Ziekmelden of nog even volhouden?

Discussie in 'Zwangerschap en werk' gestart door mumtobe21, 15 aug 2011.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. mumtobe21

    mumtobe21 VIP lid

    6 dec 2008
    9.208
    1
    38
    Ik ben vandaag 30 weken zwanger van ons 2e kindje en heb thuis een peuter van bijna 2 rondlopen.

    ik werk 2 dagen in de week en tot nu toe ging dit wel redelijk.
    sinds een week of 2 heb ik nu heel erg last van zwangerschapsischias, dit bovenop mijn al bestaande bekken- en rugklachten ;)
    op het werk zelf gaat het op zich ook nog wel maar de dag erna kan ik thuis echt niets meer doen of ik heb onwijze last en doet mijn hele lichaam zeer :(

    het plan is om 4 weken voor de uitgerekende datum met verlof te gaan, en vóór mijn verlof nog 2 weken vakantie op te nemen zodat ik wel 6 weken van te voren kan stoppen met werken, maar toch 12 weken verlof heb NA de bevalling.
    dit is allemaal besproken en goedgekeurd met/door mijn werkgever.

    ik moet nu nog 4 weken werken en ga zoiezo morgen gewoon werken, daarna alleen nog donderdag werken en dan nog 3 weken op dinsdag en donderdag.
    maar als je diep in mijn hart kijkt zou ik graag stoppen met werken, ik trek het gewoonweg niet meer en zeker de dagen na mijn werkdagen niet.
    wat zouden jullie doen?

    bijkomende zaak is dat mijn contract afloopt op 1-3-2012, nu hebben ze nog geen idee of mijn contract verlengd zal worden en heb ik zelf sterk het gevoel dat mijn contract ook niet verlengd zal worden omdat ze mij anders een vast contract moeten geven en ze mij o.a. al een keer hebben laten weten dat ik naar hun idee niet flexibel genoeg ben omdat ik een kindje (en straks dus 2) heb en dat ik wel vaak ziek ben in hun ogen ;) (wat naar mijn idee wel meevalt, ik geloof 3x in bijna 3kwart jaar, en dan 1 dagje ivm diarree/overgeven/griep en heb een beroep waarbij ik niet zomaar weg kan lopen en de risico's best hoog zijn wbt infectiegevaar)

    mezelf nu ziekmelden zal dus geen positief effect hebben op de vraag of ze mijn contract wel of niet gaan verlengen, maar moet ik dan maar even doorbijten?? met de kans dat ze mijn contract alsnog niet gaan verlengen maar ik wel rondloop met pijn die waarschijnlijk ook NA de bevalling nog (een tijd) zal aanhouden?
     
  2. manonn

    manonn Fanatiek lid

    25 nov 2008
    1.659
    0
    0
    Lastig, lastig!

    Ik zou maar goed naar je lichaam luisteren hoor meid.
    Gaat het niet, gaat het niet ... Hoe de situatie dan ook is!

    Of ze jou contract gaan verlegen is waarschijnlijk nu bij hun al wel bekend, dat staat buiten of je eventueel in de ziektewet gaat.

    Succes!
     
  3. mumtobe21

    mumtobe21 VIP lid

    6 dec 2008
    9.208
    1
    38
    @ Manonn: ik heb er laatst nog naar gevraagd en toen vertelden ze mij dat ze het nog niet weten, ze gingen verder kijken na mijn verlof..
    dan zou ik nog 1,5e maand moeten werken tot het einde van mijn contract.
     
  4. manonn

    manonn Fanatiek lid

    25 nov 2008
    1.659
    0
    0
    Jee, dat is dan ook best 'lullig'.
    Je komt dan terug en hoort dan even later .. Je mag blijven of niet!
    Dat ze dat niet kunnen beslissen voor je met verlof gaat zegt.

    Succes ermee hoor!
     
  5. Marijn

    Marijn Fanatiek lid

    22 aug 2007
    1.551
    25
    48
    Lastige situatie, maar jouw gezondheid staat natuurlijk voorop. Wel moet je weten dat als je nu in de ziektewet gaat je verlof automatisch 6 weken voor de uitgerekende datum ingaat en je dus 10 weken hebt na de uitgerekende datum. Wie weet kan je die 2 weken vakantie dan er achteraan plakken in plaats van ervoor.
     
  6. mumtobe21

    mumtobe21 VIP lid

    6 dec 2008
    9.208
    1
    38
    @ Marijn: Ja daar ben ik van op de hoogte, maar probeer dan idd die 2 weken vakantie achter mijn verlof te plakken ;)
     
  7. 2012mama

    2012mama Fanatiek lid

    12 aug 2011
    3.324
    158
    63
    Vrouw
    Drenthe
    Ik zou ook voor je lichaam en je kindje kiezen en je dus ziek melden...zodat je je goed kunt voorbereiden en uitgerust bent voor de bevalling
     
  8. MamaT

    MamaT Fanatiek lid

    7 mrt 2009
    1.766
    0
    0
    Ik zou ook naar je lichaam luisteren. Ik heb zelf ook zwangerschapsischias gehad bij de eerste en dat doet enorm veel pijn. Daar komt nog bij dat die pijn nog wel een tijd kan aanhouden. Ik heb dit zeker tot zes maanden na de bevalling nog gehad. Je lichaam is nu dan ook belangrijker.

    Nog even iets extra's: Dit moet natuurlijk geen reden zijn, maar als je contract dan niet verlengd wordt, val je na je bevallingsverlof weer in de ziektewet ivm bevalling en blijf je 100% van je inkomsten genieten zolang je nog ziek bent (en gerelateerd aan zwangerschap/bevallingsoorzaken).
     
  9. @ MamaT dat is toch alleen als je ook daadwerkelijk last houdt van klachten, dat je dan een 100% uitkering krijgt ivm ziekte door zwangerschap/bevalling?
     
  10. Annemiek1975

    Annemiek1975 Fanatiek lid

    3 aug 2008
    2.165
    0
    0
    Filiaalleidster
    Neerkant
    Ik zou het even met je verloskundige of je gyn overleggen.
    Kijken wat zij ervan vinden. Dat zijn toch de "experts".

    bij mij op het werk is het overigens als je voor de 4de keer binnen een jaar ziekmeld dan krijg je nog maar 70% van je loon uitbetaald. Dus ook even goed kijken of er op dat vlak nog gevolgen voor je zijn.

    Maar altijd: de gezondheid van jou en van je kleine gaat altijd voor!

    Succes met beslissen
     
  11. Soofje

    Soofje Actief lid

    6 apr 2011
    445
    25
    28
    NULL
    NULL
    lastig!
    maar zou toch voor het kindje kiezen en me dus ziekmelden!
     
  12. mumtobe21

    mumtobe21 VIP lid

    6 dec 2008
    9.208
    1
    38
    Bedankt voor alle antwoorden..
    heb idd voor mezelf en ons kindje gekozen en zit inmiddels in de ziektewet.. over iets minder als 3 weken gaat mijn verlof in.
     
  13. CinCinCin

    CinCinCin Actief lid

    27 jul 2011
    121
    0
    0
    Verzorgende IG
    Omgeving Utrecht
    50 % ziek melden, en dus halve dagen gaan werken ? Is dat geen optie ?
     
  14. CinCinCin

    CinCinCin Actief lid

    27 jul 2011
    121
    0
    0
    Verzorgende IG
    Omgeving Utrecht
    Oh sorry, lees je laatste berichtje net ..... Heb je nu minder klachten ?
     
  15. Hopmarjanneke

    Hopmarjanneke VIP lid

    10 jul 2008
    13.555
    528
    113
    Vrouw
    Docent Frans (in opleiding)
    Duitsland
    Nou dan zou ik dat toch ook eens goed nakijken, want zwangerschapsgerelateerd ziek zijn mag nooit de reden zijn dat je loon wordt gekort! Daarnaast dit wordt door het UWV volledig vergoed naar je werkgever.
     
  16. mumtobe21

    mumtobe21 VIP lid

    6 dec 2008
    9.208
    1
    38
    @cincincin: ja beduidend minder.. ik voel me een stuk energieker en kan gewoon gaan zitten of liggen als ik teveel last krijg van de ischias en dee harde buiken zijn er nog wel, maar alleen bij zware inspanning..
     

Deel Deze Pagina