Ik ben bevallen bij 32 zwangerschapsweek, en moest dus eigenlijk nog 2 week totdat mijn verlof in zal gaan. Alleen heeft uwv gerekend vanaf dat ik ben bevallen, klopt dat? Mijn werk zelf zei dat ik dus wel vanaf 34 week pas verlof zou krijgen, en ik 18 maart weer moest beginnen. Alleen nu kreeg ik dus een brief van het uwv en moet ik 5 maart beginnen. Heb ik nou nog recht op die 2 week? vind het echt jammer als ik 5 maart alweer moet beginnen!
Volgens mij is het zo met een te vroege bevalling dat je 16 weken gaan tellen vanaf je bevalling. Dan heb je dus geen weken voor de bevalling, maar al je weken erna.
Stel anders je vraag even in de lounge "UWV webservice" Daar zitten mensen van het UWV die precies weten hoe het zit. Maar volgens mij krijg je gewoon 16 weken vanaf je bevalling.
Nee, je hebt geen recht meer op die 2 weken. Als je bevalt voor je verlof eigenlijk in zou gaan, gaat op de dag van bevalling je verlof in. Als jij na afloop van de 16 weken nog niet (helemaal) hersteld bent, kan je je aansluitend ziek melden en gaat UWV kijken of je ziekmelding gerelateerd is aan je zwangerschap/bevalling. Zo ja, dan krijgt je werkgever via UWV nog ziekengeld voor jou.
Nee je hebt 16 weken na de bevaldatum. Enne ziekmelden is - naar mijn mening - alleen een optie als je ook daadwerkelijk ziek (niet in staat om arbeid te verrichten) bent!!!
Dat is niet zwangerschaps relateerd maar als je niet in staat bent om te werken door wat er gebeurd is kun je gewoon de ziektewet in gaan. En het is ind 16 weken vanaf het moment dat je bevalt bij een vroeggeboorte
In theorie zou het natuurlijk best kunnen maar je hebt 16 weken de tijd gehad om te herstellen dus... Je kan trouwens ook altijd 4 weken onbetaald verlengen (verlengd bevallingsverlof). Hier heb je altijd recht op. Wist je trouwens dat je formeel geen recht op verlof hebt als je kindje voor 24 weken geboren wordt? De wetgever gaat er vanuit dat het kind niet levensvatbaar is... Natuurlijk mag je je dan ziekmelden maar toch.. het is blijft wat krom! Ik snap ook wel dat je na een miskraam met 7 weken ofzo niet 16 weken betaald thuis kan gaan zitten maar er zit toch wel wat nuance lijkt me.. Goed, dat was even wat anders..
Iedere UWV-vestiging beoordeelt dat weer verschillend volgens mij. Bij mij hebben ze het ziekteverlof na bevallingsverlof na vroeggeboorte wel beoordeeld als zwangerschapsgerelateerd (kostte wel wat overtuiging en tranen, maar is wel gelukt). Mijn werkgever heeft hierdoor volledige vergoeding van UWV gekregen tijdens mijn ziekteverlof! Erg vreemd dat daar geen standaard-beoordeling voor is! Ik vind het trouwens ook echt zwangerschapsgerelateerd (heb ik ook tegen het UWV gezegd destijds, zij wilden het dus eerst ook als niet-bevallingsgerelateerd beoordelen)! Je bent ziek door iets dat gebeurd is omdat je zwanger was. Was je niet zwanger geweest, was je ook niet ziek geweest... Hoe moeilijk kan het zijn ! Maar goed, gelukkig is er nu in ieder geval al de regeling dat er 10 wk verlof gegarandeerd wordt na de ziekenhuistijd. Dat scheelt al een hoop! Hoewel ik daar niet genoeg aan had gehad. Ik ben uiteindelijk 4 mnd na thuiskomst (10 wk ziekenhuis) weer gaan werken. Toen was ik er ook echt weer klaar voor. Ik zou iedereen dan ook aanraden om pas weer aan het werk te gaan als je het gevoel hebt dat je er klaar voor bent!
Het is niet mijn bedoeling om het hard te laten overkomen. Ik kan me best voorstellen dat er omstandigheden zijn die vragen om verlengd verlof en dus ziekteverlof. (mijn eigen kind heeft ook in het ziekenhuis gelegen dus ik geloof dat je ook minder aannames mag doen). Het was een reactie op TS waaruit op geen enkele manier blijkt dat ze niet zou kunnen werken.
Ik vraag me af hoe een willekeurige moeder zich zou voelen als de werkgever 2-3 weken nadat je een baby in je armen hebt (dus thuis) en deze misschien net of nog geen 3 kilo weegt, vraagt of ze morgen op haar werk wil verschijnen. Ik ben gaan werken toen mijn kindjes 5,5 maanden waren. Ze waren toen gecorrigeerd 12 weken, wogen net zoveel als een gemiddelde baby van 12 weken en dronken en sliepen ook net zoveel als een drie maanden oude baby. Voor de tussenperiode heb ik aanvankelijk al mijn verlofdagen en ouderschapsverlof opgenomen, totdat mijn eigen werkgever bij mij op kraamvisite kwam, met haar eigen ogen de situatie zag, en mij met terugwerkende kracht ziek heeft gemeld voor de hele periode.
Ik hoop dat er geen werkgevers zijn die zo 'hard' zijn maar de wet schrijft het wel gewoon voor net zoals het gebrek aan verlof bij een geboorte jonger dan 24 weken.. lullig maar wel waar. Een vriendin heeft het helaas meegemaakt. Kind geboren met ruim 23 weken (kindje heeft 4 weken geleefd). De werkgever 'gaf' haar speciaal verlof tijdens de 'ziekte' van het kind (extreem vroeggeboorte) en daarna nog een week maar toen werd van haar verwacht dat zij weer ging werken. Toen zij niet kwam, werd de arbo echt ingeschakeld om te bepalen of zij werkelijk ziek was.. Duh.. natuurlijk kon zij niet werken maar helaas zat 'verlof' er niet in. Drie weken na het overlijden van haar zoontje ging ze trouwens wel weer aan het werk en ze werkt er nog...
Bedankt voor de reacties! Ik weet genoeg! Jammer dat het zo is! Hoop dat ik over een paar weekjes klaar ben om te werken! Het is niet dat ik mega veel ga werken, dus ga het toch proberen. De tijd gaat zo snel, bah