Mijn dochter was 6 weken te vroeg geboren doordat ik zw.verg. had. Alles is goed gegaan met ons allebei en nu 2,5 jaar later moeten wij nog naar het nazorgbureau. Dit totdat ze 4 jaar is. De ene keer zien we een kinderarts, dan een jeugdverpleegkundige, CB-arts, fysio of logopedist. Nu lees ik bij anderen dat die dit niet hebben. Mijn man zegt dat dit ook voor het eerst is dat ze dit doen. (In Dordrecht.) Hebben anderen hier dit ook? Ik zie andere mensen bij het nazorgbureau dan bij het gewone CB, waar ik voor mijn zoontje kom.
Nee wij hebben alleen 2 keer een vervolgafspraak met de kinderarts gehad toen Simone thuis was (naast de afspraken met het CB) en die vond het daarna wel welletjes We gaan nu alleen nog naar het CB.
Onze zoon is met 32 weken geboren en wij moeten sowieso de eerste 1,5 jaar op controle komen bij de kinderarts en follow-up verpleegkundige en volgens mij wordt dit ook in veel ziekenhuizen gedaan.
nog nooit van gehoord. Hier ook 6 weken te vroeg. Mijn dochter liep tot 6 maanden bij de kinderarts. Verder niks.
Frappant! Mijn man zei al dat het in ons ziekenhuis nieuw was en voorop liep met prematuren(na)zorg. Op zich vind ik het wel prima, zeker als ik hoor hoe het 'gewone' CB soms moeders/vaders zo onzeker maakt. Hier zijn ze altijd erg van 'vertrouw op je gevoel, vaak is dat het beste..'
Wij hebben het hier ook, misschien wel zelfde plaats? Idd tot 4e jaar en alles bij elkaar, ben er erg blij mee! Had er bij mijn oudste ook moeten zijn
Onze dochter is ruim 6 weken te vroeg geboren en bij het ontslaggesprek werd aangegeven dat ze naast het CB de eerste vijf jaar onder controle van de KA zou blijven staan. Dit om te monitoren of ze alle achterstanden goed inhaalt of dat er wellicht op tijd ingegrepen kan worden. Dit aangezien het CB hier minder ervaring heeft met prematuren. Overmorgen mogen we voor de 2e keer naar de KA, maar de vorige keer hebben ze niet veel anders gedaan dan het CB. Meten, wegen en reflexen testen. Ben benieuwd dus naar donderdag.
Nooit van gehoord. Hier zijn ze tot 2 jaar op controle geweest bij de ka. Dat stelde niks voor, was meten, wegen en luisteren naar de longen. Waar ik echt iets aan had was de fysio totdat ze konden lopen. Dat was hier standaard nazorg voor prematuren. Ik heb enorm veel van haar geleerd, en ze heeft me veel onzekerheid weggenomen.
Hai, Wel van gehoord, ken n andere mamma en heeft wel prematurennazorgbureau. Wij niet, tot 6 mnd. bij KA, nu toch langer ivm andere problematiek, naast de vroeggeboorte. En daarnaast naar t CB. Lijkt mij wel een uitkomst hoor dat prematurennazorgbureau. Moet morgen weer naar het CB en vraag me toch af wat ik daar moet. Daarbij niet prettig om daar tussen alle "normale" baby's te zitten... Misschien moet ik daar toch maar eens aan wennen zo langzamerhand... Dat onze kleine zo "anders" is. Wij hebben geen follow up voor de vroeggeboorte en vind dat toch een beetje vreemd... Wij hoeven geen follow up, omdat ze + 32 weken is. Meer mamma's die niet in de follow up hoeven?! GRTZ.
Bij ons komt ook de kinderfysiotherapeut aan huis en dat vind ik zeer zeker een meerwaarde. We hebben zoveel aan haar en aan de oefeningen en tips die ze ons geeft. Zou ik echt aan iedereen aan willen raden, ook al is op het eerste gezicht alles goed. Was bij ons ook, maar ze volgt onze zoon totdat ie kan kruipen. Ook hebben wij een logopediste die aan huis komt, maar dat vind ik minder toegevoegde waarde hebben. Ze kijkt hoe ie drinkt etc, maar dat gaat goed, dus ga ook met haar afspreken dat ze niet meer elke 2 weken hoeft te komen.
Hier ook alleen tot een half jaar bij de kinderarts gelopen. Daarna enkel bij het CB geweest. Hier dus ook nergens een follow-up.
Ik heb er nog nooit van gehoord. Onze zoon was tot zijn 2e jaar onder controle van de neonatoloog en de kinderarts. (Hij heeft 8 weken op de nicu gelegen van het UMCG en daarna nog 4 weken high care van het Martini ziekenhuis) Tijdens de bezoekjes aan de kinderarts zat er ook standaard een fysio bij, maar hij heeft zich (wonderbaarlijk) gewoon ontwikkeld en heeft geen fysio nodig gehad. Verder gewoon de bezoekjes aan het CB.
Ja, hier ook naar het prematurennazorgbureau geweest. Zelfde regio, nl. Gorinchem (net als Dordrecht ook Rivas-gebied). Op zich wel makkelijk, weet alleen nog steeds niet wat ik aan de twee afspraken bij de orthopedagoog heb gehad, maar ja. Het hangt een beetje van de ontwikkeling van het kindje en je eigen wensen af hoelang je onder controle blijft bij het nazorgbureau. In principe houden ze aan dat als een kindje zich goed ontwikkelt en er verder geen bijzondere dingen zijn, ze onder controle blijven tot het kindje gaat lopen. Daarna kan het reguliere CB de controles overnemen. Hier was dat na 14 mnd. zover. De BMR prik heeft de kleine nog op het nazorgbureau gehad, de volgende afspraak staat gepland bij het reguliere CB.
ik zou het eerlijk gezegd wel fijn vinden liever zoiets dan het CB weet nooit wat ik daar eigenlijk doe al hebben we wel een fijne CB maar ja vind alles zo dubbelop en KA en de follow up en dan het CB..
Het is iets wat lang niet elk zh heeft. Ben er zelf ook geweest. Als je naast de ka en verpleegkundige ook fysio, logo en ortho nodig hebt dan is het makkelijk. Alles zit bij elkaar op 1 ochtend of middag tegelijk. Ga zelf liever naar het cb. Maar wij hebben een fijn cb
hier gaan ze ermee beginnen. Wij zijn inderdaad bij de KA en logo. Fysio komt thuis. Daarnaast ook nog CB. Toch loopt het allemaal wel Weet niet of het zin heeft over te stappen of dat dat automatisch gaat.
Hoi, In de Regio Gouda heb je ook nazorg voor prematuren (tot 4jr), heet hier de Go-poli. Voordeel is dat je alle afspraken gecombineerd hebt (ka, inentingen) en dat je uit voorzorg gezien wordt door de fysio/logopedie. Zo kunnen ze de ontwikkeling goed volgen en indien nodig tijdig ingrijpen :O) Ben er zelf wel erg blij mee. De wijkverpleegkundige komt trouwens altijd thuis, zodat je alleen 1x per zoveel weken naar de poli hoeft.
Niets van gehoord. Wij moeten naar de ka (morgen) en ik weet ook nog niet hoe vaak hij daar heen moet en tot welke leeftijd. Verder maandag naar cb voor de eerste keer. De wijkverpleegkundige is wel al bij ons thuis geweest.