ik heb een vraag. als je nou na je zwangerschapsverlof weer gaat werken en dan ontslagen word heb je dan recht op een uitkering? ik woon samen niet met geregistreerd partnerschap maar gewoon samenwonend.draait hij dan op voor alle kosten of kan ik een uitkering aanvragen?
Je kunt een uitkering aanvragen. Je moet zodra je ontslag hebt gekregen naar het CWI. Je krijgt dan een WW-uitkering. Uit mijn hoofd heb je daar een jaar recht op. Daarna zou je een bijstandsuiterking krijgen, maar omdat je samenwoont heb je daar geen recht op. Willen ze je ontslaan??
dus je hebt wel recht op ww maar niet een bijstandsuitkering.'? nou ja ww is al iets.ik weet niet zeker of ze me willen ontslaan ik krijg niet echt hoogte van mijn bazin.ze dwalen maar een beetje om me heen. ze heeft alleen oog voor me als ik werk weiger te doen ivm de zwangerschap.daarom wou ik even weten hoe dat zitten met een uitkering maar fijn om te weten dat je recht heb op ww.bedankt
In principe heb je idd recht op een WW uitkering maar er zijn wel allerlei voorwaarden. Heb je een vast contract? Dan kunnen ze je niet zo maar ontslaan. Doen ze dat wel dan moeten ze de juiste wegen bewandelen. (En ze mogen je niet ontslaan omdat je zwanger bent!) Doen ze dat niet dan moet je protesteren, anders krijg je geen WW of wordt je gekort. Heb je geen vast contract dan kunnen ze besluiten het contract niet te verlengen. Daar kun je niets aan doen maar je moet dan wel zorgen dat je direct (zeker maand voor einde contract) gaat solliciteren! Anders kun je gekort worden op je uitkering.. Ook zal UWV bij je werkgever navragen waarom het contract niet is verlengd. Mocht dat zijn omdat jou iets te verwijten is dan kan je dat ook (een deel) van je uitkering kosten. Kijk eens op www.cwi.nl of www.uwv.nl, daar staat van alles.
Wat Jetteke zegt, dat klopt. Maar als je naar het CWI gaat, kunnen zij dat in principe voor je uitzoeken. De werkgever moet namelijk beschikken over een ontslagvergunning van het CWI, in het geval je een vast contract hebt.
Je moet er wel aan denken dat als ze je willen ontslaan je wel eerst protest moet tekenen! En nooit ergens mee akkoort gaan! Want dan heb je GEEN recht op een ww uitkering!! Dus denk goed na voor je wat doet!!! En als het wel zo ver is moet je even naar het gerechts winkel heen bellen!! (Door heel Nederland aanwezig) en hun kunnen je gratis helpen met de papieren, want het kan een heel proses worden ik heb het zelf ook gehad en ben een half jaar bezig geweest!!
je hebt zowieso recht op een WW en dat is ong een half jaar... daarna zou je een uitkering aan moeten vragen... maar die word dan op hoogte van je partner gegeven... dus al verdient jou man genoeg krijg jij niks... dus is denk ik geen oplossing