Op 26 juli ben ik uitgerekend. Mijn zwangerschapsverlof zou 4 weken voor de uitgerekende datum ingaan. Dat zou 29 juni zijn. Door een te hoge bloeddruk ben ik vanaf 11 mei in de ziektewet beland. Vandaag had ik een afspraak met onze bedrijfsarts. Hierin werd aangegeven dat zwangerschapsverlof nu 6 weken vooraf ingaat, dus 15 juni. Graag zou ik willen weten of deze info klopt.
Deze kan ik ook voor je beantwoorden: dat klopt. Als je (deels) in de ziektewet zit 'moet' je 6 weken van tevoren met verlof. Maar handig als uwv dit ook nog even bevestigd natuurlijk. Sterkte en fijn verlof gewenst!
Ook ik kan dat bevestigen. Bij mijn derde zwangerschap vanaf 31 weken thuis door vroege weeenactiviteit en verlof is vanaf 34 weken automatisch in gegaan. Dat is inderdaad de regel. Zul je ook vast op internet terug kunnen vinden.
Hallo Mw1980, Niet leuk dat je deze klachten hebt gekregen en ziek bent geworden. Ik begrijp dat je graag wilt weten of je zwangerschaps- en bevallingsverlof (WAZO) eerder begint als je ziek bent. Jouw zwangerschapsverlof gaat in tussen 6 en 4 weken voor de dag na de uitgerekende datum, dit noemen we de flexibiliseringsperiode. Jij kiest ervoor om vier weken voor de uitgerekende datum met verlof te gaan. Als je ziek bent voor en tijdens de flexibiliseringsperiode, trekken we het aantal dagen dat je ziek bent, in de flexibiliseringsperiode, af van de verlofperiode na de bevalling. Je bevallingsverlof stopt dan waarschijnlijk eerder dan je had gepland. Klik hier voor een voorbeeld en meer informatie. Jouw zwangerschaps- en bevallingsverlof duren samen in totaal minimaal 16 weken, dit verandert niet als je ziek bent. Klik hier voor meer informatie. Ik hoop dat je zwangerschap verder voorspoedig verloopt. Met vriendelijke groet, Jantina UWV Webcareteam