Wij hebben volgens mij om de 3 weken de centering en daarvoor de controle. Hoe vinden jullie de centering eigenlijk? Ik vind het erg leuk en gezellig, maar mis wel de 1op1 aandacht van de verloskundige. Vooraf gaand aan de centering hebben we ieder apart controle, hartje luisteren enz. Werd natuurlijk wel gevraagd hoe het ging, en ik vroeg naar bijvoorbeeld de harde buiken dat ik er zo'n last van had, dit vond ze een mooi onderwerp voor in de groep te bespreken. Dus dat vervolgens ook gedaan, maar misde toch wel het stukje persoonlijke waarbij het echt om mijn situatie gaat ipv algemene ervaringen etc. Hebben meer meiden hier last van? Ik heb lichamelijk best zwaar werk, en vind het erg lastig om grenzen te stellen.effe snel dit, effe snel dat. vind het moeilijk om te besluiten minder te willen werken of ander werk te vragen. Wat voor gevolgen kan bukken,tillen, reiken hebben voor de baby( dat ik er zelf ongemak van heb ben ik al achter) Sorry voor het lange verhaal, weet het even niet zo goed. Heb wel n afspraak gemaakt bij de fysio dus hopelijk kan hij mijn rugpijn verlichten
Ik zit door de harde buiken voor 70% in de ziektewet @oj89.. Mijn verloskundige zegt dat je op dit termijn zo'n 10 per dag mag hebben en ze moeten snel weggaan als je in de rust gaat door even te gaan zitten/liggen.. Ik had dus dat ze echt niet meer wegtrokken en ik constant met een stijve harde zere buik zat!
ik heb nu in totaal 3 grote pakken luiers maat 1. Want weet dat er gemiddeld 6-8per dag erdoor gaat in de kraamweek.. Verder bij de kruidvat een doeky gescoord voor 7,95 voor de maxicosi al kan deze ook gebruikt worden bij de wandelwagen (even uitgeprobeerd). Ginf het hier net weer goed qua bloedverlies.. heb ik er alweer 1,5 dag last van.. wordt er echt moedeloos van.. maandagmiddag controle bij de vk.
Goede avond. Ik lees alles mee maar als dan even tijd heb om te reageren ben ik zo moe dat bij inschiet. Ik heb elke 4 weken tot nu toe afspraak bij verloskundige daarna aantal keer om 3 weken dan 2 weken en rond 38 weken pas elke week. @oj89 Vervelend dat niet nog echt even apart tijd hebt als je met vragen zit. Vind zelf wel heel fijn dat gewoon echt alleen naar verloskundige ga voor controle daarna weer door kan vooral kwa tijd lijkt me lastig. @MamaSaartje Fijn dat je beter begint te voelen! Hier ook wakker worden van gal/maagzuur dat omhoog loopt verslik me soms wel eens in bah.. Volgende keer bij verloskundige echt even vragen of ze iets voor me hebben. Heb hele dag wel brandend gevoel van maagzuur behalve als eet en net gegeten heb.. @luiers Ik heb nu alleen nog van de gratis proef verpakkingen. Ga over aantal weken naar Zweden en dan ga ik in Noorwegen pampers inslaan daar kost new born maar 2 a 3 euro en zo zijn mega verpakkingen maar 10 euro ofz. Dus ga mooi even gebruik van maken. Billen doekjes ben wel aan oriënteren. Wil graag iets natuurlijks wat niet helemaal de hoofdprijs is. Zal op bol.com van hipp die zou wel wille proberen. @gebrootekraatjes Niet naar gekeken nog vind best duur dus doe alleen aan directe familie. Veder las ik nog over aantal meiden die nu gespot zijn met werken. Fijn dat zo mogelijk is. Ondanks dat we weinig verlof krijgen is wel fijn als lichamelijk door zwangerschap toch makkelijk van werk kunnen ontzien.
@oj89 ik vond het echt niks, ik heb woensdag gezegd dat ik er mee stop en gewoon individuele controles wil. Ik voelde me er echt niet bij op mijn plek, de individuele controles waren minimaal, bloeddruk ed moesten we bij elkaar doen en ik hou daar gewoon echt niet van. Morgen gaan we hier een kinderwagen kopen en denk ook meteen de autostoel, eventueel kijken voor het kamertje.
He meiden ik lees wel mee hoor. Leuk om te lezen. Fijn dat sommigen kunnen stoppen met werken. Bij mij gaat het gelukkig goed en heb ook aangepast werk zodat het nu niet Fysiek is. Wil ook graag 4 weken van tevoren stoppen als dat lukt. Ik kies er voor om naar het ziekenhuis te gaan. Vindt ml prettig en ik vind het prima. Dan heb ik gelijk alle hulp als dat nodig is. @controle hier 1 keer in de 4 weken. Hartje luisteren, bloeddruk meten en even voelen of het goed groeit. Moet er ook niet aan denken om dit in een collectief te doen, maar ja iedereen heeft zijn voorkeur. Wat hebben jullie al veel inkopen gedaan! De grootste dingen heb ik nog, maar de rest ga ik later doen. Ga gewoon 1 keer naar zo'n mega store en koop ik gelijk alles. Alleen als ik nu wat leuks tegen kom dan neem ik het mee.
Het bukken en tillen is niet slecht voor de baby. Het gaat vooral om jou. Ik kreeg bij mijn werk continu harde buiken door het bukken en tillen toen ben ik er mee op gehouden. Ik zou echt voor jezelf opkomen want je gezondheid is het belangrijkste. Dit zijn de wettelijke voorschriften voor tillen: Til tijdens de zwangerschap en tot drie maanden na de bevalling zo min mogelijk. Als u toch moet tillen: Til tijdens de hele zwangerschap en tot drie maanden na de bevalling niet meer dan 10 kg in één handeling. Til vanaf de twintigste week gewichten zwaarder dan 5 kg niet vaker dan 10 keer per dag. Til vanaf de dertigste week gewichten zwaarder dan 5 kg niet vaker dan 5 keer per dag.
Ik had bij wehkamp nog wat dingen opgeslagen als favorieten, o.a. deze romper. Dus heb ze nu besteld, in 62 want daar moest ik nog spulletjes in hebben. En zelfs een broekje in 72, was kleinste maatje nog voorradig en wilde het per se hebben
Ik heb 72x90 ivm onze bedrand (groter matrasje dat de kloof opvult). Maar als de kat van mn stofje afgaat kan ik ze aafmaken hihi
@Nan87 oh ja das nog rottere maat. Wij een boxspring dus in principe sluit dat prima aan. Ik las iets over centering pregnancy en niet persoonlijk. Hmm is overal anders denk ik want bij ons word er wel echt de tijs genomen voor je. Bloeddruk en gewicht meet ik zelf. De rest doet de vk. Heb een erg leuk groepje en de tijd vliegt. Maar als ik werk zou hebben gehad zou ik het niet gedaan hebben denk ik. (Ik ben thuisblijfmoeder). En de rest bwn ik vergeten. Net terug van reünie van oude middelbare school. Wel gezellig en goed verzorgd maar jammer niet zoveel mensen uit mijn tijd. Ben iets eerder gegaan, want mn benenbegonnen echt zeer te doen. Nu dus lekker krampjes
Ohhh elke ochtend heb ik kuitkrampen! Vreselijk zeg. Als ik me uitrek met mijn tenen omlaag zeg maar, dan schiet het er meteen in. Met de tenen omhoog is er niks aan de hand. Hier vandaag begonnen aan de kinderkamer. Vl heeft een muur glad gemaakt met een soort stug, zodat er straks een mooi strak schilderwerkje op gemaakt kan worden. Controles: ik nu ook nog na 4 weken, daarna elke 3 weken. Kan iemand me vertellen of er nog echo's komen? Geboortekaartje: We hebben wat ideetjes opgedaan en blijken goed op één lijn te zitten qua smaak. En nu vallen mijn ogen dicht Welterusten!
Haha zo heb ik steeds kramp in mijn kont.. Ik krijg geen echo's meer @Catlady90 of er moet nog een reden voor komen.. Mijn dochter lag in een stuit dus kreeg ik nog een liggingsecho.. Dus als ze denken dat de beeb te klein of te groot is of niet goed ligt kun je nog een liggingsecho of groeiecho krijgen! Als er geen reden voor is dan doen ze het bij ons niet
@Catlady90 ik heb ook last van kramp in mijn kuiten als ik me morgens uitrek. Ik moet snel mijn tenen weer optrekken zeg maar voordat het er inschiet. Gelukkig tot nu wel iedere keer gelukt, maar wel heel vervelend. Ik maak vanmorgen het zakje van de apotheek waar mijn spuiten inzitten open. Zit er een hogere dosering in. Ik baal er zo van. Kan ik maandag weer gaan bellen met de internist en alles wat hier nou weer de bedoeling van is. Ik begreep dat ik tot de volgende meting op 120 zou zitten. Ik had alleen niet genoeg spuiten tot die tijd dus gebeld voor herhaalrecept van 20 ipv 60. Nu dus 20 in 150 gekregen. Wat moet ik daar nou weer mee. Verder weer goed misselijk en boos wakker geworden. Heerlijk weer. Ook boos gaan slapen dus weet hoe het komt. Trekt wel bij hoop ik . Had gisteren de "babykamer" ontzettend opgeruimd geleegd en laat het avonds aan mijn man zien en die kijkt en zegt: ja.... en gaat weer. Huh . Had ook wat biertjes gedronken dus ik was pissig. Nu is hij naar zwemles met de jongste. @Springboon Hopelijk stopt het bloeden weer snel. Lijkt me zo naar en vervelend. Sorry de rest ben ik vergeten. Nou fijne dag meiden.
Goeiemorgen! @Springboon hopelijk stopt t bloeden snel. Niet fijn! @echo's die krijg ik hier met 31 en 35 weken nog. Maar dat verschild per praktijk. En dan de 30ste nog de 3/4d echo. Zo benieuwd.
Goedemorgen! Hier begint de zwangerschapsischias (pijn in bilspier) weer op te spelen. Ook gehad met mijn eerste twee. Best wel balen want ik voelde me net iets beter. En ik weet uit ervaring dat het alleen maar erger gaat worden. Ook heb ik steeds weer steken in mijn schaambot. Zou dat beginnende bekkenpijn zijn of gewoon het feit dat Baby 1 zo laag ligt en er flink tegenaan schopt? Wat het schoppen betreft, ik voel ze beiden nu zo vaak.. Echt elke keer word ik er weer verliefd op. Het is ook heel geruststellend om nu te weten waar welke baby zit. Ik kan echt goed uitmaken welke actief is en wie niet. Vandaag ga ik even ge- of misbruik maken van de kids en mijn man. Ik wil een grote opruiming/schoonmaak beneden en ik wil een begin maken met de kinderkamers goed uitruimen. Dan kunnen we het stapelbed in elkaar zetten voor de kids, kunnen zij gaan wennen aan samen op de kamer slapen en kan ik echt gaan beginnen aan het kamertje. Ik heb er gewoon zin in (spreek me over een paar uur, dan piep ik vast anders hahaha)
Even korte reactie.. @Veran, aan jouw tip specifiek had ik niets, maar ik ben door jouw tip wel gaan kijken en heb een wagen ontdekt waar 2 reiswiegen bijzaten. Meteen een berichtje gestuurd en fingers crossed dat ze akkoord gaan met eentje verkopen! (meeste mensen hebben natuurlijk geen reiswieg nodig..).. dus thanks!! @xDoo vraag je vk naar zakjes Sucralfaat, werkt bij mij echt perfect! Ik had al die klachten die jij beschrijft en die zijn gewoon weg. @wehkamp goede tip! Ik ga meteen even kijken wat daar te scoren valt haha! @echos ik zal er nog wel een aantal krijgen, ik denk elke controle wel 1. Maar dat is normaal bij een tweeling (en een mooie bijzaak! )
Even bij gelezen maar ben even vergeten wie wat zei.... @zegelsticker: wat bedoel je daar mee? (Ik zal vast te moeilijk denken haha) @stoppen met werken: lijkt me een rot gevoel, maar als het voor de gezondheid beter is.... Fijn dat daar in mee gedacht wordt! @geboortekaartjes: wij hebben ze vorige keer besteld op Tsjip geboortekaartjes en heb ook dit jaar weer een 10% korting code gekregen op de 9mnd beurs. Daar bij maken we ook een lijstje wie een kaartje krijgt. Vind het niet nodig om iedereen een kaartje te sturen. Kost ook geld genoeg overigens @luiers: ik heb de luiers uit de gratis dozen en een extra pak Pampers maat 2 die ik nog had. Luiers zijn snel bij gehaald, dus ik bekijk eerst eens hoe ver ik daar mee kom. Ligt er ook een beetje aan hoe groot/klein je kindje is natuurlijk @beval plek: ik ben er nog niet uit. Vorige keer wilde ik zkh maar werd ik ook met 36 weken medisch waardoor dat ook de enige optie was. Dit keer zou ml het mooi vinden als ik thuis kan bevallen. Maar ik weet het nog niet. Denk ook nog na over de bad bevalling. In het geboortecentrum in ons zkh is maar 1 kamer met geval bad, dus het is geluk hebben als die vrij is.... @echo's: Hier krijg ik elke controle een echo, zo werkt onze vk. Ik ga nu 1x in de 3 tot 4 weken. Hopelijk heeft mijn man snel zijn rooster van juli, dan kan ik de 4d echo gaan plannen. Gisteren hebben we de peetoom van ons hummeltje gevraagd. Hij was heel blij en trots en zei dus ook ja
@ steken schaambot: check. @ sluitzegelvraag: is gewoon en sticker om de envelop mee dicht te plakken. Ipv te likken haha. Ik vind het gewoon leuk kijken dus ach voor die ene euro haha. @MamaSaartje fingers crossed voor je! Zou mooi zijn!