vraagje ik ben zwanger en wil graag weten hoe ver ik ben nu heb ik de calculater er al op los gelaten 15 mei eerste dag laatste ongesteldheid en die geeft aan 4 weken en 3 dagen ma is dat niet veel te lang? groetjes wen
je krijgt 2 weken zwangerschap cadeau dus de 2 weken voordat je bevrucht bent moet je ook meerekenen...
ja heb clear blue test gedaan en die gaf vette zwangerschap aan ga morgen naar de huisarts dus dan zal ik wel meer weten
het is zo: omdat de meeste niet precies weten wanneer het "raak" was wordt er gerekend vanaf de eerste dag laatste menstruatie. in deze berekening houden ze 40 weken zwangerschap aan terwijl je eigenlijk v.a. bevruhting 38 weken zwanger bent gemiddeld. dit omdat gemiddeld 2 weken na 1e dag menstruatie de eisprong plaatsvindt en je dan dus bevrucht bent. dus weet je niet wanneer het raa was reken je 40 dagen v.a. 1e dag laatste menstruatie. weet je wel precies wanneer het plaatsvond kun je ook rekenen 38 weken v.a. bevruchting. gr xandra
Dus als ik het goed begrijp, 13 mei eerste dag, laatste ongesteldheid..... Dan ben ik nou 5 weken en 1 dag zwanger, maar hier kan ik dan 2 weken bij optellen? Dat zou geweldig zijn, maar heb er nog niet eerder van gehoord.
Nee, je bent nu 5 weken en 1 dag. En daar zitten die 2 weken 'cadeau' dus al bij. Want in feite ben je van de 13e mei tot de 27ste mei (eisprong datum) niet zwanger, omdat dan je eitje pas vrij komt. De bevruchting vind daarna pas plaats. Ondanks dat, tellen ze die 2 weken wel mee in de berekening. Vandaar dat je dus die 2 weken 'cadeau' krijgt. Ze tellen mee, maar in theorie ben je in week 1 en 2 nog niet zwanger. Dat gebeurt in week 3 en aan het eind van week 4 - dus de 28ste dag , geteld van de 1e dag van je laatste menstruatie, kun je testen. Hopelijk is het zo een beetje duidelijk ? Hoe vaag ook haha )
Heel leuk en jij ook van harte! Hoe voel jij je? Vanacht heb ik enorme buikpijn gehad en misselijk, erg vervelend en wordt er dan onzeker van...... Wanneer heb je je eerste echo? Ik 16 juli.