Pyelectasie geconstateerd, wie heeft hier ervaring mee?

Discussion in 'Onderzoeken en echo's' started by amiek, Jun 30, 2009.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. amiek

    amiek Actief lid

    Sep 29, 2006
    183
    0
    0
    Hallo dames,

    Met 20 weken werd tijdens de medische echo vocht op de niertjes van ons kindje geconstateerd. We zouden daarom een vervolgecho krijgen met 32 weken om te kijken of het vocht tegen die tijd weg zou zijn. Ik ben zojuist terug van de echo en helaas zat het vocht er nog steeds. We zijn nu doorgestuurd naar een gespecialiseerd ziekenhuis en daar kunnen we volgende week terecht.

    Zijn er dames bij wie dit ook geconstateerd is en wat waren de gevolgen voor het kindje? Zijn er na de bevalling nog veel vervolgonderzoeken geweest, of is het allemaal reuze meegevallen en werd het alleen opgeost met antibiotica na de geboorte? Zou graag ervaringen uitwisselen!
     
  2. Bibi23

    Bibi23 Actief lid

    Jan 4, 2008
    403
    0
    0
    Verpleegkundige
    Gelderland
    Dat is schrikken..!
    Ik kan je niet helpen aan info, maar wil je wel veel suc6 wensen met alles.
     
  3. evenstar

    evenstar VIP lid

    Jan 22, 2009
    9,809
    4
    38
    postdoc/docent universiteit
    import Noorderling
    Eerst: ik heb er echt geen verstand van en geen eigen ervaring mee!

    Bij het kindje van een vriendin van me is dit met iets van 32 weken geconstateerd, en dat kindje is helemaal gezond ter wereld gekomen twee dagen geleden. Die is meteen nagekeken, ze heeft wel wat last van geelheid (jaundice). Het is een Amerikaanse vriendin, dus ik weet niet of het hier anders zou gaan wb. behandeling.

    Veel sterkte, ik hoop dat het niks ernstigs is!
     
  4. Inkiewinkie

    Inkiewinkie Actief lid

    Feb 5, 2009
    467
    0
    0
    Poppenmaakster
    Noord-Holland
    Ik heb geen ervaring met vocht in de niertjes, maar mijn uk heeft wel vocht in het hoofdje. Wij moesten ook voor extra controles naar het ziekenhuis. Eind deze maand hopelijk voor het laatst. Op het moment ziet het er gunstig uit, maar ik ken wel het machteloze gevoel en de enorme behoefte aan lotgenoten. Dat laatste ben ik dus niet, maar ik wens je wel heel veel sterkte.
    Als je gewoon je ei een keer kwijt wilt, kan je me altijd pm-en.
     
  5. amiek

    amiek Actief lid

    Sep 29, 2006
    183
    0
    0
    Jij ook heel veel sterkte met de laatste onderzoeken. Ik moet woensdag naar het ziekenhuis, dus dan weten we meer!!
     
  6. Goldengirl

    Mar 3, 2008
    38
    0
    0
    Zuid-Holland
    Hoi Amiek,

    Bij mijn dochtertje, nu al bijna 10 maanden oud, is bij de 20-weken ook vastgesteld dat zij verwijde nierbekkens had, de verwijding was 7 en 8 mm. Ik heb bij 28 weken opnieuw een echo gehad en daaruit bleek dat de verwijding was toegenomen naar 12 en 13 mm. Een enorme schrik, want er was mij verteld dat in veel gevallen de verwijding afneemt naar mate de zwangerschap vordert. Bij 36 weken heb ik een laatste echo gehad en gelukkig was de verwijding toen afgenomen naar 9 en 10 mm, dus net tegen de bovengrens. Bij alledrie de echo's was gelukkig wel te zien dat de blaas gevuld was en dat er voldoende vruchtwater was. Een teken dat de niertjes werken.
    Ik kon gelukkig thuis bevallen, maar mijn dochtertje moest wel na haar geboorte gecontroleerd worden door de kinderarts om vast te kunnen stellen of er eventueel antibiotica gegeven moest worden. Het betrof alleen een lichamelijk onderzoek. De derde dag na haar geboorte heeft zij een echo gehad en daaruit bleek dat er niets meer van een verwijding was te zien.

    Een verwijding van de nierbekkens wordt overigens wel vaak gezien, bij 1 op de 20 zwangerschappen. Nierbekkens zijn verwijd als ze groter zijn dan 5 mm. Zolang ze niet boven de 10 mm uitkomen is het niet zorgwekkend. Vaak trekt het bij tijdens de zwangerschap of na de geboorte.

    Ik lees dat je vorige week nog een echo heb gehad. Ik hoop dat die positief voor je is uitgevallen.
     

Share This Page