Hoi! Na al 3 keer Corona hier in huis gehad te hebben en ontelbare keren getest te hebben bij de GGD dacht ik voorlopig even klaar te zijn. Maar nee, mijn jongste dochter kwam met een verkoudheid thuis uit school. In haar klas is geen Corona momenteel, maar heb haar een aantal keren getest met een zelftest (negatief) alvorens ze naar school ging. Daarna werd mijn oudste dochter verkouden (zij heeft net eind januari Corona gehad) en ook mijn peuterzoon die ook net voor de 2e Corona heeft gehad werd verkouden. En nu ben ik ook aan de beurt: niezen en een verstopte neus afgewisseld door een loopneus. Ik ben volledig thuis en hoef nergens heen, en heb gisteren, vannacht en zojuist een zelftest gedaan (ja ik ben controle freak) en deze zijn negatief, maar omdat ik hier regelmatig lees dat zelftesten niet, of veel later pas positief aanslaan twijfel ik om naar de ggd te gaan. Echter vind ik dat nu ook niet zo fijn, want daar weet je bijna zeker dat er voor en achter je mensen staan met een positieve zelftest. Ik snap heus wel dat dat allemaal veilig gaat, maar mijn angst steekt momenteel weer even de kop op bij mij. Wat zouden jullie doen? GGD of thuistest
Hier gaan we alleen nog naar de ggd bij een positieve zelftest, en zelfs daar twijfel ik over - het heeft voor ons geen meerwaarde.
Ik zou een thuistest doen. Wij doen het wel, sinds de berichtgeving dat omikron meer in de keel zit, ook met keelswab. Man deed het afgelopen week eerst per ongeluk zonder en daarna met. De eerste was omo wit de tweede knalpositief. Inmiddels ggd bevestigd positief. Dus als die ‘keeltest’ negatief is, dan ga ik er ook vanuit dat dat betrouwbaar genoeg is.
Ik zit met het vergelijkbare 'probleem'. Tot nu toe één zelftest gedaan, negatief en voordat ik mijn kwetsbare bejaarde vader ga opzoeken dit weekend, doe ik nog een zelftest. Maar dat laatste had ik sowieso gedaan. En verder werk ik thuis, maar dat deed ik al
Fijn om te horen dat meer mensen dit zo doen! Ik twijfelde even of het een heel raar idee van mij was om een keer de GGD over te slaan
Als je kwetsbare mensen gaat bezoeken/ op bezoek krijgt, dan zou ik naar de GGD gaan. Ik ben dus zo iemand waarbij de zelftest niet heeft gereageerd (ook niet met eerst door keel, ook niet alleen door keel, ik heb alle varianten geprobeerd) Maar ja, ik vertrouw de zelftesten bij mijzelf niet meer. Bij mijn man en kinderen deden ze wel wat ze moesten doen. Een ‘gewone’ verkoudheid klinkt in jou situatie aannemelijk.
Oei ja dan kan ik me voorstellen dat je de zelftesten bij jou niet meer vertrouwd. En idd als ik nu zou werken met kwetsbare ouderen oid, dan zou ik mij wel bij de ggd laten testen voor de zekerheid. Ik ga gelukkig niet op bezoek bij (kwetsbare) ouderen en zelfs de boodschappen laten wij dit weekend bezorgen dus we hoeven lekker nergens heen
Wij hebben hier nu thuis ook afgesproken dat we alleen nog maar naar de ggd gaan bij een positieve zelftest, althans de kinderen ivm de registratie. Ik heb inmiddels al mijn vaccinaties en een booster en bij een positieve thuistest zit ik gewoon thuis maar geen ggd ritjes meer
Ja super! Hier heb ik ook tegen de kinderen gezegd dat ze niet meer naar de ggd hoeven. Ze hebben allemaal Corona gehad en de oudste en jongste zelfs al 2x. Bij klachten een zelftest. Voor mezelf vind het ik het op de één of andere manier lastiger. Maar ben alleen met mijn eigen (verkouden)kinderen in contact gehad.
Lastig, uit ervaring weet ik dat de testen later toch vaak positief zijn. Ik zou dus lange tijd een zelf test doen, en tussendoor wel gewoon mijn leven verder leiden. En dan bij postief of na zoveel dagen wat het officieel moet een GGD test
'moet' er dan nog ergens een GGD test? Ik heb mijn booster, hoef niet in quarantaine. Zelfs niet bij een huisgenoot met corona. Als ik de quarantaine check doe zie ik nergens dat ik op dag x een GGD test moet doen.
Hier hetzelfde gehad. Zoontje ziek dus 6 dagen, elke dag sneltestje (snot die langs mond liep en speeksel), 3 merken negatief. Ik nu ook zelfde verkoudheid als jij, 3 negatieve sneltesten. Heb inmiddels meer gedaan dan de meesten zouden doen denk ik dus het stopt ergens. Ik geloof het nu wel dat het geen corona is.
Je hoeft toch niet meer naar de GGD als je verkouden bent? Alleen bij een positieve zelftest heb ik begrepen. Wij testen gewoon één keer per verkoudheid. Of als ik het niet vertrouw bij andere verschijnselen, zoals de laatste keer, toen hadden we ook een positieve zelftest.