Hallo, aangezien maandag hier de scholen beginnen worden we hier digitaal alvast op de hoogte gebracht over de nodige dingen zoals wie kan er nog meerijden bij het schoolreisje ( word hier op het begin van het schooljaar gedaan) En andere zaken zoals gymles ect. Maar nu kwam er ook de mededeling dat vanuit pedagogisch oogpunt ouders niet meer welkom zijn bij het vieren van de verjaardag van je kind.ik vond het toen de oudste begon op school al heel raar dat er niks meer mocht worden meegegeven om uit te delen maar omdat er vanuit school in de kleuterklassen tenminste wel aan iedereen een sticker mocht worden geven kon ik mij daar bij neerleggen. Maar dit? Vind ik wel heel raar. Of stel ik mij aan? Wat vinden jullie van dit in mijn ogen plotselinge besluit?
dat ouders er niet bij mogen zijn bedoel je? Dat mag bij ons sowieso niet. Trakteren mag hier uiteraard wel.
Hier was het dus zo om de ervaring toch leuk te maken mochten mama en papa op school komen en dan samen met de klas zingen en muziek maken het laatste kwartiertje van de dag juist omdat het trakteren niet mag. Nu allebei dus niet meer. De verjaardag word wel gevierd maar zonder traktatie en dus nu ook zonder ouders.
Waarom zou je daar als ouder bij moeten zijn? Feestje op school is toch gewoon met de juf en de klasgenootjes?
Nee hoor, hier op de basisschool horen ouders niet bij te zijn. Heb ook nog nooit gehoord in mijn omgeving dat het wel mag. Je viert toch thuis je eigen feestje?! Trakteren mag overigens wel nog hier op school... Het trakteren afschaffen lijkt me overigens wel een prima idee. Als school aangeeft dat traktaties klein en gezond moeten zijn, maar ouders elkaar ondertussen de ogen uitsteken met compleet gevulde snoepautomaten etc dan hoeft het van mij niet meer...
Ouders bij een verjaardag op school vind ik gekker dan dat er niet getrakteerd mocht worden... Niet trakteren is voor ouders iig heel praktisch. Zou mij uren aan werk bespaard hebben . Ik ben wel benieuwd hoe ze het dan vieren. Gaan ze dan alleen maar zingen, of doen ze nog iets anders leuks
Ok. Maandag maar even afwachten of er meer uitleg komt of dat er weer getrakteerd mag gaan worden of dat de invulling anders gaat worden. Hier was het dus redelijk standaard en voor de vakantie was het nog allemaal prima en leuk en verantwoord en nu opeens pedagogisch niet verantwoord. Zonder verdere uitleg. Maar ik begrijp dat er op veel scholen dus wel gewoon uitgedeeld mag worden dus ik hoop dat ze daarin weer goede hoop hebben.
Voor de vakantie was het dus dat ze in de kring gingen zingen, de muziekinstrumenten werden erbij gepakt en die werden onderling per liedje dan uitgewisseld zodat iedereen een instrument had gehad. En dan werd er een fantasie taart "gebakken" met 5 of 6 ingrediënten ( afhankelijk van de leeftijd van het kind) en die mocht de jarige dan uitkiezen. Op het einde dan stickers uitdelen. Ik neem aan dat ze hier mee doorgaan. Oh en smorgens werd er een feesthoed gemaakt met de jarige.
Ik snap best dat je als ouder niet overal bij kan zijn maar had het leuk gevonden als ze dat bij de kleuters nog wel deden. Op onze school mocht je ook niet trakteren, we hadden een droppot op school die de school vulde. Was je jarig dan kreeg je tot een vepaalde groep een muts en gingen ze zingen en daarna de droppot.
Maar dit was denk ik in de kleuterklassen zo? Ik kan me niet voorstellen dat kinderen vanaf groep 4-5 met rammelaars en fantasietaarten aan de gang gaan? Hier mogen ouders tm groep 3 aanwezig zijn. Daarna niet mee. Tractaties mogen, maar geen snoep ed
Ik heb alleen ervaring met de kleuterklassen. De oudste gaat naar groep 2 maandag.geen idee hoe ze dat doen in de hogere klassen.
Gaan jullie naar een vrije school of een andere "speciale" stroming? Bij ons mag er gewoon getrakteerd worden, bij de kleuters mag je komen kijken, er na niet meer. De jarige mag op het Digibord een "virtuele" taart bouwen en inkleuren. Ik denk dat mijn zoon zijn verjaardag zou verzwijgen als hij muziek moest gaan maken en fantasietaarten bakken
Hier mogen ouders er bij de kleuters bij zijn, vanaf groep 3 niet meer. Qua trakteren mag hier een heleboel, maar ik weet van een andere school dat ze gewoon echt een feestje bouwen; de jarige mag een activiteit kiezen, en dat gaan ze dan doen. Bv lekker buiten voetballen, of op de tafels dansen in de klas, filmpje kijken... Vanuit school krijgen ze dan iets lekkers. Voor iedereen gelijk dus, en dat werkt gewoon prima. Op de school van mijn dochter is het wisselend; er is geen strijd met traktaties, maar soms is de maat zoek en dat vind ik wel jammer, maar om die reden trakteren ze aan het eind van de dag en krijgen kinderen de traktatie mee - kunnen ouders beslissen wat er mee gebeurt. Hier kreeg mijn peuter een keer een donut belegd met allemaal snoep, daarop een negerzoen en eronder een dvd van Frozen... dat vond ik echt vréselijk overdreven
Misschien dat niet alle ouders bij konden zijn bij hun eigen kind vanwege werk? En dat sommige jarigen dit heel erg jammer vonden? Weet niet, of het hier niet mag, maar denk niet, dat het gebruikelijk is. Ik was er alleen op de peuterspeelzaal bij. Hier sinds vorig jaar " gezonde traktaties ", wat erop neer komt dat nu voornamelijk fruitspiezen in alle variaties worden uitgedeeld. Vroeger mochten ze samen met een vriendje ook nog de klassen rond en de andere juffen trakteren en kregen dan een handtekening op hun verjaardagskaart, dat is nu ook afgeschaft. Kaart en verjaardagshoed zijn er nog wel en een klein cadeautje ( bij de kleuters) en natuurlijk aandacht in de kring. En volgens mij mogen ze samen met een vriendje " iets leuks doen", samen op de gang spelen of zo iets...mijn zoon was nooit zo spraakzaam. Nog geen idee, hoe het in groep 3 gaat.
Het is maar een kleine school ( +- 100 leerlingen in totaal) en officieel katholiek.maar dat aspect is niet zo aanwezig dat dat dagelijks terug komt.meer rond Pasen kerst ect. vorig jaar was 1 moeder tijdens de viering er niet maar dat was een miscommunicatie omdat zij dacht dat het op een ander moment was.Mijn dochter kwam toen een beetje verdrietig thuis tussen de middag omdat de mama van dat jongetje er niet was om vervolgens smiddags helemaal happy te zijn dat die moeder smiddags er wel alsnog was geweest. De viering van de verjaardagen werden in overleg gevierd zodat de kinderen die in de vakantie jarig zijn ook die op school kunnen vieren. En dan bedoel ik dus sochtends voor de middagpauze of helemaal op het einde van de dag.zo is mijn dochter samen met een ander jongetje jarig en valt dan ook nog in de meivakantie en dan werd er gewoon overlegt wie wanneer tijd heeft en hoe dat het beste in het schoolritme past. Maar goed dat gaat dus nu veranderen.
Je mag er dus als ouder niet bij zijn als er voor je kind gezongen wordt en het kind de traktatie uit deelt? Dat vind ik raar.. Ik heb tot nu toe elk jaar de traktatie gebracht vlak voor de pauze en heb van elk jaar een filmpje en foto's.
Hier is het normaal dat ouders daar niet bij zijn Trakteren is hier wel gewoon maar daar hoeven de ouders toch niet bij te zijn? Ik zou dan gewoon als je je kind brengt een paar foto's maken of de juf vragen die stuurt dat dan weer door