Vandaag (erg laat maar door verhuizing en werk) voor de 3e prikken naar het CB geweest en bij het wegen en meten gemerkt dat ons hummeltje te weinig ggroeid is de afgelopen weken Het was al wel een kleintje maar nu wijkt ze wel heel erg veel af van de curve en daar voel ik me als borstvoedende moeder natuurlijk vreselijk schuldig over Nikki zelf is een blij, vrolijk en actief kindje dus daar is niks mis mee alleen ik zit nu jankend achter de computer..Bah, wat een K-dag!
Ondanks dat alle CB's voor borstvoeding zijn toch maar bijvoeden met kunstvoeding en dinsdag weer terug om te wegen en als ze dan nog niet genoeg gegroeid is worden we doorgestuurd naar een kinderarts om te kijken waar het vandaan komt dat die hummel niet groeit...
He Sjalleke, is het de standaardcurve? Die is gebaseerd op kv-kindjes... Bv-kindjes groeien ong. de eerste 4 maanden harder dan kv-kindjes en daarna minder hard. Op www.borstvoeding.com kun je de curve van de WHO vinden die gebaseerd is op alleen bv-kindjes en kun je kijken of ze daar ook afwijkt.
Idd net wat stranger zegt BV kindjes groeien "anders" dan KV kindjes, op het eind komt het wel op hetzelfde uit. Wat ook belangrijk is dat je kindje je borst helemaal leeg drinkt, en zo dus ook de voedzamere achtermelk krijgt. Daar moet je kindje tenslotte op groeien.
Hé meissie, hoeveel was je kindje dan gegroeid ? En wat de andere zeggen, fv of bv curve zit verschil tussen.
in 7 weken maar 240 gram en 1 cm dus dat is wel heel erg weinig..... Ze krijgt nu 2 flesjes KV op een dag omdat ik met kolven ook merk dat er minder komt en ik nu van 2 voedingen nu zeker weet hoeveel ze binnen krijgt En ons dametje laat zich echt niet dwingen, hebben ze gisteren op het KDV ook geprobeerd maar als ze niet wil weigert z pertinent... Klein eigenwijsje, nu al Maar dank je wel voor jullie lieve reacties!
Ik wil je toch de tip geven om te blijven kolven, als je met bv door wilt gaan. Zodra je een bv gaat aanvullen met kv, dan kan je dochter "lui" gaan worden met als resultaat dat ze bij jou minder wil drinken en dat je vervolgens minder productie krijgt. Wat wel erg belangrijk is, is dat je dochter gelukkig wel een vrolijke blije en actieve baby is. Bovendien als je kindje actief is (leren omrollen, tijgeren over de vloer) dan gaat de groei ook niet zo snel he, ze kunnen zich maar op 1 "ding" tegelijk richten, de ene keer is dat een motorische ontwikkeling en de andere keer een gewichtstoename. Succes en blijf vooral ook je eigen "instinct" volgen. Groet van Kiki
Hoi Sjalleke, ik heb ook teweinig voeding en geef na elke voeding een halve voeding in de fles erbij. Het is erg frusterend he als je niet weet of je kindje genoeg hebt, ik vind dat ook er moeilijk. Mijn kindje wordt ook goed in de gaten gehouden of het groeit omdat het ook te weinig was gegroeid maar met de kv erbij gaat het gelukkig goed. Al weet ik niet hoe lang ik dit vol houd omdat het erg bewerkelijk is en veel tijd en emotionele energie kost. Veel sterkte er mee.
Hoi Sjalleke, Misschien kunnen ze je op het borstvoedingsforum nog tips geven hierover. Of kijk eens op http://www.borstvoeding.com/kindjeaande ... _melk.html en http://www.borstvoeding.com/kindjeaande ... enoeg.html Trouwens, als Nikki verder blij, vrolijk en actief is, zoals je zegt (en alert is en voldoende plasluiers heeft) lijkt het me dat er niets aan de hand is. Succes met de borstvoeding ! Mriek