Ons meisje is inmiddels 4 weekjes oud en de laatste 2 weken vermoed ik dat ze verborgen reflux heeft. Vooral de laatste dagen horen we haar voeding terugslikken en soms er ook half in stikken (kokhalzen en het dan niet goed wegkrijgen). We gebruiken friso ha met 1 schep nutriton. Ik heb het idee dat ze door de nutriton er half in stikt (omdat het niet helemaal omhoog komt). Gister bij het CB geweest en het erover gehad. Het advies was om een beetje te spelen met de dosering van nutriton: minderen of weglaten zodat ze het beter kan wegslikken. Ze lijkt geen last te hebben van de omhoogkomende melk, behalve op het moment zelf als ze het niet weggeslikt krijgt (dus geen duidelijke pijnklachten/huilen). Verder ruikt ze regelmatig zurig, heeft ze vaak de hik en steekt ze vaak haar tong uit. Overdag slaapt ze slecht en wil ze niet weggelegd worden. Ik ben nu begonnen met inbakeren, kijken of dat helpt. We zijn met de nutriton begonnen omdat ze heel gulzig is: ze dronk haar fles binnen 10min op, soms wel in 3 minuten en liet een hoop melk langs haar mond lopen. Met de nutriton en de dental speen doet ze er 20-25min over, morst niet meer en lijkt ze beter verzadigd te zijn. Ik zie het dus niet zo zitten om de nutriton helemaal weg te laten. Iemand ervaring hiermee? Is het misschien handig om de nutriton te verhogen of blijft ze dan last houden van omhoogkomende/vastzittende melk??
Vind ik lastig te zeggen. Waarom ga je niet eens langs de huisarts om te vragen wat zij er van vinden? Hebben wij met ons zoontje ook gedaan en wij kregen medicijnen en toen ging het heel goed. Succes!
Ik zou met medische dingen niet naar het cb gaan, maar naar de ha. En als je echt denkt aan reflux -wat goed zou kunnen- dan zou ik niet nu ook al gaan inbakeren. Wat ook goed kan helpen tegen slecht slapen én omhoog komen van voeding: op de buik slapen.
KLinkt inderdaad als verborgen reflux. Over de nutriton zijn de meningen verdeeld. Bij ons zweert de KA er bij, maar er zijn ook genoeg mensen die zeggen niet doen. Als je dochter zonder minder last heeft dan met, dan zou ik kijken wat er gebeurd als je het minder gebruikt. Wel dat zurige ruiken in de gaten houden hoor, want als je te lang doorloopt kan de slokdarm geirriteerd raken. Bij ons werkte inbakeren wel. Ons zoontje kon ingebakerd in ieder geval de rust vinden om in slaap te vallen. Moet wel vaak heen (meestal na 50 min.) om hem weer verder te helpen slapen.