Hallo dames, Ik heb een vraagje.. in het begin van de zwangerschap ben ik veel afgevallen en zat ik uiteindelijk op een gewicht van 71 kilo. Vanaf een week of 16 ben ik begonnen met aankomen. Met 23 weken was ik in 4 weken tijd 5 kilo aangekomen. (in totaal 8 kilo vanaf die 71). Aangezien ik aankomen niet erg vind maar niet teveel aan wil komen als ik het kan beperken heb ik gematigd met snacks enzo. Nu ben ik inmiddels normaal gaan eten, af en toe wat lekkers, maar niet te gek zeg maar. Vandaag stond ik op de weegschaal en ben ik toch alweer 4,5 kilo aangekomen. En dat in 2,5 week tijd! En ik eet normaal! Mijn broeken pas ik nog gewoon (1 positiebroek die al wat strakker zat is nog iets strakker gaan zitten, maar niet echt dramatisch ofzo, moet alleen iets meer moeite doen hem over mijn billen te trekken zeg maar hahaha). Mijn buik is wel vrij snel gegroeid maar ja, dat lijkt me normaal toch? Ik houd voor zover ik kan zien geen vocht vast, geen overdreven dikke lichaamsdelen ineens waar een kuiltje in blijft als je erin drukt. Wa kan dit nou zijn? Als dit zo doorgaat dan ben ik aan het eind van de zwangerschap 35 kilo zwaarder! Dat is me wel iets te gek hoor! Liefs
Hoi Pretty mamma Kan het niet gewoon zo zijn dat je erg veel vocht vasthoudt? Ik kan haast niet geloven dat je anders zoveel vet opslaat. Kan geen andere verklaring vinden dan vocht. Matig anders de hoeveelheid zout die je eet! Wat zegt je vk ervan? Succes
Ik heb het nog niet met mijn vk erover gehad. Volgende week moet ik weer naar haar toe. Vocht vasthouden merk je toch met dikkere lichaamsdelen en/of kuiltjes als je erin drukt? Kan het zijn dat ik ineens veel vruchtwater aanmaak? Dat had mijn moeder wel steeds, ze was dan ook bij alle 3 enorm rond zeg maar haha
Ik weet het helaas niet. Had je graag willen helpen. Misschien is het wel het vruchtwater maar ik heb er zelf helemaal geen ervaring mee. Ben nog te vroeg en heb geen eerdere zwangerschappen achter de rug. De vk moet het wel weten toch?
Ik heb de vk gesproken.. Ze zegt dat het misschien vocht is, daar wil ze het nu op houden.. Maar ze gaan het goed in de gaten houden en als het niet binnen nu en een korte periode stabiliseerd dan gaan ze verder onderzoeken. Ik ben wel een beetje bang geworden voor zwangerschapssuiker ofzo.. Bah, moet er niet aan denken. Niemand anders die weet wat het zou kunnen zijn?
Zwangerschapsdiabetes heeft niks te maken met hoeveel je aankomt! Als er aanleidig toe is, kan je vk een glucosedagcurve laten doen. Aanleiding kan zijn: hoog start-BMI, diabetes in familie, heel veel dorst. Ik kwam rond de 20 weken ook ineens veel meer aan en nu weer, maar dat is niet omdat ik meer eet, maar omdat ik vrijwel geen beweging meer heb door de BI en omdat ik erg veel vocht vasthou; enkels als olifantenpoten!
Ik dacht dat als je ineens meer vruchtwater aan gaat maken je ook een kans zou hebben op zwangerschapssuiker. Mijn start-bmi was iets te hoog (was ongeveer 3 kilo te zwaar) en er zit heeel veeel suikerziekte in mijn familie. Maar omdat mijn ouders of zussen het niet hebben vonden ze het in het begin geen risico. Verder heb ik wel de laatste weken meer dorst, en moet dus ook heeeeel vaak naar de wc.. Ook transpireer ik ineens veeel meer dan ik gewend ben. Ik heb veeeeel meer zin in zoet (maar omdat ik de weken daarvoor al 5 kilo was aangekomen heb ik me redelijk ingehouden zeg maar). En verder krijg ik voldoende lichaamsbeweging, zeker met het mooie weer. Ik heb geen uiterlijke kenmerken die vocht kunnen verklaren, maar weet niet of ik zonder die kenmerken ook veel vocht vast kan houden. Ook ben ik verder niet echt dikker geworden (alleen mijn buik) kan mijn broeken nog gewoon aan en shirts kan ik in principe ook nog gewoon aan (op de groeiende buik na). Ik neem aan dat als het allemaal vet was geweest dat ik toch een heel stuk krapper in mijn kleding moest zitten nu toch?
Je krijgt ook wel groeispurten rond deze tijd en je baby groeit ook meer. Je komt in deze tijd gemiddeld veel meer aan. Ik denk niet dat het wat raars is. De een komt veel aan de ander minder. En je hoeft niet veel te eten om veel aan te komen.
Maar zou het dan niet zo doorgaan? Wil niet 35 a 40 kilo zwaarder zijn aan het einde van de zwangerschap. Vind het niet erg om aan te komen voor ons kleintje maar om nou straks boven de 100 kilo te wegen is wel echt erg met mijn startgewicht. Hoe krijg je er dat dan ooit nog af?
Hoeveel je aankomt heb je voor een groot gedeelte zelf in de hand. Als je nog lekker kan wandelen en fietsen; doen! En gezond snaaien; extra boterham, stuk fruit! Ik had een start-BMI van 30 en dat in combinatie met een grote baby tijdens de 20-weken echo was de reden voor een gluco-test, maar ik had geen zw.suiker. Een teveel aan vruchtwater zouden ze gezien moeten hebben met de 20-weken echo. Je zou je vk er om kunnen vragen?
De vk houdt het nu nog op vocht, maar vond dat die periode eigenlijk voorbij was.. Mocht het aankomen zo doorgaan dan gaan ze verder onderzoeken zei ze. Maar nu weet ik niet waarop ze willen onderzoeken zeg maar. Ik had trouwens aan het begin van de zwangerschap al wel een vrij hoge glucose maar was nog wel goed. Maar weet niet of dat invloed heeft op de glucose gehalte van nu. Anders moet ik maar even bij de ha ofzo glucose laten prikken. Dan weet ik in ieder geval dat als die daar gewoon goed is het daar niet aan ligt.. is hij daar te hoog kan ik gelijk mijn vk weer opbellen.
Als je vocht vasthoudt, dan zie je dat hoor; aan enkels, kuiten, knieeen, handen. Als je daar zachtjes in drukt, wordt het wit eh het doet zeer en de huid voelt strak. 1 vingerprikje op glucose heeft weinig zin. Je kan het best om een glucosedagcurve vragen, dan prik je 1x nuchter en nog 3x na ontbijt, lunch en avondeten. Dan pas krijg je een goed beeld. Maar als de vk dat niet nodig vindt, dan zal het wel niet nodig zijn? Hoeveel ben je nu in totaal aangekomen? Ik ga nu wat harder, maar tot achterin de 20 weken, kwam ik gemiddeld een halve kilo per week aan. Dus met 25 weken was dat in mijn geval 12/13 kilo. Netjes volgens mijn vk.
Als ik in mijn huid druk zeg maar dan wordt het wel wit, maar dat heb ik volgens mij altijd gehad. Verder zijn ze naar mijn weten niet dikker (enkels, kuiten, vingens enz...) Niet dat het mij opvalt in ieder geval. Ik dacht door de ha zo'n prikje te laten doen omdat die dan toch ook te hoog zou moeten zijn? En als die te hoog is kan ik via de vk een dagcurve regelen zodat ik kan zien of het een momentopname was of dat hij echt te hoog is. Wel merk ik op dat de laatste weken ik ineens heel veel transpireer. En normaal echt niet met dit weer haha. Maar dat kan ook misschien een andere reden hebben. Hierbij zal ik even mijn gewicht geven van de controles. Begin zwangerschap -76 kilo 11 weken zwangerschap -71 kilo 15 weken zwangerschap -71.5 kilo 19 weken zwangerschap -73 kilo 23 weken zwangerschap -78 kilo 25.2 weken zwangerschap -82.5 kilo
Dus met ruim 25 weken 6,5 kilo aangekomen, meid; ik vind dat echt niet veel! Da's gemiddeld 0,3 kilo per week. Als die trend zich doorzet kom je uit op ruim 10 kilo, da's hartstikke netjes! Een gemiddelde baby met toebehoren weegt 12 a 13 kilo! Baby, placenta, vruchtwater, extra bloed, melkklierweefsel, vetreserves. Maak je maar niet te druk, het is normaal hoor dat je aankomt als je zwanger bent!
mijn vk rekent vanaf het gewicht van 71 kilo.. moet ik dan vanaf het startgewicht rekenen? Ik ben de eerste weken afgevallen door minder te eten, heb niet gespuugd ofzo.. (ik weet dat als je spuugd het er daarna weer snel op zit).
Nou ik kan morgen al 1x nuchter en 1x na ontbijt bloedprikken op zwangerschapsdiabetes. Maandag krijg ik de uitslag.
Ik ben de laatste 2 weken van de zwangerschap enorm verdikt en dit kwam volgens mijn gyn wel door zwangerschapsdiabetes?