Wij zijn verzekerd bij Menzis zorgverzekering. Nu hebben wij een week geleden een afrekening gehad voor het eigen risico. Wat erop gedeclareerd staat is de intake van mij en mijn man bij de gynaecoloog in het ziekenhuis voor onze zwangerschapsbehandelingen daar... Ben je daar vanuit je basisverzekering niet gewoon voor verzekerd? Voor 'vruchtbaarheidsbehandelingen' in het zkh? Van mij was puur een gesprek en geen controle oid Man kreeg een zaadanalyse 2x En ik denk het opnemen van ons in de administratie. Voor alle controle echo's heb ik dan weer geen declaratie gezien.. Iemand een idee? En anders zou ik menzis hiervoor moeten bellen?
Alles wat vanuit de basisverzekering vergoed wordt gaat ten koste van je eigen risico. Dat zou betekenen dat dit inderdaad onder de basisverzekering valt. Helaas moet je dan eerst de 360 euro eigen risico betalen (of meer als je een vrijwillig eigen risico hebt)
Eigen risico is ons voor alles uit de basisverzekering. De eerste 350 betaal je Zelf. Daarnaast betaal je nog eventueel eigen bijdrage als dit wordt aangegeven bij bepaalde dingen. ( eigen risico en eigen bijdrage zijn 2 verschillende dingen) Wordt het vergoed vanuit de aanvullende verzekering dan valt het juist niet onder eigen risico .
Ik kreeg er ook een. Van het bloedprikken en echo's in het ziekenhuis van mijn miskraam. Absurd he.. je betaalt elke maand genoeg en dan dit. Beetje flauw geregeld helaas.
Als je zwanger bent dan hoef je geen eigen risico te betalen (behalve op misschien een bloedonderzoek of een echo) maar wil je zwanger worden dan geloof ik wel.. Is mij toen uitgelegd dat doordat mannen niet zwanger kunnen worden en ze vrouwen niet willen discrimineren ze daarom hebben besloten geen eigen risico te rekenen bij zwangerschap. En dat klopte in 2012 wel want ik heb niks hoeven te betalen aan eigen risico! (wel eigen bijdrage kraamzorg) Of het moet weer veranderd zijn??