IVF lange of korte protocol?

Discussie in 'Vruchtbaarheidsbehandelingen' gestart door mariska11, 1 nov 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. mariska11

    mariska11 Bekend lid

    26 apr 2011
    695
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik weet dat je bij IVF twee verschillende protocollen hebt: het lange en het korte. Maar hoe lang is het lange protocol en hoe kort is het korte?
    En in hoeverre is dit traject te vergelijken met IUI (waarbij je Puregon en Pregnyl gebruikt)?

    En waarom heeft je arts gekozen voor het lange/korte protocol?
     
  2. Sophy

    Sophy VIP lid

    28 aug 2011
    5.881
    2.882
    113
    Noord-Holland
    Volgens mij is het lange protocol beginnen met 1mnd de pil en daarna decapeptyl + stimuleren; bij het korte protocol begin je meteen met decapeptyl + stimuleren.
    Het lange protocol zou een betere kwaliteit eitjes geven. Ik dacht dat ze het ook gebruiken om zeker te zijn dat je eierstokken helemaal rustig zijn voordat de stimulatie begint.
     
  3. Krabje

    Krabje Fanatiek lid

    8 dec 2011
    3.556
    2.023
    113
    Bij mijn was lang protocol: minimaal 3 weken pil. 10 dagen deca en dan stimuleren.

    Kort protocol. Ook 3 weken pil. Op cd 2 beginnen met deca en op cd 3 al beginnen met stimuleren.
     
  4. Linda18

    Linda18 Actief lid

    18 sep 2011
    240
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hier ook het lange protocol, waarom daar precies vanuit het ziekenhuis voor is gekozen weet ik niet. Globaal zag dat er bij mij zo uit (maar dit zal per ziekenhuis iets verschillen): Eerst minimaal 21 dagen aan de pil, vervolgens zo'n 10 dagen decapeptyl of lucrin en na de uitgangsecho stimuleren met puregon of gonal F. Indien er voldoende grote follikels zijn dan ovitrelle of pregnyl. Ik had binnen zo'n 14 dagen wel de punctie maar bij sommigen duurt dat langer. Na punctie 3 X daags utrogstan pillen vaginaal inbrengen.

    In hoeverre het te vergelijken is met iui: Je gebruikt al medicatie tijdens iui dus het prikken is op zich hetzelfde. Tijdens ivf gebruik je meer medicatie (pil en decapeptyl/lucrin wordt volgens mij nooit gebruikt bij iui en hiervan kan je wel overgangsverschijnselen krijgen). Bij ivf worden er normaal meer follikels gestimuleerd dan bij iui en bij iui heb je geen follikelpunctie en terugplaatsing, bij iui alleen inseminatie.
    Persoonlijk vond ik iui veel relaxter dan ivf. Doordat bij ivf een punctie plaatsvind is het toch wat belastender. Het verschilt per persoon hoeveel last je er van hebt. Ik vind het geen feest maar wel te doen (indien je het wel een paar dagen rustig aan doet na de punctie)
     
  5. Caruli

    Caruli VIP lid

    15 nov 2007
    31.699
    92
    48
    Zorgverlener
    Noord - Brabant
    Hier bij alle ivf behandelingen lange protocol.
    Strip pil bij de laatste 4 pillen beginnen met spuiten van lucrin en zodra de ongi kwam daarna beginnen met stimuleren met gonalf.
     
  6. mariska11

    mariska11 Bekend lid

    26 apr 2011
    695
    0
    0
    NULL
    NULL
    Bedankt voor jullie reacties dames. Ik dacht echt dat je met het lange protocol eerst drie maanden aan de pillen moest ofzo, maar het is eerder een paar weken zo te lezen.

    Nog even afwachten of we dit circuit daadwerkelijk in moeten, maar als het zo is dan weet iig wat me in december/januari te wachten staat.
     
  7. Sneeuwmees

    Sneeuwmees VIP lid

    11 feb 2010
    11.066
    166
    63
    @Mariska: in mijn zkh hebben ze voorkeur voor het lange protocol, omdat ze daar wat makkelijker nog wat mee kunnen sturen. Voor de punctie en tp moet ik naar een academisch zkh en als er in die week geen plek zou zijn voor de punctie (of door een andere reden), kunnen ze met wat langer Decapeptyl doorspuiten zo de cyclus een beetje bijsturen.
    Bij mijn lange cyclus ben ik op dag 21 na m'n menstruatie begonnen met Decapeptyl spuiten. En dan ca. 2 wkn erna begonnen met Puregon. Ik ben toen op 12 juni begonnen met de eerste spuit zetten en heb rond 20 juli mijn punctie gehad. Dus dat was met recht een heeeel lang spuitprotocol. Dit had te maken dat ik dus al een week langer Decapeptyl moest spuiten en omdat mijn eitjes wat moeizamer op gang kwamen. Normaal is het dus wel wat korter.
    Afgelopen poging heb ik een kort spuitschema gehad. Ik ben op dag 3 voor een fm geweest, kreeg toen een spuit Elonva toegediend en toen een paar dagen later Orgalutran (= ongeveer hetzelfde als Decapeptyl) en toen de Puregon. Ik ben op 2 oktobrer begonnen en had op 18 oktober mijn punctie. Dus dat was op zich wel lekker snel (en ik moet. Helaas niet met het gewenste resultaat.
     
  8. nana1980

    nana1980 Fanatiek lid

    27 aug 2010
    1.044
    1
    0
    NULL
    NULL
    eerlijk gezegd snap ik het nog steeds niet:

    lang protocol: heeft dat te maken met pil slikken of met de duur vanaf je menstruatie tot spuiten met deca.? Ik heb geen pil gebruikt maar moest na 21 dg met deca beginnen. Volgens mij is dat ook een lang protocol......
     
  9. Jessi79

    Jessi79 Fanatiek lid

    4 jan 2012
    4.818
    2.678
    113
    Volgens mij is het zoals Krabje zegt, dat je met het lange protocol eerst een dag of 10 of 14 de deca spuit voordat de gonal-f (of ander merk) erbij komt. Bij het lange protocol start je dan meestal eerst een paar weken met de pil voordat je met de deca start. Reden hiervoor is dat het ziekenhuis het dan inderdaad beter kan inplannen.
     
  10. Krabje

    Krabje Fanatiek lid

    8 dec 2011
    3.556
    2.023
    113
    Met lang en kort protocol slik je allebei minimaal 3 weken de pil.

    Met lang protocol spuit je eerst 10 dagen deca om je eigenhormoonhuishouding plat te leggen. Daarna ga je pas stimuleren.

    Met kort protocol slik je dus ook eerst de pil maar daar begin je op cd 2 met deca en de dag erna al met stimuleren. Hierbij maak je gebruik van je eigen hormoonhuishouding.

    Ik heb beide schema's zelf al eens gehad. Dus weet er wel iets over. Dus als je vragen hebt dan hoor uk het wel
     
  11. nana1980

    nana1980 Fanatiek lid

    27 aug 2010
    1.044
    1
    0
    NULL
    NULL
    ik snap het....het gaat dus dus niet om wel/niet pilgebruik maar om de duur vd periode waarin Deca wordt gespoten!
     
  12. Krabje

    Krabje Fanatiek lid

    8 dec 2011
    3.556
    2.023
    113
    Yep!
     
  13. Happy1978

    Happy1978 Bekend lid

    15 apr 2011
    502
    0
    0
    Hier kort protocool. Dat is bellen op eerste dag van je menstruatie of je mag beginnen, dan start je eerst met decapteptyl en vanaf dag 3 met gonal-f. Ik spuit totaal dus maar een dag of 14 daarvoor niet aan de pil geweest. Ik meen dat dit juis het korte protocool is. Het lange is juist eerste aan de pil.
     
  14. nana1980

    nana1980 Fanatiek lid

    27 aug 2010
    1.044
    1
    0
    NULL
    NULL
    hmmm, jij dus ook al ''in de war'';)?? Ik denk toch dat het niet zit in pilgebruik maar in duur van spuiten en als je lang protocol gebruikt, spuit je veel langer dan 14 dagen.....Just like me
     
    crystals vindt dit leuk.

Deel Deze Pagina