hoi dames, ik heb een zoontje van 4 jaar en tot nu toe mag hij van mij niet alleen buiten spelen. ik moet er echt nog niet aan denken ben als de doods dat er iets gebeurt (vooral voor kinderlokkers) ik heb helaas ook niet een speeltuintje voor de deur , als ik een speeltuintje voor de deur zou hebben dat ik hem vanaf huis wel zou kunnen zien dan zou hij daar wel mogen spelen maar helaas dat heb ik nu niet. ik vraag me af vanaf hoe oud jullie je kindjes alleen buiten laten spelen, maar dan ook echt zo dat je ze vanaf huis niet gelijk kan zien. groetjes sapje
nou bij ons hier in de straat lopen ze al vanaf een jaar of 3 buiten maar dit is ook echt een speelpleintje maar er rijden wel autos
Mijn zoontje van (bijna) 3,5 jaar speelt wel eens buiten met de buurtkinderen. Een paar weken geleden kwamen ze voor het eerst aan de deur... anders had ik hem ook nog niet laten gaan. Maar goed, we wonen in een doodlopende straat, dus veel verkeer is er niet en hij mag alleen maar voor het huis, zodat ik hem (zoveel mogelijk) kan zien.
Ik denk dat je daar niets algemeens over kan zeggen. Hangt af van het kind, buurt, speelkameraadjes, etc. Maar ik denk dat ik 4 jaar wel wat jong zou vinden . Overigens niet vanwege kinderlokkers (die kans is echt zo goed als nul), wel vanwege het verkeer ... (niet alleen auto's maar ook brommers en fietsen)
Ik denk dat ik het zou beginnen te overwegen als ie een jaar of 6 zou zijn, als ie al een tijdje naar school gaat en een beetje begrip heeft over hoe het buiten op straat werkt.
bij ons nog lang niet hoor ze is ook 4 maar moet dr niet aan dneken nu hebben we zelf wel het voordeel dat we veel grodn hebben en ze dus thuis gewoon buitne kan. al zijn dr hier wle veel kindejs in de buurt die wel al buitne spelen vanaf 3 jaar. maar neehoor niks voor die van ons. ligt ook aan jezelf hoor denk ik. mijn schoonzusje doet het wel maar die is dus ook regelmatig dr kids kwijt. dan zoekt ze alles af en zitten ze doodleuk bij een vriendje binnen zonder dat ze het gezegt hebben en die jochies zitten in eeftijd van 4 tot 8 dus tja ook met 6 is het echt niet altijd al te doen . zo was hun oudste eens met zijn pamper aan op de driewieler gestapt en is ie helemaal naar oma gefietst aan de anderek ant van de stad een paar drukke straten over je zou dus zeggen dat ie haast wle geholpen ,oet zijn maar jah dat weet jen iet. het gaat dus niet alleen om de "enge mannen" maar goed een vaste leeftijd is er dus denk ik niet het lgit idd aan je eigen ideeen en gevoelens.
Hier mag mijn dochter sinds twee weken alleen buitensplen. Wij hebben samen afgesproken tot hoever ze mag komen en ga om de tien minutene vee kijken of ik haa nog kan zien. Ze heeft in deze twee weken al twee vriendinnetjes gemaakt. Ze is nu iets ouder als drie en half. Ze houdt zich etjes aan onze afspraken. Ik denk dat het erg aan je kind ligt. Mijn dochter is een kind dat goed aan de afspraak houdt. En de kinderen in de straat zijn iest ouder enzo hefet ze een akns om vriendinnen te maken wat dus al is gelukt. Verder op is ene pleintje waar ze heen kan. Ik heb er lang over gewikt, maar uiteindelijk haar toch de ruimte gegeven. Groetjes
Wow! Ik moet er nog helemaal niet aan denken en mijn zoon is net 3. Misschien ben ik te strict / bang, maar hij is nog NOOIT ergens helemaal alleen geweest, er is altijd iemand bij hem (wijzelf, opa&oma of hij is op het KDV). Zelfs even alleen thuis laten doen we niet. Ik zou echt bang zijn dat er iets gebeurt, zoals dat hij zich verwondt. Zou zo'n kleintje van 3 of 4 niet gaan (ver)dwalen? Wij wonen in een drukke stad in de Randstad, dat is uiteraard een andere situatie dan ergens op een dorp of in een rustige straat. Maar toch, drie jaar... is toch nog zo jong! Ben echt geschokt. (ik veroordeel niemand hiermee, ben oprecht verbaasd)
onze dochter is ook al alleen buiten maar ja ik woon alleen in een bos en er rijd hier geen auto en dat is even anders dan de randstad...........is geen vergelijk!
Hier gaat iris verlopig nog niet alleen naar buiten speelpleintje is aan de overkant van een weg waar ze best hard over de drempels rijden al kijken Iris erg goed uit doe ik het nog niet vind haar nog te jong ,, Ook is het een aardige hangplek aan het worden voor jongeren s,avonds dus ligt nog wel eens wat .. Moet er niet aan denken dat er wat gebeurdt vooral omdat alle kanten van de straat ook nog eens diep water is ze gaat dan wel niet vlak bij water staan maar vallen kan altijd natuurlijk .. Verder heeft ze gelukkig wel vriendinnetjes en vriendjes in de straat zelf waar ze lekker mee in de tuin kan spelen ze vermaakt haar prima .. Hier wordt het dus denk vanaf een jaar of 6 ofzo
hoi dames, bedankt voor de vele reactie, nou ben er wel over uit dat hij nu nog echt te jong is en 6 jaar lijkt me idd wel een leeftijd om er over na te gaan denken, ookal zou ik het ook dan nog lastig vinden denk ik, maarja dat zien we dan wel weer
Mijn zoontje wordt in oktober 6 en speelt nu denk ik sinds een jaar of 1,5 buiten. Er wonen heel veel kindjes in onze buurt en hij hoefde niet over te steken om met hun te kunnen spelen. Hij moest wel in de buurt blijven en komen melden als ze bij iemand binnen gingen spelen. Nu sinds kort mag hij van mij ook oversteken naar het speeltuintje aan de overkant. Wij wonen wel in een 30 km wijk...
Hier speelt onze dochter van bijna 5, alweer anderhalf jaar alleen buiten, wel alleen in de straat (ze weet precies hoever ze gaan mag) en de speeltuin zit vlakbij, schuin aan de overkant. De straat is hier van de kinderen en de auto's weten dat (er lopen hier vaak zoveel kinderen dat je niet eens hard zou kunnen rijden) ( nu ik me bedenk, ik kan haar boven wel zien, als ze op straat speelt) We hebben ook geen stoepen, dus automatisch spelen de kinderen dan op straat.
Ik denk persoonlijk dat het per kind verschilt en wanneer jezelf aanvoelt wanneer het kan. Ik ga dus nog geen leeftijd noemen, ik zie dat tegen die tijd wel. Ik vind het nu nog veel te vroeg!
mijn dochter van 2,5 speelt alleen buiten achter, wij wonen aan een plein, ik ga dan wel om de paar minuten kijken en er zijn altijd een hele groep kinderen buiten, zij weet ook dat als er een auto op het plein rijd dat ze op de stoep moet gaan staan en dat doet ze altyd netjes, heel vaak ga ik toch zelf mee is wel zo gezellig! maar ze vraagt heel vaak of ze alleen mag en ik wil haar toch het gevoel van zelfvertrouwen laten ervaren! en zij is echt een kindje waar je nu al heel goed afspraken mee kan maken! maar voor iedereen voelt het weer anders natuurlijk! gr
Idd afhankelijk van een hoop factoren. Onze dochter is 4 en speelt sinds vorig jaar zomer alleen buiten. Wij hebben dus wel een groot speelplein voor de deur, met hek erom. We wonen aan een straat die rond loopt, dus geen doorgaand verkeer. Hard rijden is er ook onmogelijk. En er is veel sociale controle, voordeel van een volksbuurt Nu hou ik het ook niet tegen dat ze daar speelt, want is wel erg cru, alle buurtkindjes buiten en ik zou ze binnenhouden. En dan bedoel ik, dat ze ze gewoon ziet spelen als ze door t raam kijkt. Vond het echt wel eng in t begin en ging echt om de 5min even kijken. Maar langzaam aan ga je het toch meer vertrouwen. Maar hadden we dit allemaal niet gehad en zou ik geen toezicht op dr hebben vanuit huis, dan was ze echt nog niet alleen buiten gekomen!
bij ons mag ze alleen bij het buurmeisje spelen in de achtertuin of anders bij ons in de achertuin. Het speeltuintje ligt te ver weg, en heb ik geen zicht o[p, dus daarvoor moet ze echt nog wachten... denk ook wel 5/6 jr
Hier is Dominique 3 1/2 jaar oud en we wonen in een nieuwbouwwijk met en grote speeltuin voor de deur, maar ze mag nog steeds niet alleen spelen. Er rijden auto's en ik vind haar simpelweg nog te jong en te klein. Ze is wel een meisje die zich goed aan afspraken zou kunnen houden, maar ik vind het nog te onverantwoordelijk. Dus wij wachten voorlopig nog..
wij hebben het voordeel dat we een behoorlijke tuin hebben die is afgesloten, dus hier mag onze dochter en zoon (22 maanden) alleen buiten spelen. wat het buitenspelen in de straat betreft, daar zeg ik nee tegen, dat mag ze nog niet. Denk dat als ze tegen de 6 jaar is, ik het wel aandurf.