ook nog niet zo vaak. Zo lang ik haar maar af en toe voel maak ik me geen zorgen. Woensdag 20 weken echo... met 16 weken al veel kunnen zien, dus ik ga ervan uit dat het wel goed zit.
Ja idd, ik voel dr soms dagen ook echt niet, en laatste dagen 1x per dag wel (vooral smorgens als ik nog in bed lig)
Mijn dochter heeft samen met de buurvrouw een hele mooie en vast ook lekkere chocolade cake gebakken, speciaal omdat ik 20 weken zwanger ben, echt super lief! ♡ Ik hou van zulke verrassingen
Pfff schrik me rot: net voor 100,- aan babyverzorging gekocht. Wel heel goede producten van Dr. Leenarts,waaronder zonnebrandcreme voor babes. En nog borstvoedingbewaarzakjes van Medela (zijn compitabel met mijn kolf) Weleda borstvoedingsthee en, jawel, pireneum(massage)olie. Mag mijn vriend lekker mee aan de slag na week 34 Die olie zou de kans op inscheuren en inknippen verkleinen en laat ik nou als de dood zijn voor een knip! Bevalling vind ik appeltje eitje maar die knip ben ik lichtelijk panisch voor. Vorige keer thank god niet gehad (klein kindje en wellicht gewoon een grote k.. Whaha). Iemand die pirineumolie ook gebruikt? Heb je het idee dat het hielp? Tja hoe weet je dat he .. weet je toch niet, tenzij je een elasriciteitsvoor- en nameting doet ofzo, whaha. Zelf geloof ik er eerlijk gezegd niet zo in, maar wou het toch proberen omdat mijn angst groter is dan mijn verstand wat dit betreft.
Hier ook een 21-wekendansje! Werd net wakker uit mijn tukje met gigantische maagzuuroprispingen en bandenpijn (=20 minuten kramp), bah bah! @Piriniumzalf heb ik nooit geprobeerd, denk ook dat dat net zo goed helpt als je buik insmeren tegen striae. Niet dus. Maar je schijnt het wel voor te kunnen masseren, zodat het iets elastischer wordt ja, en met een zalf met dezelfde ph lijkt me dat wel zo fijn. Laat het ons achteraf maar weten @baby voelen: mijn man kan sinds afgelopen week ook de baby aan de buitenkant voelen, zo leuk!
Ja, had t echt niet verwacht, volgens mijn man kwam ze er zelf mee gisteren tijdens zijn werk Ik vind t super! Vanavond lekker plakje bij de koffie
Ja precies, daarom heb ik ook nooit met die dure buikenzalf gesmeerd. Genetica en de grootte van je buik spelen toch een veel grotere rol.
Heb helaas ook een knip gehad. Ondanks dat mijn zoon klein was. En indd, dat wil je niet meemaken. De knip zelf deed geen pijn, maar het herstel is echt vreselijk. Heb er soms nog last van (2jaar verder)
Oh wat rot! Balen zeg. Nen je ver kngeknipt? Wat voel je nu nog als ik vragen mag? En denk je dat het voorkomen had kunnen worden? Als ik het goed begrijp knippen ze alleen in huid, niet in spier. Naar mijn weten heelt het weefsel bij je vagina snel ik vind het daarom zo lastig te begrijpen dat er lang napijn blijft, maar ik geloof je wel hoor! Edit: ik heb wat speurwerk gedaan en ben helemaal op de hoogte van hoe je geknipt kunt worden, scheuren en welke weefsels erbij betrokken kunnen zijn. Hoop dat je deze bevallng meer geluk hebt wn de pijn snel en voorgoed weg gaat!
Ik heb een knip geweigerd bij de vacuumverlossing van Mn dochter om die reden. Heb gezegd laat mij maar scheuren. Maar ze wilden niet luisteren want het was protocol zeiden ze. Toen heb ik ff gedreigd met de tuchtraad en het woord aanranding laten vallen en toen bleek ineens Mn dochter heel makkelijk een pompje op haar hoofd te kunnen krijgen zonder knip. Heb nog geen week last gehad van die scheur.
Ik heb het de vorige keer gebruikt. En toch mocht ik na de bevalling naar de OK ivm een totaal ruptuur inclusief darm scheuring. Ik geloof er niet zo in Ik heb er nog steeds last van.. ik had liever een knip willen hebben.
@Moppiepoppie Whaha, tja zo kan het ook. Niet leuk als ze niet luisteren. Al ben ik zelf van mening dat zij de specialist en ervaringsdeskundige zijn en alles doen wat modig is om je kindje levend op de wereld te krijgen. Zo vanzelfsprekend is dat namelikk niet. Bij ons was dit ook kantjeboord.
Het was niet prettig idd... m'n lichaam was m'n zoon er zelf aan het uitdrijven. Ik heb de 1e persweeen meegeperst en daarna nam m'n lichaam het over. Dat ging te snel. Ik heb er nog steeds veel last van (oa een blaasverzakking aan overgehouden) en het is nu ook nog niet zeker of ik vaginaal kan en mag bevallen. Rond 28 weken staat er weer een gesprek gepland hierover met de gyn. Nogmaals een totaal ruptuur overleef ik wel hoor. Maar ze zijn bang dat ik (of mijn lichaam) mn blaas er eerst uitperst ipv de baby. En dat is niet helemaal de bedoeling natuurlijk Ik wil niemand bang maken nu hoor. Want ondanks deze ervaring ben ik er nog een keer voor gegaan
Tjee .. Heftig! Spannend even dan. Zie je op tegen een ks? Kan me ook voorstellen dat je je daar al bij hebt neergelegd. Kind moet er toch uit he en mama moet veilig blijven. Goed dat je je door wat je hebt meegemaakt niet hebt laten weerhouden weer zwanger te raken, daar is moed voor nodig, dus chapeau! Ach nee, ik weet inmiddels ook wel dat een bevalling je flink KAN havenen (sorry dames, dat is nu eenmaal zo) . Ik geloof niet zo in de Instabeauties die vlak na de bevalling vol in de makeup liggen te shinen met babe aan de tiet. Ja, maar ondertussen is het onder de lakens een zooitje. Er mag best wat eerlijkheid komen over bevallingen. Het is jammer dat weinig vrouwen daar over praten (al snap ik best dat je in de rij bij de supermarkt niet even over je anusruptuur wil kletsen als er terloops naar je bevalling wordt gevraagd hoor) En inderdaad, de bevalling kan ook heel makkelijk verlopen, er zijn er ook die na 2 dagen alweer kwiek de was staan te doen (koekoek). Ik had een enkel vaginaal hechtinkje, maar het was dus wel kantjeboord voor onze babe. Dat is dan weer de andere kant van het verhaal.
Dat was bij mijn dochter niet. Ze vonden gewoon dat t wel lang genoeg geduurd had. Wat was er bij jullie dan?