Heb een beetje een genante vraag: sinds een paar dagen verlies ik af en toe wat urine. Het is echt maar een druppel , maar het zorgt er wel voor dat mn ondergoed nat is, en dat vind ik echt verschrikkelijk... Mijn man vroeg of het niet gewoon wat afscheiding was, maar volgens mij niet.... Ik heb hier na de bevalling (heb overigens een KS gehad) helemaal geen last van gehad, maar nu na 4,5 maand ineens wel. Zou dit nog van de zwangerschap/bevalling kunnen zijn? Herkent iemand dit?
Zou waarschijnlijk best mogelijk kunnen zijn dat je door de zwangerschap en de bijbehorende gewichtstoename op je blaas, baarmoeder en banden wat verzakkingsklachten hebt gekregen en daardoor wat urine verlies? Heb je het gewoon "spontaan" of bij niezen, persen, sporten etc? En kom je er nu achter of heb je het meteen na je bevalling gehad?
Heb ik ook last van en ik ben sinds 3 weken bij een bekkenfysiotherapeute. Ik heb het vooral bij niezen en ik heb hooikoorts. Vandaar ook dat ik zo laat aan de bel trok. Je kan er zonder verwijzing heen, wist ik niet dus ik ben via de huisarts gegaan. Vaak is het een kwestie van coordinatie zei ze gisteren toevallig. Je weer bewust worden van de spier. Daarom moet je gericht oefenen en nadenken als het het doet. Wat je vast kan doen: Op een stoel zitten en dan 5 x rustig je bekkenbodemspier aanspannen. Niet hard knijpen maar aanspannen, dan voel je hem loskomen van de stoelzitting zeg maar en dan rustig loslaten. Op het toilet plassen met een holle rug en niet meepersen tijdens het plassen (deed ik wel als ik ff snel wilde gaan) en met een bolle rug poepen. Verschillende houdingen met oefenen met aanspannen. Op een stoel zitten en over de tafel leunen dus schuin naar voren. En dan ongeveer 5x achter elkaar en 3x per dag. Je leert ook hoe je moet tillen en dan iets je bekkenbodemspier aan spant. Ik heb het idee dat het hier al werkt. Aarzel niet het is niet raar een zwangerschap en bevalling is een aanslag op je onderkantje!