Wat ik mij af vroeg: Waar denk je al aan tijdens het proberen zwanger te raken. Weet je bijvoorbeeld al of je blijft werken of niet en hoe je het met kinderopvang gaat doen, wiens achternaam het kindje krijgt (indien van toepassing) en al dat soort dingen. Of vinden jullie dat meer iets om je pas verder in het proces druk om te maken? Liefs Lila
We hebben het er al wel over gehad dat ik straks 3 dagen zal gaan werken. Maar verder hebben we het nog niet echt over kinderopvang gehad.
Wij hebben het al over een hoop dingen gehad tijdens het proberen. Met name over namen en werken. Maar we hebben een gesprek niet gevoerd, terwijl een vriendin van me dat wel aanraadde. Dat is namelijk over de vraag 'hoever gaan we voor een kind' (als het dus niet vanzelf was gegaan, bij wat voor soort behandeling zou de grens liggen?). Ik ben zelf van mening dat we dat pas zouden kunnen beoordelen als het zover zou zijn. Want je kan niet van tevoren inschatten hoe je over eicel of zaadcel donatie denkt (om maar een voorbeeld te noemen), als het niet de realiteit is, denk ik. Maar dat is dus persoonlijk, die vrienden van mij hadden al van tevoren met elkaar besloten dat ze geen donoren zouden willen, en ook geen adoptie. Waar je het ook over kan hebben is of jullie het geslacht willen weten bij de 20 weken echo (wij niet), en of je voor prenataal onderzoek gaat (doen wij ook niet). Dat zijn belangrijke dingen waar je niet tijdens je zwangerschap onenigheid over wilt hebben denk ik. De praktische zaken zoals kinderopvang enzo... of thuis/ziekenhuis bevallen, dat is allemaal pas nu een gespreksonderwerp.
Wij hebben het over heel veel dingen gehad. Ook omdat wij al een jaar bezig zijn nu. Ik heb pco en wordt hier momenteel voor behandeld. Dus ik vind het extra spannend omdat je niet weet of de clomid die ik straks krijg aan gaat slaan en hoe vaak een behandeling nodig zou zijn. Hoever we zouden gaan als het niet aanslaat hebben we nog niet besproken. Misschien naïef maar daar wil ik nu nog liever niet aan denken. We hebben het voor de rest inderdaad gehad over de opvang, hoe veel ik wil blijven werken, de financiën, de namen. Over eventueel trouwen, geregistreerd partner worden. Verbouwen en verhuizen. Wat we met de huisdieren doen als het kind allergisch blijkt te wezen. We denken graag vooruit haha. Maar het helpt je ook om jezelf een beetje voor te bereiden op wat komen gaat, al kan je daar natuurlijk nooit helemaal op voorbereid zijn.