Dat zou ik dan maar eens uitrekenen. Ik heb hem voor ons gezin pas aan het begin van het jaar afgesloten. De looptijd is 10 jaar. Daarna is hij premievrij. Ik betaal dus 120 maanden x 40 euro per maand is 4800 euro en we zijn samen verzekerd voor 12000 euro. Dat vond ik wel een goede deal. Als ik ging rekenen wat het aan inleg zou kosten als we tot ons 60e of zelfs 80e zoude betalen dan zou dat heeeel veel duurder zijn
Ik heb er een die tot 10.000 loopt. Elk jaar komt daar iets bij. Mijn man heeft er een die zn ouders nog betalen en die veel te laag is, iets van 6000 euro. Ik heb het al meerdere malen aangegeven maar hun vinden het genoeg. En mn man is te lui om zelf een af te sluiten. Ik vind het prima, we betalen wel bij, ga niet weer die discussies aan 😂
Wij zijn verzekerd in natura, dus alle basisvoorzieningen worden betaald, steen, crematie/begrafenis, kaarten, bloemen etc. Daarnaast een vrij te besteden bedrag van 3000 euro. Dat kost ons 8 euro per maand voor kinderen en mij. Mijn man is verzekerd via zijn ouders voor 10.000 euro. Stel dat ik nog 50 jaar leef (tot 83 jaar) heb ik 5000 euro premie betaald voor kinderen en mezelf, dus dat loont wel.
Wij hebben geen uitvaartverzekering. Eigenlijk niemand in onze familie. Denk ook niet dat wij ons hiervoor zullen verzekeren.
Aan de mensen die geen verzekering hebben de vraag, hoe gaan jullie zon begrafenis betalen? Vorig jaar is mijn moeder heel plotseling overleden. Alles simpel gehouden maar wel een eigen graf. Doordat ik nog twee broers heb en we alle drie jong zijn wel een heleboel mensen op de begrafenis, we waren 10.000 euro kwijt. Wat een geluk dat mijn moeder een verzekering had en een flinke spaarrekening. Wat fijn dat we in deze moeilijke tijd ons geen zorgen over geld hoefde te maken. Als je het alleen van spaargeld moet hebben vind ik het ook riskant. Je weet nooit hoe de toekomst eruit ziet, je baan verliezen, in de bijstand komen en je spaargeld op moeten eten bijv. Of er vanuit gaan dat er een huis vrij komt als je ouders overlijden bijv en je hier de kosten van kan betalen. Dit is allemaal geld waar je niet direct gebruik van kan maken.
Hier hetzelfde. Leek ons handiger ivm het steeds duurder worden van de uitvaart. Dan ben je altijd voldoende verzekerd.
Vorig jaar is mijn schoonvader met oud en nieuw overleden en wij waren toen 8000 euro kwijt voor zijn crematie. Denk dat een begrafenis duurder zal zijn.
Maar hoe doen jullie dat dan als iemand komt te overlijden? Hebben jullie dan een spaarrekening waar jullie het van kunnen betalen?
Wij zijn als gezin 15.000 per persoon verzekerd. Ook heb ik en man nog een verzekering lopen die is afgesloten toen we nog thuis woonde. Bijde ook nog ongeveer 8000 Dus eigenlijk een beetje dubbelverzekerd. Maargoed dit vindt ik niet erg. Het laatste 2 jaar heb ik 3 begrafenissen mee gemaakt in directe omgeving en ik sloeg toch echt achterover wat het allemaal kost.
Zou dat toch even uitzoeken, dubbel verzekerd betekent niet altijd dat je ook dubbel uitgekeerd krijgt.
Wij betalen het inderdaad van onze spaarrekening. Volgens mij heeft alleen mijn moeder een verzekering (hadden haar ouders geregeld). Verder niemand.
Ah oke. Dan is er inderdaad gewoon geld om het te kunnen bekostigen. Ik vroeg dit namelijk omdat hier in mijn omgeving dat ook zei '' Ik heb geen uitvaart verzekering '' en die had dus ook geen spaarrekening en die gaf toen als reden '' Ach ik ben dan toch al dood, waarom zou ik mij daar druk om maken '' toen dacht ik echt huuuuuuh dit meen je niet. Dus altijd als mensen zeggen dat ze geen verzekering hebben dan komt dat weer naar boven dus vandaar mijn vraag
We hebben er inderdaad wel over nagedacht Het is niet zo dat we denken dat het dan ons probleem niet is. Haha. Vind ik dan weer niet zo netjes. Maar denk dat er best wat mensen zijn die hier niet over nagedacht hebben.
Wij hebben geen uitvaartverzekering. We hebben hier een spaarpot voor. Bij mijn schoonouders, zusje, nichtje en oom hebben we een vrij sobere uitvaart gehad, waarbij we veel zelf hebben gedaan ( niet om de kosten te drukken, maar omdat we dat fijn vonden om zelf te doen). De duurste uitvaart was die van mijn zusje en die kostte uiteindelijk 5500 euro. Dat is wel excl de grafsteen, maar incl een koopgraf. Ik vind dat reuze " meevallen" qua kosten.
Hier ook gewoon een uitvaart verzekering, 10.000 per persoon, deels in natura en deels geld wat we gewoon zo krijgen voor extra wensen oid. Kost bijna niets en ondanks nu voldoende spaargeld, betekend dat niet dat we dat ook nog hebben als we 80 zijn. Als je een koophuis hebt wanneer je oud bent, en door een val of ziekte (tijdelijk) naar een verpleeghuis gaat dan zit je al met dubbele lasten, door voldoende spaargeld ook nog met hoge eigen bijdrage, dan kan er al een groot bedrag verdwijnen van je spaargeld. En wie weet wat je pensioen/aow tegen die tijd nog voorstelt, heb je je geld misschien wel nodig elke maand om te kunnen rondkomen.
Hier is ook genoeg geld om het missende bedrag bij te betalen. Het lijkt me ook dat de mensen die het wel kunnen betalen geen verzekering hebben. Anders ben je toch lichtelijk de pineut als je en geen verzekering hebt en het niet kunt betalen..
Wat een bijzondere reactie. Dus als je man of kindje komt te overlijden ga je je auto verkopen om ze een waardig afscheid te kunnen geven?
Apart. Ieder zijn ding natuurlijk maar je beseft wel dat je je nabestaande opzadelt met stress die je op zo'n moment echt niet wilt hebben?