90% vers, 5% pot en 5% diepvries. Dat is denk ik wel de juiste verhouding hier, haha Vers producten komen hier van land van mijn ouders, en de buren. Ik haal mais en bonen uit pot ( appelmoes trouwens ook ). Spinazie haal ik uit de diepvries, ik vind verse spinazie gewoon écht niet lekker.
Wij eten 60% vers, 35% diepvries en 5% blik/pot Als er iets uit een pot komt dan is het rode kool, schorseneren en witte bonen (al eten we het bijna niet) wortelen uit een pot vind ik niet te eten!
Wij eten zoveel mogelijk vers, en heel af en toe eens een pot, blik of diepvries. Rode kool meestal uit pot, vind ik gewoon lekkerder, net als bruine bonen bijv. Spinazie uit de diepvries (gemakkelijker en goedkoper). En ook soms een blik soep met een broodje als we geen zin hebben in koken of snel moeten.
uit pot alleen bruine bonen en soms bietjes ofzo en uit de diepvries allen spinazie. verder altijd alles vers.. is gewoon het lekkerste en gezondste vind ik!
Wij eten geen pot of blikgroente, ik vind dat echt niet lekker. Alleen af en toe maïs uit een blikje. Voor de rest vers en soms diepvries.
Pot: augurken, appelmoes en doperwten voor noodgevallen. Blik: knakworstjes, mais en tonijn De rest vers. Wel vaak voorgeschild uit de koeling, zoals wortels, spruitjes en sperciebonen, scheelt tijd.
Ja dat is echt zo. Smaakt dan niet naar koffiemelk, maar alleen een beetje romiger. Leuk trucje van de koks school,
Zoveel mogelijk vers en af en toe diepvries. Witte bonen in tomatensaus wel uit pot, dat vinden de mannen hier zo lekker. Mais uit een blikje net als de kidneybonen, voor in de chili.
Klopt, dat was een programma van het voedingscentrum! Het ligt er natuurlijk ook aan hoe lang een groente soort erover doet om naar Nederland toe te reizen. Verse boontjes kunnen er wel 3 weken over doen om hier naar toe te komen. En dan zijn boontjes uit pot gezonder. Het gezondst is uit eigen tuin en meteen in de pan.