Oh google, evil is thy name... Ik heb een GUO gehad omdat de placenta iets af leek te wijken bij de 20 weken echo. Wat een amnionstreng leek te zijn werd later ge-her-diagnosticeerd als een zgn. placenta circumvallata. Dat betekent dat er een omkrullend randje aanzit. Voor zover ik de uitleg begrepen heb. De gyn heeft me helemaal gerustgesteld, kindje was helemaal goedgekeurd net als met de SEO en met 32 wk krijg ik weer een GUO. Er is mij niks verteld over evt. risico's van een iets afwijkende placenta. Wel dat dit vaak in de loop van de zwangerschap verdwijnt. En nu lees ik op internet in allerlei naslagwerken toch wel wat anders. Niet dat het iets enorms is, maar soms leidt dit tot bloedingen in de tweede helft vd zwangerschap (ik heb uberhaupt geen bloedingen gehad tot nu toe, gelukkig), maar ook tot zeer vroegtijdig breken van vliezen Kut. Dit wilde ik niet weten, althans niet via google, ik had het wel bij de GUO willen horen, dus... WAAROM hebben ze mij niks verteld? Aan de vk heb ik niks, die wist bij de afspraak die volgde op de GUO niet eens wat een placenta circumvallata was. Ik donder toch weer een beetje van mijn roze wolk... Iemand ervaring hiermee?
Niet met een placenta circumvallata (wat een mooie naam), wel met google als bron van informatie.... Kun je beter niet te veel gebruiken. Als je je echt ongerust maakt, bel dan nog even naar het zkh dat je meer uitleg wilt over wat er nu is gezien. Lijkt mij dat je dan de gyn nog wel even te spreken kunt krijgen, kun je hem/haar alles voorleggen wat je op Internet hebt gelezen.
Ja, misschien dat ik dat wel kan doen. Ik zat in het UMCG en daar gaat het qua arts niet zo persoonlijk zeg maar. Ik heb geen idee wie mijn gyn was, behalve dat ze erg aardig was Ik heb me echt verbaasd over het gebrek aan kennis bij de vk (ze had op zijn minst vantevoren iets kunnen opzoeken... wat ik heb gelezen stond namelijk in een standaard werk dat bij de opleiding verloskunde wordt gebruikt, gewoon een 'textbook' zeg maar!). Ja, mooie naam he? En het was al een opluchting omdat het geen amnionstreng bleek te zijn (wat de vk dus dacht). Dat had volgens haar eerder een probleem kunnen zijn. Het helpt niet dat er bij een kennis van mij zoveel fouten zijn gemaakt dat ik mijn twijfels af en toe echt heb over wat ze weten en kunnen zien
Dat helpt zeker niet. En het helpt ook niet dat je een vk hebt die niet even met je meezoekt naar informatie, als ze het niet al gewoon weet. Misschien kunnen ze dan een willekeurige andere gyn aan de telefoon zetten? Meestal weten zij ook nog wel bij wie je op consult bent geweest hoor, dat leggen die UMC's meestal wel aardig vast. Gewoon je vragen stellen, dan snappen zij ook weer even dat er patiënten zijn die niet over alle kennis beschikken die zij wel hebben, maar die wel wat meer willen weten over wat er in hun lijf gebeurt.
Google zou verboden moeten worden voor zwangere vrouwen.. Hou de woorden van je arts in je hoofd, en niet meer gaan zoeken. Ik heb paar keer een verhaal gelezen over gebroken vliezen voor de 28 weken, en ik droom dus over gebroken vliezen. Continu ben ik aan het checken of mijn vliezen niet gebroken zijn..erg toch..
He meid, wat vervelend nu, het is nooit fijn als er 'iets' ontdekt wordt bij echo. Ik heb persoonlijk geen ervaring met afwijkende placenta, maar wel met afwijking op 20-wkn echo en horror-google verhalen. Bij mijn dochter was er sprake van een cyste in de hersenen bij 20 wkn en dat was meest waarschijnlijk onschuldig zei gyn, omdat de rest van echo wel goed was. Maar het moest wel gecontroleerd worden, moest met 28 wkn terug om te kijken of het dan weg was (indien onschuldig dan vrijwel altijd wel). Thuis met googlen kwam ik veel enge dingen tegen: kon passen bij Down en nog een hele rits (chromosomale) afwijkingen. Ik vond het toch wel erg spannend allemaal, bleef maar in mijn achterhoofd spoken: wat als er echt iets met mijn kindje is?? En als het echt onschuldig was, dan hoefde het toch niet gecontroleerd te worden? Maar goed, met 28 wkn was cyste idd weg en baby helemaal goedgekeurd (zo opgelucht!). Maar die tussenliggende 8 weken waren niet leuk, vooral dus om wat ik allemaal op internet gelezen had . Veel succes.