Uren declareren werk, wat vinden jullie?

Discussie in 'De lounge' gestart door Manolito, 2 jun 2021.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Vero0504

    Vero0504 VIP lid

    17 nov 2016
    18.943
    14.996
    113
    Dit inderdaad en alles wat erbij komt waar je tot op heden dan maar "niet schrijft" gewoon wel schrijven. Dan wordt t allicht maar eens inzichtelijk wat je al allemaal doet. Dat soort verborgen uren valt ook niet tegenaan te managen.

    Ik ben doorgaans de moeilijkste niet qua tijdschrijven maar er zit wel een grens aan wat ik redelijk acht en ookal is die grens best ruim het houdt een keer op. Bij ons is t een beetje geven en nemen. Als ik er lol in heb en de fut voor draai ik gerust 6-7 uur in een week extra, maar heb ik daar geen zin of beter gezegd geen fut voor dan draai ik mn contracturen.

    Ik had de plantjes overigens besteld en laten bezorgen, allicht samen een kleurthema oid uitgekozen en dan de bewoners een keuze laten maken tussen welke planten ze mooi vinden van dat kleurthema. En dan in verhouding van de meeste stemmen gelden de plantjes besteld (kost je ook tijd hoor). Dat moffel je wat makkelijker weg tijdens werktijden. Dan heb je alleen nog t planten zelf.
     
  2. merah

    merah VIP lid

    8 jun 2009
    13.465
    4.919
    113
    Vrouw
    Immunologisch analist.
    Tussen de klei.
    Wat lekker agressief gelijk. Het lijkt me toch heel normaal dat als je iets wilt doen dat buiten je taakomschrijving valt en ook nog eens buiten je reguliere werktijd, dat je dat dan eerst overlegt met je leidinggevende. Hij/zij bepaalt toch wat verantwoord kan worden?
     
    Sado vindt dit leuk.
  3. Anna009

    Anna009 VIP lid

    30 mei 2008
    9.861
    5.121
    113
    Home
    #23 Anna009, 2 jun 2021
    Laatst bewerkt: 2 jun 2021
    Dit


    je gaat vast ook wel eens wat langer door op het werk zonder die 5 a 10 minuten te declareren toch dus vind het echt een zeikerd
     
    Paardenbloem vindt dit leuk.
  4. Huismuisie

    Huismuisie VIP lid

    10 aug 2016
    10.458
    11.973
    113
    Vrouw
    Noord Brabant
    Hoezo agressief? :roflmao:

    En verder als iemand mij een opdracht geeft en ik voer hem binnen het redelijke uit. Liefdadigheidswerk doen we wel bij de sportclub ofzo.
     
  5. merah

    merah VIP lid

    8 jun 2009
    13.465
    4.919
    113
    Vrouw
    Immunologisch analist.
    Tussen de klei.
    De opdracht was niet gegeven. Het was door teamgenoten haar kant op geschoven.
     
  6. spruitje80

    spruitje80 Fanatiek lid

    5 jul 2016
    4.696
    4.304
    113
    noord holland
    Ik herken het probleem, ik kom uit exact dezelfde situatie een tijd terug. Wij overlegden dit dus altijd vooraf: dit is wat we willen, hoe gaan we dat voor elkaar krijgen. Want uiteraard hoeven dat soort dingen niet in je vrije tijd.
    Volgens mij zijn een aantal van de dingen die wij uiteindelijk deden in de loop der jaren het of inderdaad met een cliënt te doen (maar dat is bij veel sjouwwerk met zakken potgrond, plantjes, etc niet altijd haalbaar), familie inschakelen (wensen, ideeën, hulp aanbieden), declareren op de cliënten wie het betreft. Dit laatste kun je namelijk verklaren op t feit dat je thuis je tuin óf zelf doet óf m.b.v. een betaalde tuinman. En als ze de kosten dan splitten valt het vaak ook nog mee. Soms is er ook personeel die dat leuk vind om te doen en het niet gedeclareerd wil. Echt alles kan. Je moet het in ieder geval bespreekbaar maken. Wat willen we en hoe kunnen we dat voor elkaar krijgen. Dan komen er vanzelf ideeën en oplossingen.
    Nu heeft de manager voor zijn gevoel geen keus gehad en voelt zich voor het blok gezet.
    Met overleg had het misschien een hele andere wending gehad.
     
  7. Huismuisie

    Huismuisie VIP lid

    10 aug 2016
    10.458
    11.973
    113
    Vrouw
    Noord Brabant
    Die bedenken toch ook niet uit zichzelf dat het wel gezellig is als iemand even de plantjes verwisseld? Dat is toch gewoon iets dat moet gebeuren.

    Ik had overigens ook planten besteld en het ‘onder werktijd’ er tussendoor proberen te doen.
     
  8. esklessebes

    esklessebes VIP lid

    23 mrt 2014
    7.002
    3.664
    113
    Als jullie het naar je toe krijgen geschoven dan vind ik dat je daar tijd voor mag schrijven.

    Alsof hij voor niks gaat zitten:| en alles in vrije tijd zou doen.

    Hier ook in de zorg en vind het tegenwoordig schokkend dat medewerkers zo op productie worden gewezen(niet dat je dit zegt maar zijn wel indirecte uren dus kost hem geld)

    Hier ook werkzaam in de zorg en ik organiseer ook regelmatig wel iets en dan schrijf ik dat ook gewoon hoor. Maar dat gaat in vertrouwen, schiet ook gerust een paar honderd euro voor geen probleem weet dat ik het terugkrijg omdat het zo was afgesproken. Moet ook zeggen dat ik dan niet met geld smijt want is in principe mijn geld niet. Let erop hoe ik het uitgeef.
     
    Paardenbloem en Huismuisie vinden dit leuk.
  9. Novi

    Novi Niet meer actief

    Tja als leidinggevende kun je ook denken wat fijn die betrokkenheid en proactiviteit van mijn team. Ze gaan op hun vrije dag aan de slag om het hier gezellig te maken.
     
    Roos12, Paardenbloem, Dubbelgeluk en 5 anderen vinden dit leuk.
  10. Sado

    Sado VIP lid

    16 mei 2016
    19.044
    17.015
    113
    Maar los daarvan, moet er natuurlijk wel budget zijn.
    Ik werk in een hèle andere sector, maar kan me voorstellen dat er situaties kunnen zijn waarin er minimaal budget is voor plantjes en er niet voldoende over is om ook nog om 2x4 uur aan loon extra te betalen ;)
    Een situatie waarin de leidinggevende dus nogal overrompelt wordt door een urendeclaratie en liever (samen) had nagedacht over een oplossing waarin het wèl onder werktijd had gekund.

    Roep maar wat, hoor :)
     
    merah vindt dit leuk.
  11. jessiejz

    jessiejz Actief lid

    19 apr 2013
    294
    70
    28
    Vrouw
    verzorgende ig
    Gelderland
    Hier hebben we 2 collega’s voor die per jaar een bepaald aantal uren krijgen om dit soort dingen te doen.
    Dus plantjes, afdeling in kerstsfeer brengen ed.
     
    Manolito vindt dit leuk.
  12. MrsBucket

    MrsBucket Fanatiek lid

    27 mei 2014
    1.225
    650
    113
    Je hoeft ook niet overal alleen verantwoordelijk voor te zijn, daar kies je nu wel zelf voor. Je had ook kunnen zeggen: Hey collega, als jij wat haalt, zet ik het in de tuin (of iets dergelijks). Voor de huiskamer hoef je ook niet alleen verantwoordelijk te zijn, je kunt daar hulp bij vragen. Wil niemand dat bieden? Dan doe jij het ook niet meer.
    Jouw collega’s hebben niet meer te zeggen dan jij, dus ze kunnen jullie niets toeschuiven. Het is allemaal jullie eigen keuze.
     
    Juul75, Manolito, Syane en 1 andere persoon vinden dit leuk.
  13. Manolito

    Manolito Fanatiek lid

    12 sep 2016
    2.654
    2.101
    113
    Ik heb 1 collega waarmee ik deze taak behoor te delen.
    Ik heb na een paar keer mijn taak uitgevoerd te hebben aangegeven of zij ook eens kunnen doen.
    Zegt ze doodleuk; ik heb geen auto. Ik kan dat niet doen.
    Ik heb nog verschillende argumenten aangedragen maar ze luistert er echt niet naar.
    Dan kan ik dwars zijn en denken dan doe ik ook niks meer, maar daar zijn de cliënten de dupe van.
    Dit is een "taak" die niet in de functie omschrijving staat.
    Het is het gezellig maken en houden van de woonkamer.
    Dus daar is niet een functie voor.
    Meer zoiets van de taken wat verdelen.
    Maar in dit geval wordt er weinig gedeeld.
    En ik heb nou eenmaal een groot verantwoordelijkheidsgevoel
     
  14. MrsBucket

    MrsBucket Fanatiek lid

    27 mei 2014
    1.225
    650
    113
    Dan kan zij deze taak dus niet met jou doen, dus moet er een andere collega dit overnemen. Gooi het in de volgende teamvergadering, dan kan de rest (en de manager) meedenken. Het is niet jouw probleem, maar je maakt het wel jouw probleem.
     
    Juul75, bluedrake, Novi en 4 anderen vinden dit leuk.
  15. spruitje80

    spruitje80 Fanatiek lid

    5 jul 2016
    4.696
    4.304
    113
    noord holland
    Klopt, er zijn een hoop taken die niet in een officieel takenpakket horen maar je wel heel graag wil voor de cliënten.
    Als jij merkt dat niet iedereen een deel oppakt dan moet je dat echt aan gaan geven. In elk team zitten mensen die aanpakken omdat ze zich verantwoordelijk voelen en ook mensen die dit minder in zich hebben. Een valkuil kan zijn om het dan maar zelf op te pakken als een ander dat niet doet. Maar eigenlijk alleen als je dat leuk vindt om te doen. Als je het vervelend vind en je eraan ergert zal je moeten blijven aangeven dat je het samen zal moeten doen.
     
    Manolito en Syane vinden dit leuk.
  16. dreames

    dreames VIP lid

    9 dec 2007
    7.812
    4.050
    113
    Als je baas niet van je heeft gevraagd het buiten werktijd te doen maar jij en je collega zelf en zonder overleg daartoe hebben besloten dan vind ik niet dat je recht hebt op de uren.

    Het klinkt als iets wat ook onder werktijd had gekund (bestellen, 1 persoon gaat, 1 persoon plant, etc) dus het lijkt me voor de uitvoering ook niet noodzakelijk dat je buiten werktijd ging.
     
  17. frummelke86

    frummelke86 Fanatiek lid

    17 feb 2017
    2.040
    2.726
    113
    Vrouw
    Niet alle reacties gelezen dus misschien mosterd na de maaltijd. Maar hoe leuk het initiatief ook is, overleg van te voren was wel passend. Daarbij zou ik als manager gewoon een online bestelling plaatsen of het tuincentrum bellen en vragen om voor een paar euro wat planten en aarde te bezorgen. Dat is stukken goedkoper dan 4 uren personeel besparen. Als manager zou ik graag zelf die keuze hebben gemaakt
     
    Baloei en Syane vinden dit leuk.
  18. Baloei

    Baloei Niet meer actief

    Ja maar als je dat gewoon doet op een moment dat je sowieso er al op uit bent kost het je maar een paar minuten. Ik vind het echt een beetje raar, vier uur voor een paar plantjes en “kwijlende” bewoners waarvan je werkgever wel vindt dat je er een mee had kunnen nemen. Volgens mij verdraai jij de boel een beetje
     
  19. Syane

    Syane VIP lid

    21 aug 2013
    12.239
    11.819
    113
    Je zou dit soort dingen ook door vrijwilligers kunnen laten doen. Als ik manager was dan zou ik dat gaan regelen.
     
  20. Manolito

    Manolito Fanatiek lid

    12 sep 2016
    2.654
    2.101
    113
    Bedankt voor alle adviezen en meningen iedereen.
    Ik heb genoeg input.
    Van mij mag het op slot!
     

Deel Deze Pagina