Volgende week start ik met Gonal-F voor follikel stimulatie. Vorige keer viel de de hoeveelheid eiblaasjes en de groei daarvan een beetje tegen. Ik zit al aan de hoogste dosering. Ik vroeg mij af of er dames zijn die weten of er bepaalde dingen zijn die je zelf kan doen om de groei te bevorderen, naast het gebruik van hormonen. Iemand tips?
Ik heb goede verhalen over Royal jelly gelezen, maar wat ervan waar is? Wat spuit je nu aan gonal 225, 300 of 450IE. want de hoogste dosering wisselt per ziekenhuis
Volgens mij kun je zelf niks doen om de follikelgroei te bevorderen. Het is toch een hormonenkwestie. Succes!
Ik spuit 225, dat is de hoogste dosering die het UMC Utrecht voorschrijft.. Naar hun ervaring is de meerwaarde van een hogere dosering nouwelijks te meten, en zou het vooral het risico op overstimulatie verhogen. Ook niet fijn..
Hoi Esje, je kunt er zelf niks aan doen. Het is echt een hormonen kwestie zoals al eerder werd gezegd. Zelf heb ik wel aangedrongen op een hogere dosering. Ondanks dat ze er geen meerwaarde in zagen, zijn ze er wel in mee gegaan. Ik heb daarom 300 eenheden gespoten. Maar ook dat zegt niet alles. De vorige keer had ik met 300 menopur 7 blaasjes en 5 eitjes, maar geen bevruchting met IVF. Nu heb ik 300 GonalF gespoten en had ik 4 blaasjes, 1 eitje en gelukkig werd dat eitje bevrucht door ICSI. Terwijl je met GonalF meestal meer blaasjes schijnt te krijgen dan met Menopur. Nou, ddar klopte bij mij dus weer niks van. Hebben ze jouw AMH waarde al gemeten? Dat zegt iets over je eicelvoorraad. Als je waarde laag is, heb je vaak maar weinig follikels met stimuleren. Dan kan bijvoorbeeld een kort protocol nog uitkomst bieden.
Je kunt er wel iets aan doen. Veel proteinen en relatief low-carb eten. Uit studies blijkt dat dit de eicel- en embryokwaliteit vergroot. In het buitenland wordt aangeraden om een liter melk per dag te drinken tijdens het stimuleren.
Nooit van gehoord... Als dat zo zou zijn, zou dat advies wel gegeven worden aan vrouwen die een mindere eicelkwaliteit hebben. En een liter melk per dag drinken, is helemaal niet zo gezond.
Ik wilde niet zozeer 'meer' alswel betere kwaliteit follikels. Aangezien ik steeds miskramen kreeg. (elke tp is bij mij een miskraam geworden) Bij de laatste poging ben ik Ubiquinol (dat is een goed opneembare vorm van Co-enzym Q10) en hoogwaardige proteïne-shakes gaan gebruiken. De eiwitshakes werden me ook al aangeraden door mijn personal trainer, dus dat die mogelijk een positief effect hebben op de kwaliteit van je eitjes was mooi meegenomen Hou er wel rekening mee dat je een aantal maanden moet nemen om de eicel-kwaliteit eventueel te kunnen beïnvloeden...
@Jippie: de Nederlandse IVF-artsen zijn extreem conservatief. Ze zullen je nooit wat aanraden qua voeding en supplementen. Maar wereldwijd is er wel veel onderzoek gedaan naar eicelkwaliteit en hoe deze is te beinvloeden met supplementen en voeding. Dr. Scholtes van de beroemde kliniek in Dusseldorf raadt bijvoorbeeld aan om DHEA, vitamine D en Omega 3 te slikken. Coq10 wordt ook vaak genoemd. Het Mediterrane dieet wordt ook aangeraden. Vrouwen die zo eten ipv. voornamelijk snelle koolhydraten zoals aardappelen, brood en pasta hebben betere kansen met IVF. Ik heb 3 afgebroken IVF-pogingen gehad wegens te weinig groei. De vierde keer ben ik 80 gram eiwitten per dag gaan eten, dat lukte me alleen dmv. shakes. Verder nam ik nog de volgende supplementen: -DHEA 50 mg -multivitamine -vit B-100 -coQ10 100 mg -visolie, tesamen 1000 mg EPA/DHA -Vit. D3 2.000 ie -Vit. C 1.000 mg met die supplementen was ik al maanden voor de vierde poging begonnen. Die poging had ik 9 eicellen, dat is veel voor iemand met een verminderde eicelreserve.
Het enige dat bij mij hielp was kort protocol en overstappen van 300eh gonalf naar 300eh menopur bij de poging voor een tweede kindje. Ik moest langer stimuleren maar had een veel betere opbrengst en een veel betere kwaliteit. Dit schijnt vaker voor te komen bij vrouwen van 35+ (wat ik was bij poging 4 en 5) dus ik weet niet hoe oud je bent, maar dat protocol volgen ze vaak in Tilburg. Gonalf bij jongere dames en menopur bij oudere. Verder indedaad weinig aan te doen, geloof me ik heb alles geprobeerd, maar medicatie was het enige dat verschil bracht.