Misschien wordt ik vervelend met mijn topics zeg het dan alsjeblieft... Maar sinds een paar dagen is onze jongste dame weer verkouden. Op zich geen probleem want dat zijn alle kinderen weleens, maar Sofie heeft meteen weer last van haar oortjes, waardoor het slapen weer een drama is. Ook heeft ze een luidruchtige ademhaling en ademt ze snel. Voor mij dus een reden om de huisarts te bellen, maar helaas ze hadden nachtdienst gehad dus niet aanwezig. Bij spoedgevallen mocht je de vervanger bellen, maar is dit een spoedgeval. Ik twijfelde en heb dus de stoute schoenen aangetrokken en gebeld en omdat ik al een aanvaring in het verleden gehad hed met hem, zag ik er al erg tegenop. Dus assistent aan de telefoon zij vond het geen spoedgeval omdat ze geen verhoging had en onze huisarts er morgen weer is. Daar zit inderdaad wat in, maar ik vind het ergens niet normaal dat ik mijn kleine meisje de hele dag luidruchtig hoor ademhalen en daarbij had ze op het moment dat ik belde geen koorts (ze zit al wel sinds gisteren aan de aracetamol voor de pijn in haar oortjes) ik moest terugbellen als ze koorts had en vanmiddag had ze met paracetamol een temp van 38.1, geen koorts maar wel verhoging dus ik hem maar niet gebeld. Daar bij heeft onze derde een longontsteking gehad zonder koorts en dat staat me nog vers in mij geheugen. We zijn al een aantal dagen begonnen met de ventolin en flixitide, maar dit gaat moeizaam en geeft haar weinig verlichting. Helaas toont onze kleine meid niet snel ziek en gaat ze gewoon door. Ik voelde op het moment dat ik het antwoord van de assisten hoorde echt weer een zeur en een overbezorgde moeder, maar naar mijn gevoel zit er een luchtweginfectie of een bronchitus te broedde bij haar en voelt ze zich duidelijk niet fit en eet en drinkt ook weer slecht, dat is bij haar een teken dat ze niet lekker is. zOuden jullie hiervoor een vervanger bellen of toch een dagje afwachten. Heb helaas geen fillmpje van hoe je haar hoort ademen, maar mijn moeder vond het ook niet helemaal normaal zoals je haar hoorde. Ze ligt nu in ieder geval eindelijk even te slapen, maar ik vrees dat het weer een nacht wordt met hooguit 2 uurtjes slaap (nummer 3 op rij dan)
Persoonlijk zou ik ook afwachten eerlijk gezegd. ZL heeft ook altijd last van zn oortjes als hij verkouden is en bij zn laatste verkoudheid ademt ie ook anders en heeft ie een rocheltje. Maar ook dat gaat allemaal vanzelf weer over. Sterker nog, ik zou er niet eens mee naar de dokter gaan, ook de volgende dag niet.
hoi, ik heb zo ongeveer hetzelfde meegemaakt met mijn oudste. Zij had wel koorts, piepende snelle ademhaling met steunende ademhaling. Ik belde uiteindelijk om 16:00 op, kreeg ik de vraag waarom ik nu pas belde omdat er geen plek meer op het spreekuur was. Ik ben zelf (niet praktiserend) arts en dat is dus echt geen voordeel, want ik weet te veel maar heb te weinig ervaring om bij een peuter een longontsteking te horen. Ik zat dus echt in dubio, door "zeuren" met daarbij het risico dat het uiteindelijk niets is en mijn geloofwaardigheid een deuk oploopt en gewoon mijn moederplicht voldoen of er van uit gaan dat de assistente genoeg ervaring heeft om in te schatten dat mijn dochter inderdaad niet ernstig ziek was. Ik heb uiteindelijk toch doorgezet, omdat ik het erger zou vinden te laat bij een arts te komen. Goed, uiteindelijk bleek, toen ik met mijn dochter op pad ging, het allemaal toch wel mee te vallen. Die kleintjes hebben vrij nauwe luchtwegen en een verkoudheid gaat al vrij snel gepaard met piepende luchtwegen. Dit kan behoorlijk luidruchtig zijn. Als je kleintje niet meer goed kan drinken of echt buiten adem klinkt bij babbelen of welk ander geluid ook, daarbij intrekkingen rond de ribbetjes heeft bij de ademhaling, dan zijn dat wel noodsignalen. Verder zou ik gewoon naar de HA gaan als je nu ongerust bent. 's Nachts maak je je vaak nog veel ernstiger zorgen en dan zou je of niet slapen of zelfs midden in de nacht de trip naar de HA post maken. Leg ze dat maar voor, dan mag je vast langskomen
Ik kan me je bezorgdheid wel voorstellen hoor... ben ik volgens mij ook vrij snel bij mijn kleine man! Ik probeer altijd te bedenken wat zij evt. voor me zouden kunnen doen.... en als je al weet dat ze last van haar oortjes heeft, dan doen ze er waarschijnlijk niet zo veel mee? Of het moet een ontsteking zijn... Maar zolang ze geen koorts houdt (38.1 is wel koorts...) moet je er een beetje van uit gaan dat het over zal gaan. En wij eten en drinken ook minder als we ons niet lekker voelen, meer dan haar luiers goed in de gaten houden kun je niet. Pas als je denkt dat ze echt veel te weinig inneemt (en dat is niet snel...) moet je daarvoor aan de bel trekken. Maar ik begrijp je wel hoor! En vervelend dat je je niet serieus genomen voelt. Mijn ervaring hier bij mijn eigen ha is dat ze juist eerder zeggen kom maar even langs terwijl ik bijv. bel voor advies of een vraag... maar dat zal ook wel anders worden naar mate het kindje ouder is denk ik.
saapje maar dit is geen rocheltje dit is de hele dag door luidruchtig ademen en met hoesten gaat het ook niet weg. Ook geeft de ventolin geen verlichting bij haar kortademigheid. Onje dat is ook wel zo, maar soms voel ik me toch te snel een overbezorgde moeder. Helaas hebben we al zoveel met onze jongste dame meegemaakt waardoor dit zo erg is, bij de andere kids heb ik het minder gehad. Ook heeft mijn moedergevoel met een aantal dingen toch gelijk gehad en dat waren geen rochelende ademhalingen of oortjes, maar wel wat heftigere dingen bij onze kleine meid en ook bij onze zoon.
Marvb: dat heb ik ook nog bedacht ze kunnen er niets mee, maar als ik dan vanavond thuis kom van mijn werk en hoor dat ze weer steeds aan het spoken is dan gaat het me aan het hart. Helaas kan ik niet in haar oortjes kijken en kan ik ook niet zien of de luchtwegen zo klinken door de verkoudheid of dat er meer achterzit. sofie heeft trouwens cranio en voor haar operatie een te nauwe doorgang bij haar neus, waardoor ze sneller ontstekingen heeft. Ze is nu 8 weken terug geopereerd en ook haar neusje hebben ze te pakken gehad, dus dat maakt ook dat ik zoiets heb van ja hoe is het nu met haar antomie daar, kan ze nu meer hebben en heeft ze minder snel een ontsteking of is dat nog hetzelfde als voor de operatie. dat maakt het allemaal toch lastiger en ja ik ben bij onze kleine meid overbezorgder als bij onze andere kids, al hou ik die natuurlijk net zo goed in de gaten alleen zou ik minder snel naar de huisarts gaan met ze en het even aankijken.
Ik ben het eens met Onje, volg je moedergevoel! Bij twijfel bellen, en zo te lezen twijfel je, dus bellen!
Eens, als je echt blijft twijfelen moet je gewoon bellen!! We hebben niet voor niets dat moedergevoel/instinkt!
Boven de 37.5 is verhoging en boven de 38 is koorts. Volgende keer niet laten afschepen, ik ben zelf doktersassistente en had je laten komen omdat ze zo snel adem haalt. Hopelijk is ze morgen opgeknapt!
Ik zou het niet onderdrukken met paracetamol. Koorts is een reactie van het lijf, dat het iets kwijt moet. Processen in het lijf versnellen met elke graad koorts, als je dat onderdrukt, onderdruk je het natuurlijke genezingsproces. Natuurlijk is er niets mis met verlichtende middelen. Als je het niet vertrouwt, dan voet bij stuk houden. En je niet laten afschepen met ''geef nog maar een paracetamol''.
Black Rose: ben het helemaal met je eens dat je dde koorts niet moet onderdrukken, daar ben ik zelf ook voorstander van en normaal gezien ben ik ook niet snel van de paracetamol behalve dan voor de nacht met koorts boven de 38,5 maar overdag zo en zo niet, maar in dit geval heeft zo ook last van pijn aan de oortjes en daarom krijgt ze paracetamol. Vind het sneu als ze hier pijn aan heeft. Ze ligt nu rustg te slapen en de ah lijkt ook wel rustiger dan overdag dus ik hoop dat we morgen geen huisarts nodig hebben. ga nu slapen en hopen dat ze vannacht doorslaapt
Ah... lekker een nachtje rust is ook fijn voor haar. Goede afweging inderdaad, das fijn! Hopelijk is het snel weer over.
We hebben een redelijk rustog nachtje achter de rug. Ze heeft nog wel een temp van 38.0 maar haar ademhaling is iets rustiger dan gisteren. Ik vermoed dat de inhalator nu toch z'n werk gaat doen. bedankt allemaal voor de reactie's
Vandaag toch even met onze kleine meid naar de huisarts geweest en mijn moedergevoel klopte. ze heeft een bronchitus en heeft nu een kuurtje. 1 oortje zag inderdaad ook rood en dat zal door de kuur ook meteen aangepakt worden.