Hallo dames, Ik ben al een poosje niet tevreden over mijn huisarts, ze stelt soms diagnoses die vervolgens weer tegen gesproken worden door andere huisartsen binnen de praktijk. Ze doet aannames zonder door te vragen en ze schrijft snel AB kuurtjes voor om niks. Haar collega huisarts zou hem voor haar uitschrijven maar weigerde dit omdat ze het niet nodig vond. Dit even te achtergrond info. Mijn vertrouwen is door meerdere gebeurtenissen een beetje beschaamd. Maar goed. Mijn man heeft sinds een aantal dagen een ontsteking aan zijn nagelriem, omdat hij op zijn nagels had zitten kluiven. Zijn vinger werd flink dik. Dus ik zei dat hij gewoon 3x per dag zijn vinger in de soda moest hangen. Dit heeft hij gedaan en het ging beter. Toch heeft hij vanmorgen de HA praktijk gebeld en de assistente vond dat hij langs moest komen. Prima. Geen punt. Dus hij vanmiddag naar die bewuste HA. Die schrijft hem meteen een heftige AB kuur voor?! Waar hij de laatste keer ook nog allergisch voor was. Maar volgens haar maakte dat niet uit en kon hij het nogmaals proberen. Bovendien is die vinger nog amper rood en niet meer pijnlijk?! Maar goed. Mijn man gaf aan dat ik zaterdag ben uitgerekend enzo. Ze weet dat ik zwanger ben. Mijn man zei, ja, ik wilde het toch laten nakijken ook met het oog op de baby. Heel erg goed natuurlijk! Toen zei de HA, ja, als de baby geboren wordt, dan is de besmettelijkheid allang voorbij! Ik vond dat zo'n vreemde opmerking. Ik kan vannacht wel bevallen! Ze is toch niet helderziend ofzo?! Nu vraag ik me dus af of dit daadwerkelijk besmettelijk is. Ik kan er op internet niets over vinden. wel dat het door bacterien wordt veroorzaakt, maar niet of het besmettelijk is, en zo ja hoe en voor hoelang. Hier iemand die dat weet? Als je als HA een kuur voorschrijft omdat het besmettelijk zou zijn, dan is dit wel handig om te weten lijkt me. Maar goed, hopelijk hebben jullie een idee Sorry voor het lange verhaal. Groetjes
Ik dacht ook van niet! Die bacterie is gewoon in dat wondje gekropen en zit daar lekker te chillen. Het pust niet niks. Maar goed
Zover ik weet is het ook niet besmettelijk. Je zou evt morgen even naar de huisarts assistent kunnen bellen die weten het ook wel en van huisarts veranderen 😊
Dit volgens mij ook, ja. Maarre, wanneer je geen goed gevoel hebt bij je huisarts is het misschien verstandig om binnen in de praktijk een huisartsje op te schuiven??? Naar iemand waarin je wel goed vertrouwen hebt. Ik ben zelf heel achterdochtig en ga sowieso altijd alles wel dubbelchecken; maar ik wil dat ik op het moment dat ik eens een keer NIET dubbelcheck wél kunnen bouwen op de professionaliteit van een ander. Wanneer ik dat niet kan, zoek ik verder. Het is maar een advies hoor; maar vertrouwen is in mijn optiek noodzaak om te hebben in je huisarts. In ieder geval het voordeel van de twijfel en '8-9 van de 10 keer goed'.
Waarschijnlijk is het fijt.. Als het bijna over is zou ik het nog dag of 2 aankijken. Is het dan nog niet helemaal weg de AB slikken maar niet degene waar hij allergisch voor is. Reacties worden meestal steeds erger. Evt second opinion aanvragen. Wat xtra info. Ontstoken Teen Of Vinger Genezen
Het 'klinkt' mij allemaal heeel onschuldig in de oren. Heeft hij koorts? Zo niet dan zou ik geen eens beginnen aan die AB kuur. Straks krijgt hij weer een allergische reactie en is hij helemaal niet fit als jij moet bevallen! Als het ook al niet meer rood is, zou ik het gewoon lekker laten rusten. Niet aan bijten en iedere dag even in een soda badje hangen. Klaar. Ik bedoel het niet verkeerd maar ik heb veel ergere dingen meegemaakt qua ontstekingen en daar ook heus geen AB-kuur voor gekregen hoor.
Ik zou helemaal niet aan die ab kuur beginnen. Als hij de vorige keer er niet goed op reageerde lijkt me dat dit ook deze,keer weer gebeurd. Lekker verder met in de soda, het was toch al beter?
Dames dank jullie wel voor de reacties!! Ik ben HELEMAAL blij dat jullie er net zo over denken als ik!!! En ik ga na de bevalling op zoek naar een andere huisarts! Pfff wat een onzin allemaal zeg. Als mijn man echt een keer iets ernstigs heeft dan werkt de AB straks niet meer omdat hij het voor dit soort onnozelheden krijgt!
Hee, ehm, wie zegt hier echt specifiek dat de AB onnozel was? En dan nog; volgens mij zijn wij hier geen artsen en mogen we - al zouden we het wel zeggen - zoiets niet mogen zeggen. Ik weet trouwens ook niet of je een mate van resistentie op kan bouwen na 1x 'om niks' (stel dat!!!) een antibioticakuur. Het enige wat men hier aan probeert te geven is dat een andere huisarts wellicht raadzaam is of gewoon nog even in de soda weken wanneer dat lijkt te helpen. En anders ga je toch gewoon een second opinion halen? Vooral wanneer het gaat om allergie tegen een AB-kuur. Straks blijkt het misschien wel besmettelijk te zijn en schrijft ze de baby ook een AB-kuur voor; terwijl de baby misschien ook wel allergisch zou kunnen zijn Want ja, je weet het niet. En die duidelijkheid zou ik wel willen hebben. Nu, morgen, asap.
Volgens mij ook niet. En als je het mij vraagt komt het rode pijnlijke ontstekende door de weersveranderingen en idd door het kluiven. Ik heb namelijk ook behoorlijk last van de nagelriemen, helemaal als het zulk koud weer is (geweest) Goedzo! Deze is echt een beetje link met al die ABtjes die ze voorschrijft alsof het smarties zijn. Je weet niet half wat je allemaal naar binnen werkt aan stoffen.
Misschien als de vinger nog rood is, en je gaat bevallen.. Om voor de zekerheid zo vingercondoom te gebruiken als hij de kleine vast heeft. Puur voor jouw gerustheid..
Ik kan de vinger natuurlijk niet zien en ik ben geen dokter maar er zijn idd ontstekingen aan de huid waar het voor nodig is om AB te nemen. Persoonlijk vind ik dat je man meer uitleg had moeten vragen, wat hij juist heeft en of de AB echt nodig is. Ik zou morgen bellen en uitleg vragen.
Van die ontsteking weet ik niet. Maar in het begin van het jaar heb ik ook een AB kuur gehad waar ik totaal niet goed op reageerde dit is toen geregistreerd zodat deze bepaalde kuur niet meer wordt voorgeschreven door ziekenhuis of dokter voor mij. Vind het een beetje vreemd dat hij gewoon dezelfde kuur weer voorgeschreven heeft gekregen. Maar ik weet ook niet hoeveel last hij ermee gehad heeft natuurlijk. Ben ook geen dokter . Lekker van dokter wisselen want je voelt je duidelijk niet prettig bij deze persoon.
bacterieën zijn ket besmettelijk. Vam eem kuurtje meer of minder word je ook miet direct resistent. Ik zou gewoon de kuur gebruiken.
Hier zwaar allergisch aan peniciline en dat staat in mijn dossier, maar 2 van de 3 dokters in de praktijk waar ik zit letten er niet op als ze AB voorschrijven. Ik blijf het dus elke keer herhalen als ze AB voorschrijven. Het gevaar en de gevolgen is gewoon te groot (ik kan in shock gaan, met een mogelijke coma als bijkomend gevolg door die peniciline). Ik zit overigens meestal bij die derde dokter, maar als die niet kan / er niet is, tja ... dan moet ik toch echt wel bij één van de andere twee zijn. Als het echt duidelijk is dat ze er eigenlijk maar op los schrijft en je je er niet goed bij voelt, zou ik toch stilaan naar een andere dokterspraktijk beginnen uit te kijken. Eventueel morgen nog es opnieuw bellen - of je man laten bellen - met één van de andere dokters voor een second opinion? Ofwel je man handschoenen laten aantrekken bij de bevalling en zolang de wonde er is (als hij in contact komt met jullie kleintje).
Je verhaal heeft niks met je psychische achtergrond te maken? Je wilt niet gewoon weten of die ontsteking gevaarlijk kan zijn voor je bevalling gezien je enorme angst voor ziekten? Bedoel het niet verkeerd hoor. Maar je schrijft ook: ik kan vanavond wel bevallen. Als je huisarts echt AB heeft voorgeschreven aan je man, moet hij de kuur gewoon afmaken.
Antibiotica is niet iets waar je mild over moet denken. En echt compleet dom en onnodig om te nemen wanneer het toch geen werking zal hebben. Resistentie werk je in de hand door overmatig of verkeerd gebruik. Als je dus al een tablet hebt geslikt, is het verstandig om de kuur af te maken omdat je anders wel resistentie op kunt bouwen. Verder. Ik denk echt omg.. om een ontstoken nagelriem een ab kuur .. en besmettelijk.. wat voor een huisarts is dat... ik twijfel erg aan haar kunde als je het zo zegt. Ik zou zeggen, lekker zo laten gaat vanzelf over en niet die ab slikken. Tenzij hij al begonnen is. Dan afmaken. Wat een idioot iets zeg. En tuurlijk krijg jullie baby geen ontstoken nagelriem omdat jou man dit heeft.. wat een weirdo die huisarts. ...
Hey be happy, Ik snap je reactie volkomen hoor. Mijn angsten richten zich ook voornamelijk daarop. Maar in dit geval ben ik gewoon echt voor de zoveelste keer met stomheid geslagen wat mijn huisarts nu weer heeft bedacht. Dit heeft er nu niks mee te maken. Maar had goed gekund. Mijn man gaat vandaag even bellen en ik zoek na de bevalling een ander HA. Dst advies heb ik al vaker gekregen. Ik heb 2 vriendinnen die om dezelfde reden ook zijn weggegaan bij deze HA. Ze staat hier in de wijk niet goed bekent. Het probleem is alleen dat ik dan vrij ver moet fietsen voor de volgende HA. En dat vind ik met kindjes niet zo handig. Daarom keek ik het aan. Maar goed. Dat is dan maar zo. Liever verder fietsen dan dit.
Als je een ontstoken vinger hebt en het gaat met sodabadjes al beter, waarom dan alsnog naar de huisarts? Om over een voorgeschreven AB-kuur nog maar te zwijgen..wat een onzin.