Hier merk je het ondertussen echt wel. De groente en fruit afdeling is voor een groot deel leeg, vooral de gesneden groente en fruit en sla, maar ook wel de onbewerkte dingen. En de zuivelhoek is ook dramatisch. Inmiddels letterlijk géén gewone yoghurt en kwark meer, ik had zaterdag het allerlaatste pak boerenyoghurt en vandaag was het nog leger, en ook bij de melk waren er zaterdag al veel lege vakken. Gelukkig zijn er hier ook nog andere ketens en winkels, verhongeren zullen we echt niet, maar irritant is het wel. En al die melk en fruit die nu blijft staan bij de distributiecentra of producenten, gaan die nog verkocht kunnen worden of moet t uiteindelijk weggegooid?
Hier net zo, ik stond er gewoon van te kijken zaterdag En wat je zegt, verhongeren zullen we niet maar ik vind het wel irritant. Dus komende tijd toch maar naar een andere supermarkt, helaas.
Ik snap best dat het jammer is als je altijd een vast rondje bij de ah hebt. Maar de reacties die ik op social media zie: " nou, maar verzinnen wat we nu met avondeten moeten doen" en dat soort reacties. Dan denk ik echt: joehoe, er zijn nog 80 andere supermarkten hoor.
Wij hebben het geluk dat we meer winkels in de buurt hebben (nou ja, ik heb een Aldi en Lidl een stukje verder dan de AH, maar voor een Jumbo moet ik naar de andere kant van ons stadje) en het vervoer om een paar km verderop onze basics te halen. Als je afhankelijk qua vervoer of slecht ter been bent, en ergens in een dorpje zit met beperkt winkelaanbod, ja dan wordt t al wel een ander verhaal natuurlijk.
Maar dan overleef je toch wel een weekje zonder yoghurt of een tros bananen? Ik vind het heel vervelend dat de werknemers moeten staken om een goede CAO + salarisstijging te krijgen. Dit zijn vaak werknemers die onder zware omstandigheden werken en echt wel compensatie verdienen.
Precies. De AH heeft afgelopen jaren vette winsten geboekt maar als er bezuinigd wordt is dat altijd weer bij de werknemers in de lage salarisschalen. Bijvoorbeeld de compensaties eraf halen. Icm de inflatie snap ik wel dat ze het zat zijn en een normaal salaris en goed Cao eisen ipv dat het grote geld weer naar de aandeelhouders verdwijnt. Dan maar even lege schappen.
In de meeste dorpjes zit helemaal geen ah, maar veel vaker juist een coop, deca, boon's oid. Plekken waar de ah zit, zitten vaak veel meer winkels in de buurt. De reacties die ik zag kwamen op mijn eigen tijdlijn voorbij, of op de pagina van onze plaatselijke ah. De mensen van mijn tijdlijn zijn niet slecht ter been oid. En wij hebben heel veel supers in een kleine straal.
Heb t even opgezocht, diverse dorpen hier waar de AH (of Jumbo, om in de grote ketens te blijven) de enige supermarkt is hoor.
Ik zeg ook niet dat het helemaal niet voorkomt, maar meestal zitten er wel andere winkels. Maar ik snap gewoon de stress en paniek niet als de ah even geen voorraad heeft. Zeker niet van de personen die ik dat zie plaatsen.
Wij hebben 5 supermarkten in ons dorp en dat is echt luxe. Maar ik vind bepaalde dingen van de ah lekkerder dan van de jumbo bijvoorbeeld en dan is het wel vervelend dat de schappen leeg zijn. Verhonger ik? Nee absoluut niet maar hier de luxe dat alle supermarkten dichtbij zitten toen in stad woonde niet hoor
Hier in het dorp zit alleen een AH. Nu ben ik momenteel ziek en kom ik er niet, dus geen idee hoe het daar is. Mijn man doet op dit moment de boodschappen en gaat meestal sowieso naar een ander dorp. Weet iemand hoe het met bezorgen gaat? Normaal bestel ik het meeste via de AH of jumbo. Dat lukt me nu ook niet, maar zal vanaf volgende week als mijn man weer moet werken wel moeten.
Bezorgen kan wel gewoon en dan hebben ze verder wel alles. Onze dochter werkt bij de AH maar op de broodafdelig. Daar is gewoon alles te krijgen omdat dit allemaal bij de bakker vandaan komt. Ze bakken ook nog gewoon om 6 uur alles vers. Maar hier is ook alles vrij leeg. Ik had onze favoriete producten die we alleen daar kunnen krijgen al wat meer ingeslagen. Maar in principe kun je alles wel bij een andere supermarkt krijgen als het moet.
Ik laat ook bezorgen. Vanochtend gewoon mijn volledige boodschappenlijst ontvangen Maar de winkel hier in de buurt begint ook aardig leeg te raken. En terecht!
In ons vorige huis liet ik iedere week de boodschappen bezorgen. Helaas bezorgd de AH niet in onze nieuwe omgeving. Dit vond ik al vervelend, maar nu helemaal! Wat een gedoe om nu aan je boodschappen te komen. Zoveel lege schappen! Maar goed, ik snap ze wel hoor. Dus dan maar naar 2 of 3 winkels. Gelukkig hebben we vakantie en dus meer tijd.
Hier valt het gelukkig reuze mee. Veel dingen laat ik via Picnic bezorgen (AH bezorgd hier niet), maar sommige dingen haal ik liever bij de AH of in de bonus net even interessanter. Vanmiddag waren er wel redelijk lege schappen, maar waarschijnlijk door de Duitse dag. Dan zijn er hier meer witte Kentekenplaten dan gele Maar zoals flower farm boter was de week ervoor in de bonus maar toen niet leverbaar. Tegoedbon gekregen en gisteren gewoon volop beschikbaar. Verder eigenlijk ook alles. Alleen wc papier en chips steeds weinig te krijgen
Hier nergens last van, maar in noord Holland is het volgens mij niet zo erg. En net de ah aan huis, was er ook allemaal.
Dat zou kunnen maar vind de AH fijner. Net weer boodschappen gedaan en het wordt steeds lastiger. Bijna geen verse groente meer, zilvervliesrijst op en bij de zuivel ook bijna niks (sowieso geen lactose vrije producten).
Hier toch wel veel lege schappen, maar dan gaat het vooral om luxe producten. Enige waar ik ‘last’ van had waren de ontbrekende bananen…