Hoi dames, Hier zullen verscheidene topics over geweest zijn... Maar ik kan ze met mijn warhoofd even niet vinden... Ik weet sinds een aantal dagen dat ik zwanger ben... Vandaag bevestigd met een Clearblue test. Maar... wat nu eerst? Moet ik nu een dezer dagen de HA bellen en vragen om een bloedtest of wordt je gewoon uitgenodigd voor een gesprekje en wordt je daarna doorgestuurd naar de bloedbank als onderdeel van de 'procedure'.. En dan... Gelijk een VK bellen? Of komt dat later? Heeft iemand een goede website/boek over wat nu te doen vanaf het moment dat je weet dat je zwanger bent? Thanks alvast!
Je kunt de HA evt bellen voor informatie bij welke VK je je zou kunnen melden, maar je meldt dan ook gelijk bij de HA ds dat je zwanger bent. Dan kan de HA er bij evt medicatie rekening mee houden. De bloedonderzoeken kan de VK evt ook voor "doorverwijzen", hoeft niet persé via de HA hoor. Een VK zal je in principe rond 8-10 weken vragen voor een intake en vaak heb je dan rond de 10-12 weken een termijnecho. Maar dat zijn wel dingen die per praktijk verschillen. Er zijn er ook genoeg die al voor de 10 weken een echo doen. Enne... gefeliciteerd!
je kunt de ha bellen, maar meestal laten ze de vk bellen voor een afspraak. Dus even bellen en dan hoor je het vanzelf wat bij jou in de omgeving gangbaar is. Gefeliciteerd !