Vernoemen: liefdevol of kwetsend?

Discussie in 'Babynamen' gestart door BigBabyWens, 10 sep 2024.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Bloempjelief

    Bloempjelief VIP lid

    28 mrt 2020
    9.461
    8.611
    113
    Vrouw
    Wij hebben niet vernoemd omdat we gewoon een naam wilden die we zelf erg leuk en mooi vonden. En dus niet ergens afhankelijk van wilden zijn. En als je er eentje doet, bijv moeder, vind ik dat je bij een evt volgend kindje de andere ook moet doen, dus blijf je bezig.
    We hebben ook geen doopnamen, ook om deze reden dus.
     
    BigBabyWens en Neuzeke vinden dit leuk.
  2. toch3

    toch3 VIP lid

    28 dec 2013
    18.277
    17.155
    113
    Even nog een toevoeging. De roepnaam is een door ons gekozen naam, de vernoemingen zitten in de 2e en 3e naam. Dus bij "Anna katrien" is Anna de naam die we "van de markt" hebben en katrien de naam van oma.

    Alleen bij nr2 is roepnaam ook vernoeming maar dat is puur omdat ik die naam mooi vond (/vind;)) en toevallig scheelde dat maar 2 letters met roepnaam en 1 letter van officiële eerste naam van mijn moeder
     
    BigBabyWens vindt dit leuk.
  3. BigBabyWens

    BigBabyWens Actief lid

    5 sep 2024
    186
    64
    28
    Vrouw
    Ontzettend bedankt voor alle nuttige, fijne en uitgebreide reacties!!! :thumup: Ik ben nu niet in de mogelijkheid om te reageren, maar kom er nog op terug :D

    Fijne dag allemaal!
     
  4. GroeneBomen

    GroeneBomen VIP lid

    7 mei 2019
    23.638
    27.293
    113
    Vrouw
    Blijkbaar kwetsend... ik heb deels de namen van schoonmoeder en schoonvader samengevoegd tot 1 naam. Beide nog herkenbaar als verwijzing naar hun. (Dus geen opa Thomas en ik noem mijn kind Mitchell en de T is voor opa haha)
    Mijn schoonvader vond t niet boeiend maar mijn schoonmoeder vond t niet echt vernoemen. Als ik nu zeg dat mijn zoon naar hen is vernoemd zegt ze 'dacht t niet dit telt niet '

    :rolleyes:
     
    BigBabyWens vindt dit leuk.
  5. Neuzeke

    Neuzeke VIP lid

    3 sep 2019
    13.665
    18.730
    113
    Vrouw
    Dit telt niet
    :roflmao:
     
    spruitje80 en BigBabyWens vinden dit leuk.
  6. GroeneBomen

    GroeneBomen VIP lid

    7 mei 2019
    23.638
    27.293
    113
    Vrouw
    Je mag raden of ik kind 2 en 3 heb vernoemd naar die kant van de familie :roflmao::roflmao::roflmao:
     
    BigBabyWens vindt dit leuk.
  7. Zxcvb

    Zxcvb VIP lid

    13 dec 2019
    13.009
    14.670
    113
    Vrouw
    Oh wauw!:eek:

    Haha, nee natuurlijk niet!!!
     
    BigBabyWens vindt dit leuk.
  8. GroeneBomen

    GroeneBomen VIP lid

    7 mei 2019
    23.638
    27.293
    113
    Vrouw
    Je gaat door voor de koelkast :D:D:D
     
    BigBabyWens en Zxcvb vinden dit leuk.
  9. BigBabyWens

    BigBabyWens Actief lid

    5 sep 2024
    186
    64
    28
    Vrouw
    Dankjewel voor het delen! Wat mooi dat je beide opa’s hebt vernoemd in een gecombineerde naam, aan zoiets denken wij ook :) En wat je zegt klopt helemaal, vind ik: heel verdrietig zeg dat je zoontje jouw vader niet heeft mogen leren kennen, en heel mooi dat hij zo een plekje heeft in zijn leven!!

    Oei en herkenbaar van namen die je echt niet mooi vindt toch maar niet vernoemen… Met dat dilemma lopen wij ook nog, haha.
     
  10. BigBabyWens

    BigBabyWens Actief lid

    5 sep 2024
    186
    64
    28
    Vrouw
    Wat grappig, ik heb nog nooit van die “goede manier” gehoord en ben meteen gaan googlen. Dankjewel voor deze nuttige les :)

    Grappig dat jij niet zo bent van meerdere namen of vernoemen en je vriend wel. Meestal is dat volgens mij andersom! Ik vind meer namen juist heel leuk, ben in staat 4 namen te geven en een dubbele achternaam :roflmao: Maar iedereen is er anders in natuurlijk! En ik ben wel weer van een korte formele voornaam. Niet een dubbele naam, laat staan met 2x veel letters (Louise-Marielotte ofzo). Dat is natuurlijk ook niet meer in nu, maar kwam vroeger toch vaker voor!

    Bedankt voor je reactie! :)
     
    mamabri vindt dit leuk.
  11. BigBabyWens

    BigBabyWens Actief lid

    5 sep 2024
    186
    64
    28
    Vrouw
    Super goed argument, dat als je eenmaal begint, mensen eigenlijk wel verwachten dat je ermee doorgaat… Ik ervaar nu hetzelfde dilemma: 4-5 namen vind ik echt niet mooi staan (heel heftig :roflmao:) dus als je een tweede en derde naam geeft als vernoeming, heb je geen “ruimte” meer voor die extra naam die je zo mooi vindt. Luxeprobleem natuurlijk :p, maar ik ben het wel met je visie eens! Ik neem het mee in ons besluit :thumup:
     
    Bloempjelief vindt dit leuk.
  12. BigBabyWens

    BigBabyWens Actief lid

    5 sep 2024
    186
    64
    28
    Vrouw
    Super bedankt voor deze tip! Ik kende de regels namelijk helemaal niet, maar ben na wat googlen een stuk wijzer geworden :)
     
    mamabri vindt dit leuk.
  13. BigBabyWens

    BigBabyWens Actief lid

    5 sep 2024
    186
    64
    28
    Vrouw
    Aah op die manier! Ik snap het! Dan scheelt het wel enorm ja dat zoveel mensen in de familie hetzelfde heten zodat je direct naar meerderen vernoemd bent idd :)

    Wat heb je uiteindelijk voor nr3 besloten?

    Fijn te horen dat je vrienden vernoemen bij een ander niet raar vindt, want wij denken hier over na en ik hoop dat dat een beetje goed opgevangen wordt :o: We denken nu wel aan indirect vernoemen, dus een afgeleide van de naam!
     
  14. BigBabyWens

    BigBabyWens Actief lid

    5 sep 2024
    186
    64
    28
    Vrouw
    Ah ik snap hem!! Dat is ook hoe wij zouden willen vernoemen áls we vernoemen. Niet met de roepnaam, maar met de 2e/3e. Hier ook geen vernoemingen die we zo mooi vinden dat we dat de roepnaam willen maken. Lijkt me ook een beetje onpraktisch als iemand nog leeft. En ouderwets misschien. Ik ken een jongen die dezelfde naam heeft als zijn vader en zij worden “junior” en “senior” genoemd om verwarring te voorkomen. Niet <naam> + junior / senior, maar echt verbasterd alleen junior / senior. Dat lijkt me toch niet zo leuk zelf :|
     
    toch3 vindt dit leuk.
  15. BigBabyWens

    BigBabyWens Actief lid

    5 sep 2024
    186
    64
    28
    Vrouw
    Neeeee joh, meen je niet?! Dan doe je je best en dan is het nog niet goed :cry::rolleyes:o_O

    Ik moest hard lachen om de comments erna “je mag raden (…)” “nee natuurlijk niet!!!” “(…) koelkast” :roflmao::roflmao: Dat zou ik ook zeker niet meer doen nee, jeetje :eek:

    Wij willen ook afgeleid vernoemen, twee namen gecombineerd, en die is misschien ook wat vergezocht. Ben ook een beetje bang voor die reactie bij mijn schoonmoeder :confused: Mijn eigen moeder zal al vereerd zijn dat we het überhaupt deels gedaan hebben, die zal het niet eens verwachten omdat niemand in onze familie wordt vernoemd de laatste generaties :)
     
  16. BigBabyWens

    BigBabyWens Actief lid

    5 sep 2024
    186
    64
    28
    Vrouw
    Bedankt voor het delen! Dat snap ik helemaal. Voelt zo geforceerd als je dat dan nogmaals doet uit plichtsgevoel…
    Mooi dat jullie jullie overleden dierbaren hebben geeerd in de naam van je dochter (L)
     
  17. BigBabyWens

    BigBabyWens Actief lid

    5 sep 2024
    186
    64
    28
    Vrouw
    Fijn om te lezen! Wij willen er namelijk waarschijnlijk van afwijken en maken ons zorgen of we daarmee niet kwetsen. Positief dat jij dat niet zo zou voelen! (Al weet ik dat iedereen anders is)

    Wat bijzonder! Heb je dat hele rijtje tot uitvoer gebracht en dus ook zoveel kids? :eek:
     
  18. BigBabyWens

    BigBabyWens Actief lid

    5 sep 2024
    186
    64
    28
    Vrouw
    Bedankt voor je nuttige reactie en goede meedenken, heel fijn! :) Ik snap je visie over houdbaarheid van relaties en dat je nooit weet hoe iets loopt, zelfs niet bij familie wat @Neuzeke blijkbaar mee heeft gemaakt (denk ik op te maken uit haar tekst waarbij ze zegt dat ze blij is de rest niet te hebben vernoemd met de huidige kennis). Wij denken hierom ook indirect te vernoemen, dus niet de letterlijke naam. Dat is nog steeds een risico, maar iets minder pijnlijk wellicht? Maar we zijn er ook nog niet over uit hoor. Misschien geven we gewoon een 2e/3e naam die we mooi vinden en that’s it, haha :thumup:
     
  19. BigBabyWens

    BigBabyWens Actief lid

    5 sep 2024
    186
    64
    28
    Vrouw
    Hee! Hartstikke bedankt voor je reacties! Inzichtelijk om mee te lezen en nuttig om zo’n voorbeeld te zien van hoe het kan gaan in een familie. Ik denk wel dat mijn ouders en schoonouders echt totaal anders zijn dan jouw schoonouders alleen, gelukkig (sorry als dat lullig is om te zeggen, zo bedoel ik het niet), maar ik zal je perspectief zeker onthouden!! Echt verdrietig en bizar dat je schoonouders zo selectief zijn met hun kleinkids :eek::cry:
    En fijn dat jij dus niet vernoemingen hebt gedaan waar je nu spijt van hebt! :D
     
  20. KleineLai

    KleineLai VIP lid

    30 dec 2017
    14.228
    28.201
    113
    Oh, ik heb daar niets over gezegd hoor, haha
    De reden dat alleen mijn oudste zoon is vernoemd is omdat ik mijn kind wou vernoemen naar mijn vader vanwege mijn vader (positief), maar niet vanwege het idee van vernoemen op zich. Er was bij de 2e geen sprake van 'wie zullen we deze keer kiezen om naar te vernoemen' of iets. Het was gewoon mijn vader en dat was het, haha.
    Er zit geen negatief verhaal achter hoor! Gelukkig maar :)
     
    BigBabyWens vindt dit leuk.

Deel Deze Pagina