Uitspreken 'r'

Discussie in 'Babynamen' gestart door Superano, 4 apr 2011.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
?

Wel of geen 'r' in de naam?

  1. Ja, gewoon doen

  2. Nee, zou ik niet doen.

Meerdere stemmen zijn toegestaan.
De resultaten zijn alleen zichtbaar na stemmen.
  1. Superano

    Superano Actief lid

    26 aug 2010
    153
    0
    0
    NULL
    NULL
    Een klein vraagje over een jongensnaam...
    Namen als Ferre, Herre e.d. vinden wij erg leuk.
    Alleen ben ik geen ster in het uitspreken van de 'r'.
    Zeg de 'r' niet rollend, maar achterin mijn keel...
    Bij het uitspreken van zulke namen hoor je het niet echt supergoed, volgens mij.
    Zouden jullie dan wel of niet voor zo'n naam kiezen...??
     
  2. Newa

    Newa Actief lid

    11 okt 2010
    167
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hoi! Oorspronkelijk kom ik uit het zuiden van het land en daar spreken zover ik weet heel veel mensen de r achter in de keel uit, dus geen rollende overduidelijke 'r' zeg maar. Ik spreek m dus ook achter in de keel uit. Ik vind het geen probleem, en het zou me er absoluut niet van weerhouden om een naam met een 'r' erin te gebruiken hoor ;)
    Het "ergste" wat er kan gebeuren is dat sommige mensen het de eerste keer misschien niet verstaan, of er niet zeker van zijn dat ze het goed hebben verstaan, en dat je het nog eens moet zeggen. Nu ja, ik persoonlijk vind dat helemaal niet erg.. de mensen in je omgeving zullen het na de eerste keer wel weten hoor dus dan is het toch niet zo dat je het "de hele tijd" nog eens moet spellen.
    Gewoon gaan met die banaan! Ik zie dat je niet lang meer hoeft, nog een paar weekjes maar. Alvast een paar fijne laatste weken van je zwangerschap gewenst!
     
  3. Arri

    Arri Fanatiek lid

    21 dec 2007
    2.566
    0
    0
    Newa, dank je wel voor je uitgebreide reactie.
    Ik heb de naam een paar keer gezegd en ook opgenomen; ik hoor eerlijk gezegd niet zoveel verschil als met mijn man die de 'r' wel uit kan spreken...Maar ja, ik luister dan toch naar mezelf, is misschien ook wel weer anders.
     
  4. deepfreeze

    deepfreeze VIP lid

    29 nov 2007
    11.895
    42
    48
    Ik zou het eens vragen aan iemand anders hoe het klinkt.

    Ik ken hier iemand en die spreekt de naam van haar kindje ook raar uit. Maar ze bedoelt wel de normale uitspraak. Beetje last van haar accent bij de uitspraak. Opzich verstond ik het wel na 2 keer, maar vond het toch ook wel sneu..
     
  5. Thyrza89

    Thyrza89 Actief lid

    1 jan 2010
    403
    9
    18
    Haha, dat ken ik.. Mijn man doet het ook. Het verschilt ook of je er een medeklinker achter hebt staan.
    Roan is minder goed uit te spreken dan Thirza.. Probeer maar eens!
     
  6. Cupcake1

    Cupcake1 Actief lid

    28 mrt 2011
    174
    0
    0
    Lastig! Ik zou waarschijnlijk toch wel gaan voor de naam die ik zelf het mooist vind, ook al was het iets moeilijker uit te spreken / te verstaan. Als je het een mooie naam vindt, gewoon doen. ;)
     

Deel Deze Pagina