Ik vind het erg moeilijk. Aan de ene kant lijkt het mij voor de opa geweldig om vernoemd te worden...Maar ik vind zijn naam niet zo mooi . Je hebt tegenwoordig zulke leuke namen! Ik zit zelf meer te denken aan : Yannick, Bjorn, Jayden, Dyon zoiets. Maar de toekomstige opa heet Martinus. Ik dacht misschien zijn er hier (aankomende) mammies die ideeen hebben? Ik dacht dan zelf Martinus en roepnaam Mart?Dat vind ik dan op nog wel leuk.. Martin vind ik zelf niet zoveel aan. Dus ideeen ik zou zeggen kom op! Wij gaan dus alleen maar vernoemen als de naam ons echt aan staat
Waarom niet vernoemen in de tweede naam? Dan kies je als roepnaam een naam uit je rijtje en plak je daar Martinus/Mart achteraan. Dat zou bij ons de keuze zijn denk ik.
Wij hadden hetzelfde probleem. Mijn vader heet officieel Johannes, wij konden daar geen leuke meidennaam van maken. Johannes betekent God is genadig, wij hebben toen gezocht op een meisjesnaam met dezelfde betekenis. Zodoende is het Yinthe geworden. Misschien voor jullie ook een optie? En anders idd 2e naam. Dat hebben wij bij Jarissa gedaan. Haar 2e naam is de naam van mijn oma. Te ouderwets als roepnaam vonden wij maar erg mooi als 2e naam.
ik zou dan ook Mart als tweede naam doen, dan is opa vernoemd en kun je toch nog zelf een mooie eerste naam bedenken!
Wij vernoemen waarschijnlijk ook gewoon in de 2e naam.. En eventueel zelfs nog de andere kant in de 3e naam. Ik houd wel van veel voornamen, dat is ook echt braziliaans dus vinden we juist perfect! Daarnaast wil ik (MISSCHIEN) een meisje Nelinha (spreek uit als Nee-lie-nja) noemen en dat is naar mijn moeders naam Neline, gecombineerd met het braziliaanse 'nha' gedeelte van mijn vriends kant. En anders wordt het *andere voornaam* Neline Terezinha *achternaam*. Voor een jongen weet ik het alleen nog helemaal niet Wat nog wel een leuke naam is misschien die er op lijkt is bijvoorbeeld Marius en ik moet eerlijk zeggen dat ik Martijn (roepnaam Tijn bijvoorbeeld) ook best een leuke naam vind.
Dank jullie wel voor de reacties! Ja ik zit er idd aan te denken om het als 2e naam te gebruiken. Dat is wel een idee, Ik moet wel zeggen hoe vaker ik Mart zeg hoe leuker ik de naam ga vinden...Dus misschien word het ook wel als 1e naam en dan een andere naam erachter. Mart- Dyon ofziets..Nog meer leuke korte namen die mooi achter Mart staan?