Hallo, Ik ben langzaam bij beetje mijn babyuitzet bij elkaar aan het kopen.nu heb ik vanochtend ook wat dingetjes gekocht bij de action. Wat slabbetjes en ook wat speeltjes. Bijvoorbeeld de tijger rammelaar met licht en geluid, en een rammelbal van plastic. Nu vroeg ik mij eigenlijk af, is dit plastic speelgoed eigenlijk wel verantwoord, als je kind het in zn mond gaat stoppen enzo. Het is namelijk een beetje vaag (en goedkoop) spul uit china. Weet niet of dit wel allemaal goedgekeurd is, met het oog op schadelijke stoffen enzo. Met textiel kan niet zoveel misgaan, maar met name de speeltjes die de baby in zn mond kan stoppen. Iemand ervaring mee?
Eerlijk gezegd zou ik er niet eens over nadenken. Bot gezegd geef ik mijn honden nog niet eens speelgoed en botten van de action, omdat het gewoon geen veilig spul is en volgens mij idd niet eens goedgekeurd word. Tijd terug was er nog een heel stuk op Facebook en internet dat er tig katten ziek geworden waren van een bepaalde stof die dus blijkbaar in de vlooienbandjes zat.... Dus ehm... Met het oog op de afdeling dieren spullen zou ik het zekere voor het onzekere nemen en er absoluut geen spul voor de baby halen. Action is leuk voor de hebbedingetjes, schilderijtjes, kaarsjes enz... Voor de rest ga ik toch liever voor wat meer kwaliteit en veiligheid...
Zelf de bellenblaas is ellende.... Ik heb verpeste witte kleertjes. De vlekjes van de bellenblaas gaan er niet meer uit. Ik had eerst geen idee waar die vlekjes steeds van kwamen, Tot ik dacht ik heb weer met de bellenblaas gespeeld...google gebruikt en ja, veel meer mensen hebben er last van.
Tsja, in een wereld waar we steeds bewuster zijn op onder andere BPA in flessen, spenen etc zit, zou ik inderdaad geen goedkoop plastic kopen. Ook geen goedkope flessen en etensbakjes.
Dat ligt niet aan de Action hoor, dat is ook met andere bellenblaas. Mijn zoontje heeft ook een action rammelaar, kikker met een ring eraan met balletje en hij maakt muziek. Erg leuk ding en zou niet weten waarom die niet veilig zou zijn. Hij heeft ook een trein waar muziek uitkomt en knopjes erop met dierengeluiden. Simpel ding maar wel leuk en waarschijnlijk ook niet zo duur (gekregen). Verder heb ik er wel eens pyjama's en sokjes gekocht. Andere kleding zou ik er niet zo snel kopen.
Je kan met een gerust hart de spullen van de Action kopen en gebruiken. In NL moet dit aan bepaalde eisen voldoen anders mag het niet verkocht worden.
Nou,de action verkoopt bijvoorbeeld ook gewoon dingen van ficher price. Hier meerdere dingen van de action ,speelgoed slabbertjes ect en het is gewoon fijn spul.
Die kikker rammelaar heeft mijn zoontje ook.. hij vind hem fantastisch. Ook nog een zachteknuffelbeer met een rammeltje erin. Zou ook niet weten waarom je daar niet zou kopen. Wij kochten met mijn werk kinderopvang ook geregeld boekjes ballen enz voor de kinderen..
Wij hebben een bal met een belletje er in (moet wel zeggen dat ik de gaten wat scherp vind van binnen) en vooral de boekjes zijn leuk en kosten erg weinig. Slabbers heb ik er ook vandaan.. en de zakjes waarin ik luiers weggooi. Ideaal! Geen stank en handig om mee te nemen.
Idd luierzakjes gebruik ik ook. En tegenwoordig hebben ze ook regelmatig zwitsalzeep. Ik heb 1 slabber van de action, maar het gat voor het nekje is veel te groot waardoor ik er nog niets aan heb. Ik gebruik slabbers van de zeeman met touwtjes, dat past altijd
Deze is met drukkers, die kan je echt ook heel strak doen. Wrs heb jij zo één met gat er al in! Ik vind dat knopen zo vervelend
Die bal , daar was een kindje van deze site die hierin vast zat met haar vingertje. Is ook gemeld enzo, ze liggen nog in dr winkel.
Als ik me niet vergis heeft goedgekeurd speelgoed een CE logo op het speelgoed staan. Dat geeft aan dat het voldoet aan de regels van de Europese unie. Als dat erop staat zou ik me geen zorgen maken en lekker gebruiken.
Het ce logo staat iig wel in de rammelaar met de tijger. Die vind ik erg leuk, maakt leuke muziek en het lampje knippert. Ik denk zelf ook dat als het echt niet goed is, dat ze het dan niet mogen verkopen. Maar ik denk dat ik de speeltjes wel gewoon ga kopen van betere merken, bijv fisherprice of chicco. Al is het alleen maar voor het eigen gevoel. De rest van de dingen zoals bijvoorbeeld luierzakjes, doekjes e.d kun je daar wel voordelig kopen. Het balletje met belletje erin, vind ik idd ook wat scherpe randen hebben voelde ik net. Denk dus dat ik die wel weg ga doen.
Die bal heb ik ook, nog niet gebruikt eigenlijk Verder koop ik er ook de luierzakjes met geur, slabbetjes met drukknoop, afentoe een pyjama of kledingsetje..
In China gelden andere productieregels. 20% van het geteste speelgoed uit China voldoet niet aan de eisen, blijkt uit onderzoek. Het schijnt dat men bij speelgoed met 'slechte' stoffen er op zetten vanaf drie jaar, terwijl het speelgoed is voor een veel jongere leeftijd. Waarom kinderen vanaf drie jaar wel in aanraking mogen komen met die schadelijke stoffen, is mij een raadsel. Overigens is het niet alleen speelgoed, maar ook kleding. In de opdrukken om shirtjes zitten ook schadelijke stoffen, maar omdat dit niet direct op de huid gedragen wordt, vindt de overheid dit geen enkel probleem. In andere landen worden daar wel maatregelen voor getroffen. Misschien heb je wat aan dit stukje. VeiligheidNL l Speelgoed
Wij hebben de rammelaar, maar dan met een leeuw. Groot succes! Wel pas toen hij wat ouder werd. Het eerste half jaar vond hij speelgoed met geluid en licht niet leuk. Dat was te druk voor hem. Tussen een half jaar en 14 maanden was deze rammelaar echt een groot succes. Ik kan de melodietjes nog neuriën