onze dochter van 7 mnd heeft nu twee doorkomende onder tandjes, dit zijn haar eerste twee. Sinds drie nachten waarvan vannacht het ergste is ze ontzettend overstuur, huilerig en hangerig. Ze wilt niet slapen, niet spelen helemaal niets, als je met haar op de arm loopt is het goed. Ze is soms ontroostbaar en lijkt dan wel in shock. Hebben haar dexe nacht bij ons in bed genomen en heeft ze al met al ongeveer 4 uur geslapen. Het is zo zielig, maar voor ons ook erg vermoeiend. Heeft jullie kindjes er ook zo een last van? We smeren trouwens dentinox
Hier is het nog niet zo erg als bij jou. Hij is erg hangerig, huilerig en zijn emmertje is snel vol. Daarnet liet hij een speelgoedje omvallen --> goed voor een huilbui van een aantal minuten Wij smeren teejel afgewisseld met een balsem voor eerste tandjes (wordt gegeven aan kinderen jonger dan 5 maanden). We hebben hem een paar avonden voor het slapengaan een lepeltje dafalgan gegeven. Dit zorgde dat hij goed kon inslapen en ook doorsliep.
Dan breekt je hart he. Harley huilde dan ook echt zo erg, en kon tijdens een huil als verdoofd naar een punt blijven staren. Strelen, knuffelen, zachtjes tegen praten, niets hielp... Ze werd alleen maar spinnijdig. ...Totdat we een bijtringetje in de koelkast gingen leggen. Echt, ik heb werkelijk nog nooit zo'n opluchting bij een kindje gezien. En dat voor zoiets simpels. We vergaten hem wel eens terug in de koelkast te leggen, en toen was een vinger van mama, onder de koude kraan gehouden, een prima vervanger. Sterkte, het doet soms echt zeer, die tandjes bij die hummeltjes.
Hier ook een drama, heel erg zielig idd. De onderste 2 zijn door gelukkig, dus ik dacht gelukkig even rust, niet dus, vannacht weer huilen, huilen, huilen, heel erg zielig, heb ze uiteindelijk om 3:30uur een zetpilletje gegeven, daarna is ze in slaap gevallen. Heb het idee dat nu de bovenste 2 tandjes doorkomen, kan dat zo snel achter elkaar weet iemand dat misschien? De onderste 2 is het puntje nu de ene 2 weken van door en de andere precies een week later, kan het nu al zo snel dat de bovenste komen...? Ik geef ze hier een koude bijtring en Chamodent van vsm dat lijkt wel wat te helpen.....hopelijk zijn ze gauw door, wánt is echt sneu voor die kleintjes.
Hier is het ook steeds drama. Nu komt de eerste kies door en ze krijst het af en toe echt uit van de pijn. Zo zielig. Ik geef gewoon een paracetamol als het heel erg is en dentitox en bijtringen niet meer werken.
Vreselijk he die tandjes. Hier is de eerste inmiddels wel helemaal door, maar de tweede is nog bezig. Afgelopen nacht hebben we hem een lepeltje vloeibare Sinaspril gegeven, nadat we al een aantal nachten niet meer dan losse kwartiertjes geslapen hadden. Dat hielp wel, hij heeft daarna 2 uur geslapen, toen even wat gedronken en daarna nog 2 uur geslapen. Verder geven we hem wel Chamodent. Dentinox heb ik idd ook nog liggen, kan ik ook nog wel eens uitproberen.
Als ze maar 4 uur geslapen heeft op een nacht, geef dan ook even 3 keer per dag een zetpil! Zoveel pijn dat ze zo weinig slaapt, is niet goed voor haar en niet fijn voor jullie! Herkenbare drama's trouwens
O, en een draagdoek is ideaal met dit soort dagen! Hier is op dit moment ook niks goed, maar in de doek is ze wel vrolijk
Ooo hier ook, en nu lijkt het weer even wat rustiger maar tandjes nog niet goed door, voel al ruim een maand 2 puntjes....wij gebruiken lidocaine van de apotheek.
Wat bij ons ook heel erg helpt tijdens het doorbreken zijn de tandenborstels van nuby. Het is echt zijn favoriete stuk 'speelgoed'. Ik ga niet weg zonder. Hij neemt geen speen, maar vindt dit super om op te knagen. Ik bedoel deze: http://www.paradisio-online.be/images/on/146/on146954.jpg
Bedankt voor jullie reacties, Inmiddels zijn de onderste twee door, ze heeft er af en toe toch nog flink last van. Volgens mij zit ze ook net in een sprongetje, slapen overdag hoeft voor haar niet meer. Savonds is ze kapot moe en valt ze onder de fles zo in slaap. Nu is ze wel steeds om 0530 wakker en draait ze zich om naar haar buik en dan komt ze nirt meer terug en dan is het weer huilen Vind het zo zielig soms, maar zijn die periodes...